KuCoin Kriptokoin’e Konuştu: Borsaya Dair İddiaları Yanıtladı!

KuCoin Kriptokoin’e Konuştu: Borsaya Dair İddiaları Yanıtladı!
KuCoin Kriptokoin’e Konuştu: Borsaya Dair İddiaları Yanıtladı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

FTX gerginliği devam ederken kripto para piyasası “korku, belirsizlik ve şüphe (FUD)” ile baş etmeye çalışıyor. FTX’teki likidite krizinin, kripto para alanında faaliyet gösteren diğer platformlara da sıçramasına yönelik endişeler artıyor. Bu endişelerin odağı, bir süreliğine popüler kripto para borsası olan KuCoin’e kaydı. Geçtiğimiz günlerde, KuCoin borsasının da iflas sürecinde olduğuna dair iddialar ortaya atıldı. Peki, aslında neler yaşandı? Bu yazımızda borsaya yönelik iddiaları ve KuCoin’den gelen cevabı aktaracağız…

KuCoin’e dair iddialar: Milyon dolarlık para çıkışı, erişim sıkıntısı ve daha fazlası

Bilindiği gibi FTX’teki son olaylar, piyasayı sarstı.  Pazartesi sabahı Binance CEO’su Changpeng Zhao, Alameda Research ve FTX’in varlıklarının likit olmadığına dair raporlara dikkat çekti.  Bu da piyasayı şimdiki panik haline getiren bir katalizör oldu.  Sonuç olarak FTX krizi, kripto kullanıcılarının ticaret platformlarındaki tehlike belirtilerinden şüphelenmesine neden oldu.  Bunun üzerine, büyük kripto borsalarından biri olan KuCoin, geçtiğimiz günlerde habersiz bir şekilde bakıma girdi. Bu da, kripto para alanında zaten mevcut olan paniği tetikledi.

FTX'den Sonra Bu Bitcoin Platformu İşlemleri Durduruyor!

Ayrıca, KuCoin’de ticaret yapan bazı kripto para traderları, kripto borsasında olası bir fon sıkıntısı hakkında spekülasyon yaptı. Bir kripto hesabı olan Lookonchain, kripto analitik firması Nansen’in verilerine işaret ederek fon sıkıntısı şüphesini kısmen doğruladı. Lookonchain bir Twitter paylaşımında, KuCoin’in son yedi gün içinde 235 milyon doların üzerinde stablecoin çıkışına tanık olduğunu belirtti. Nansen’in verileri ayrıca KuCoin’in en çok çekim işlemi yapılan borsa gibi göründüğüne işaret etti. Hatta para çekme miktarının FTX’ten bile daha fazla olduğunu söyledi.

Yani para çekimi ve habersiz borsa bakımı, şüphenin büyük kısmını oluşturdu. Peki, bu iddiaların aslı var mı? Yoksa ağda, kullanıcıların farkında olmadığı gelişmeler mi yaşandı? KuCoin yetkilileri, konuya yönelik yorum talebimize yanıt verdi ve iddialar hakkında Kriptokoin.com’a konuştu.

KuCoin, iddialar hakkında Kriptokoin’e konuştu: Fon sıkıntısı var mı?

KuCoin’e yukarıdaki iddialar ve kripto para borsası FTX’teki iflasa yol açan likidite sıkıntısı hakkında çeşitli sorular sorduk. Öncelikle FTX’e benzer şekilde Kucoin’de de fon sıkıntısı olduğu iddialarından bahsettik. Ardından, Lookonchain’in öne sürdüğü Nansen verilerini sorduk.  Öncelikle, fon sıkıntısı olduğu iddialarından bahsettik. KuCoin’in gerçekten fon sıkıntısı yaşayıp yaşamadığını sorduk.

KuCoin

KuCoin sözcüsü, KuCoin CEO’su Johnny Lyu’nun Twitter’daki açıklamalarına işaret etti. CEO, Twitter’daki paylaşımında fon akışına yönelik “FUD’u durdurun!” açıklaması yağmıştı. Ayrıca, borsada herhangi bir sorun olmadığının altını çizdi. Borsanın sözcüsü de borsanın rezervlerinin durumunu doğrulayacak “rezerv kanıtı” olan proof-of-reserve’ler üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bunun dışında, FTX borsası ile herhangi bir alakaları olmadığını aktardı. Sözcü, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

KuCoin’in FTX Token’a (FTT) yatırımı yoktur ve FTX’e hiçbir zaman para yatırmamıştır. Şu anda merkle-tree proof-of-reserve’leri kullanıma sunmak için çalışıyoruz.

FTX'den Sonra Bu Bitcoin Platformu İşlemleri Durduruyor!

Stablecoin çıkışının arkasında neler var?

KuCoin CEO’su Johnny Lyu,  aşırı stablecoin çıkışı iddialarına yanıt verdi. Bunun bir yanlış anlaşılma olduğunu söyledi. Verilerin hatalı bir şekilde yorumlandığını belirtti ve işlem ayrıntılarını yayınladı. Tronscan ve Etherscan gezginlerinden ekran görüntülerini paylaşırken, söz konusu işlemin ERC-20 tabanlı USDT’nin TRC-20’ye çevrilmesi ile gerçekleştiğine işaret etti. CEO, konuya yönelik açıklamalarında aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Nansen ile bunun esas olarak ERC20 USDT’yi TRC20 USDT’ye çevirmek için yapılan bir işlem olduğunu netleştirmek için çok uğraştık. Nansen, yalnızca ERC20 tokenlerini takip ettiklerini kabul etti, bu nedenle TRC20 USDT ortaya çıkmadı. Bu da borsadan stablecoin çıkışı olarak yorumlandı.

CEO’nun paylaştığı ekran görüntüleri aşağıdaki şekilde:

KuCoin neden haber verilmeden geçici bakıma girdi?

KuCoin, sözcüsü, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen erişim sorunu hakkında ise aşağıdaki ifadeleri kullandı:

KuCoin.com 8 Kasım 2022 TSİ 16:35-17:08 sırasında kötü niyetli saldırıya uğradı. Bazı kullanıcılar giriş yaparken gecikmeler yaşamış olabilir. Ekip, sorunu tespit etti ve kötü niyetli kişiler tarafından oluşturulan trafiği temizleyerek hemen yanıt verdi. Etkilenen tüm hizmetler kısa bir süre sonra normale döndü. Ekibimiz durumu izlemeye devam edecek.

KuCoin CEO'su Konuştu: İflas ve LUNA İddialarına Ne Dedi?

Borsa CEO’su FTX olayını nasıl yorumluyor?

KuCoin son olarak borsanın rezervleri ve FTX borsasının mevcut durumu hakkında sorulan soruya cevap olarak CEO’nun tweet’ine işaret etti:   

FTX olayında zarar gören herkese üzgün olduğumu söylemek istiyorum. Umarım, her şey hızlı bir şekilde çözülebilir ve sektör tekrar rayına oturabilir. Kullanıcı fonlarını korumak, KuCoin’de en büyük önceliktir. Merkle tree proof-of-rezerve’lerini (POF) yaklaşık bir ay içinde yayınlayacağız. Kullanıcılarımıza sağladığımız rakamların ve bilgilerin doğruluğunu sağlamak ve sektörde güven oluşturmak için yetkili denetim kurumlarıyla yakın işbirliği içerisinde çalışacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.