Kritik İddia: Bu Altcoin Ekibi, Binance Kriptosuna Short mu Açacak?

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Sürekli gelişen kripto para dünyasında, ABD dolarına bağlı stablecoin ve altcoin Tether (USDT) büyük önem taşıyor. Zira kendisini, stabil bir varlık olarak kalmıştır. Ancak, Tether ile ilgili ortaya atılan son gelişmeler kripto topluluğu genelinde şok dalgaları yarattı. İşte detaylar…

Altcoin Tether’in arkasındaki ekibin odağında BNB mi var?

New York Times 17 Haziran 2022’de Bitfinex’in önemli kayıpları karşılamak için Tether’in rezervlerine başvurduğunu bildirmişti. Özellikle Tether, Bitfinex ve New York başsavcılığı arasındaki yasal savaşların geçmişi göz önüne alındığında, bu ifşaat kaşları kaldırdı. Ancak dram burada bitmiyor. Ikigai Fund’ın yöneticisi Travis Kling, Tether ekibinin Bitfinex borsası aracılığıyla Binance Coin (BNB) üzerinde kısa pozisyon almaya hazırlanıyor olabileceği ihtimalini gündeme getirdi.

BNB has been trading for nearly six years and @paoloardoino and the gang at @bitfinex waited until TODAY to launch a Perp on it… pic.twitter.com/knDwrM17EP

— Travis Kling (@Travis_Kling) August 31, 2023

Bitfinex, 30 Ağustos’ta başlaması planlanan BNB vadeli işlem ticaretinin başlatıldığını duyurarak manşetlere çıktı. Travis Kling gibi altcoin sektörünün önde gelen isimleri, bu hamlenin Tether’in BNB’yi açığa çıkarma niyetine işaret edebileceği yönünde spekülasyonlarda bulundu. Bir kripto analisti olan Efe Bulduk, Twitter hesabından şunları söyledi:

” Bitfinex’in yıllarca bekledikten sonra BNB vadeli işlemlerini dün işleme açması sizce de biraz dikkat çekici değil mi? Tether ekibi BNB shortlamaya hazırlanıyor olabilir mi?

Bitfinex’in yıllarca bekledikten sonra BNB vadeli işlemlerini dün işleme açması sizce de biraz dikkat çekici değil mi?

Tether ekibi $BNB shortlamaya hazırlanıyor olabilir mi?

Link:https://t.co/bibkHSyRVL

Travis ince görmüş 👏 https://t.co/ubFRqumOrO pic.twitter.com/Znh99G7dFP

— Efe Bulduk (@TheBullduck) August 31, 2023

BNB piyasasında son durum nedir?

Bu yazının yazıldığı saat itibariyle Binance Coin (BNB) 213 dolardan işlem görüyor. Öncelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici baskılar nedeniyle BNB için zor bir dönem oldu. Şimdi asıl soru, BNB’nin öngörülebilir gelecekte 200 dolarlık önemli destek seviyesini koruyup koruyamayacağı. Bu potansiyel açığa satış senaryosunu daha iyi anlamak için Binance Coin piyasasını inceleyelim.

BNB son aylarda fiyatı dramatik bir şekilde dalgalanan bir rollercoaster yolculuğu yaşadı. En iyi performans gösteren kripto paralardan biri olan BNB, Amerika Birleşik Devletleri’nde artan düzenleyici incelemenin ardından değerinde keskin bir düşüş yaşadı. Bu düzenleyici baskı, bazı borsalarda ABD’li müşteriler için BNB ticaretine kısıtlamalar getirilmesine yol açtı. Bitfinex’te BNB vadeli işlemlerinin başlatılması ve Tether’in bu işe dahil olması, Binance Coin’in geleceği hakkında soru işaretleri yaratıyor. Tether’in bu hamlesi BNB için önemli bir düşüş eğilimini tetikleyecek mi, yoksa fırtınayı atlatıp önceki gücünü yeniden kazanabilecek mi?

Tether’in kripto piyasasındaki rolü kritik

Tether’in kripto para piyasasındaki rolü abartılamaz. Bir stablecoin olarak USDT, yatırımcıların yüksek volatilite dönemlerinde varlıklarını park etmeleri için çok önemli bir araçtır. Değeri ABD dolarına bağlıdır ve çalkantılı zamanlarda yatırımcılar için güvenli bir liman sağlar. Bununla birlikte, Tether tartışmalardan uzak kalmıyor. New York başsavcılığı, Tether’in rezervlerinin iddia edildiği gibi fiat para birimi ile tam olarak desteklenmeyebileceğini iddia ederek Tether ve Bitfinex’i birçok kez soruşturdu. Devam eden bu yasal mücadeleler, Tether’in itibarına ve istikrarına bir belirsizlik katmanı ekledi.

Eğer Tether gerçekten de Binance Coin üzerinde kısa pozisyon alırsa, bunun hem BNB hem de USDT piyasaları için geniş kapsamlı etkileri olabilir. Bir kripto para birimini açığa almak, fiyatının düşeceğine dair bahis oynamayı ve potansiyel olarak değerini düşürmeyi içerir. Binance Coin için bu, daha fazla fiyat düşüşü ve piyasa volatilitesinin artması anlamına gelebilir. Öte yandan Tether, short pozisyonunun başarılı olması halinde kâr elde edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.