NFT

MergeCoin Nedir? MGC Ne İşe Yarar?

MergeCoin Nedir? MGC Ne İşe Yarar?
MergeCoin Nedir? MGC Ne İşe Yarar?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MergeCoin nedir? MergeCoin (MGC), dünyanın her yerine ve her kişiye ödeme yapılabilmesini sağlamayı amaçlayan bir kripto paradır. Kriptokoin.com olarak bu makalede MergeCoin nedir, ne sunar, MGC coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen soruları yanıtladık. Gelin gizli ve hızlı bir şekilde ödeme yapmayı mümkün kılan bu projeyi birlikte inceleyelim.

MergeCoin nedir?

MergeCoin, dünyanın herhangi bir yerindeki herkese anında ödeme yapılmasını sağlayan dijital bir para birimidir. Kripto para, merkezi bir otorite olmadan çalışmak için ClearNet üzerinden eşler arası (P2P) teknolojiyi kullanır. Buna göre işlemlerin yönetimi ve para biriminin (MGC) verilmesi bu ağa göre belirlenir. Tüm bu süreçler proje, tarafından toplu olarak gerçekleştirilir. Ekosistem, temelde kullanımı kolay, açık ve merkeziyetsiz bir yazılım olarak çalışır.

MergeCoin ne sunar?

MergeCoin, ağ katılımını statik Proof-of-Stake konsensüs mekanizması ile ödüllendirir. Bunun için Blockchain tabanlı merkeziyetsiz bir kripto para birimi olarak çalışır. Proje, “kripto para çağı” yerine “bağlanabilirlik çağını” ödüllendirmeyi amaçlar. Bunu yaparak, ağa aktif olarak katkıda bulunmayan borsaların ve kullanıcıların kötüye kullanımını ortadan kaldırır. Statik bir ödül sistemine sahip olarak, katılım ödülleri, her aktif düğümün katkıda bulunduğu işle orantılıdır. Bu, merkezileşmeyi engeller ve ağ sağlığını destekler.

Statik ödüllere ek olarak, MergeCoin, büyük sahipleri teşvik etmek ve neredeyse anında ve özel işlemler gibi gelişmiş işlevleri gerçekleştirmek için bir Masternode ağı uygular. Belirli şartları karşılayan kullanıcılar ağa Masternode olarak katılım sağlayabilir. Bu kişiler, normal kullanıcılara göre çok daha yüksek ödüller alır.

MGC nedir? Ne işe yarar?

MGC, MergeCoin kripto para biriminin kodudur. Yani bir isim kısaltması gibidir. Kullanıcılar, MGC ile staking ödülleri kazanma ve gizli işlemler yapma gibi bir dizi avantaja sahiptir. Staking, kullanıcıların MGC’lerini belirli bir vade ile platforma kilitlemesi anlamına gelir. Bunu yaparak ağ doğrulayıcısı olurlar. Vade sona erdiğinde stake eden kullanıcı, ek token ödülleri kazanır. Bununla birlikte, MergeCoin’de gerçekleştirilen işlemler son derece hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde gerçekleşir. Kullanıcılar bu avantaja ek olarak, tamamen gizli bir şekilde işlem de gerçekleştirebilmektedirler.

MergeCoin nedir? MGC nasıl alınır?

MergeCoin satın almak için ilk olarak listeleme yapan bir kripto para borsasına erişmeniz gerekmektedir. Şu anda MGC bilinen hiçbir kripto para borsasında işlem görmemektedir. Bu nedenle tokeni satın almak isteyen yatırımcıların doğrudan uygulamaya erişim sağlaması gerekmektedir. Buna göre MGC’nin uygulaması, projenin web sitesi olan MergeChain üzerinden indirilebilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.