MimbleWimbleCoin Nedir? MWC Ne İşe Yarar?

MimbleWimbleCoin Nedir? MWC Ne İşe Yarar?
MimbleWimbleCoin Nedir? MWC Ne İşe Yarar?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MimbleWimbleCoin nedir? MimbleWimbleCoin (MWC), saf Proof-of-Work ile çalışan MimbleWimble tabanlı bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalemizde MimbleWimbleCoin projesini mercek altına alıyoruz. Ayrıca, MimbleWimble nedir, MimbleWimbleCoin nedir, MWC ne işe yarar ve nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtlıyoruz. Gelin yüksek düzeyde gizlilik ve ölçeklenebilirlik sunan bu kripto para projesini birlikte inceleyelim.

MimbleWimble nedir?

MimbleWimbleCoin’e geçmeden önce MimbleWimble ağını incelememiz gerekli. Adını Harry Potter’daki dil bağlama büyüsünden alan MimbleWimble, Litecoin ağında dağıtılan bir gizlilik ve ölçeklenebilirlik protokolüdür. MimbleWimble’ın temel amacı işlem gizliliği sağlamaktır. Litecoin gibi Blockchain’ler, her işlemde gönderici ve alıcı adreslerinin yanı sıra gönderilen miktar da açıklandığı için varsayılan olarak oldukça şeffaftır. Bu uzun zamandır devam eden gizlilik endişelerinin temelidir.

MimbleWimbleCoin nedir?

MimleWimbleCoin (MWC), MimbleWimble protokolünü temel alan bir platformdur. Buna göre platform, yüksek ölçeklenebilirlik, güvenlik ve işlem gizliliği ile kullanıcılarına hizmet verir. 20 milyon adet olarak sınırlandırılan maksimum arzıyla MWC, eski Blockchain’lerden daha iyi ağ ölçeklenebilirliği sağlar. 2019 yılının Kasım ayında piyasaya sürülen varlık, işlem bilgilerini gizli tutar. Bu Bitcoin gibi Blockchain ağlarında yer almayan bir özelliktir. İşlemlerin izlenebilirliği kullanıcıların gizlilik kaygılarının oluşmasına yol açmıştır.

MWC ne işe yarar?

MimbleWimbleCoin (MWC), gelişmiş gizlilik ve ölçeklenebilirlik için MimbleWimble protokolünü kullanan bir kripto paradır. Protokolün temel özellikleri, gizli işlemler ve eliptik eğri kriptografisidir. MWC, Groestl algoritması kullanılarak Proof-of-Work mekanizmasıyla çıkarılabilmektedir. Yani madenciliği yapılabilen bir kripto paradır. Ayrıca MWC, MimbleWimble protokolünü uygulayan ilk dijital varlık olarak önemli bir yere sahiptir. MimbleWimbleCoin, diğer dijital para birimlerine göre bir dizi avantaj sunar. Buna göre açık kaynaklı, merkeziyetsiz bir kripto para olarak çalışır. 

Yeni başlayanlar için varlık, mahremiyet ve anonimlik temelinde inşa edilmiştir. MimbleWimbleCoin ağındaki işlemler, izlenmesi zor olacak şekilde tasarlanmıştır ve kullanıcıların anonim kalmasını sağlar. Ek olarak, MimbleWimbleCoin ölçeklenebilirlik ve verimlilik sunar. Bir Blockchain’e dayanmadığı için kripto para, önemli ücretler ödemeden çok sayıda işlemi gerçekleştirebilmektedir. Son olarak altcoin, kuantum hesaplama saldırılarına karşı dirençli olacak şekilde tasarlanmıştır. 

MimbleWimbleCoin nedir? MWC nasıl alınır?

MimbleWimbleCoin mevcut olarak sadece TradeOgre borsasında işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar ilk olarak bu borsaya erişmelidir. Ardından borsaya üye olmaları ve KYC süreçlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bunu yaptıktan sonra hesapları üzerinden MWC işlem çiftlerine uygun bir varlığı platforma yatırmalılar. Böylece, ilgili parite üzerinden kripto para için alım emri vererek işlemi tamamlayabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.