Kriptoda Sıradaki Şey Ne? Ağustos Satışlarının Ardından 5 Ayın Dibinde!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Bitcoin vadeli işlemler açık faizi 5 ayın dibine indi. Kaoiko verileri Terra çöküşünden sonraki en düşük seviyelere inildiğini gösteriyor. Grayscale kararının etkileri orta vadede görülecek ve bu olay ayı piyasalarının sonuna erken biçimde işaret ediyor olabilir. Piyasaya etkisi: Nötr
16:30
3 Eylül 2023

Ağustos ayının son haftası umut verici başlasa da SEC’in ETF retleri erkenden fiyatlandı ve kar satışlarıyla BTC fiyatı eridi. Bir gün Bitcoin fiyatı daha yüksek zirveler yaparak güçlü bir ralli başlatacak ancak şimdilik böyle bir senaryo geçerli değil. Yatırımcılar için her tepe ufak karlar için fırsat olarak görülüyor.

İçerik Rehberi

1Bitcoin Verisi 5 Ayın DibindeBitcoin Güncel Yorum Bitcoin Verisi 5 Ayın Dibinde Kripto para piyasası, Bitcoin‘in vadeli işlemlerde azalan açık faizinden de anlaşılacağı üzere yorgunluk belirtileri gösteriyor. İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance da yakın tarihli bir Glassnode raporuna göre, açık faiz 5 ayın en düşük seviyesi olan 2.796.429.005 dolara geriledi. Vadeli işlem faaliyetlerindeki bu daralma, özellikle BTC 27.000 dolara ulaşmakta zorlanırken yatırımcıları umutsuzluğa itiyor. Genel eğilim kasvetli olsa da Grayscale’in 29 Ağustos’ta SEC‘e karşı zafer kazanması piyasaya moral vermişti. Spot piyasada devam eden mücadelelere rağmen, bu düzenleyici kazanım duyarlılıkta henüz kalıcı bir dönüşe işaret etmiş değil. Bitcoin Güncel Yorum Kaiko verileri Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerindeki açık faizin toparlanmaya başladığını ancak Mayıs 2022’deki Terra ağının çöküşünün ardından görülen dip seviyelerden henüz çıkmadığını söylüyor. Traderlar ve analistler piyasa duyarlılığını ölçmede vadeli işlem açık faizlerinin yakından takip ediyor. Kurumsal traderlar bu gelişmeler ışığında pozisyonlarını yeniden değerlendiriyor olabileceğinden, açık faizdeki düşüş yatırım stratejisinde bir değişime işaret ediyor olabilir. Uzmanlara göre, Grayscale galibiyetinin yarattığı vızıltı cesaret verici bir işaret. Yine de bir Bitcoin ETF’sinin uzun zamandır beklenen onayı gibi başka olumlu tetikleyiciler ortaya çıkmadıkça, piyasadaki ihtiyat durumu ortadan kalkmayacak. 15 Ekim tarihinde ETF başvurularıyla ilgili ikinci kararlar açıklanacak. SEC eğer erken onay verirse bu büyük bir sürpriz olacaktır. Ancak 20 Eylül Fed toplantısında faiz tavanı ilan edilir ve SEC önümüzdeki ay birkaç ETF onaylarsa bu durum ayı piyasalarının sonuna işaret eder. Nitekim daha önce kapsamlı biçimde açıkladığımız üzere Grayscale kararı geri döndürülebilecek gibi görünmüyor. Üstelik ETF onayı ihtimalini de önemli ölçüde artırıyor. Bloomberg uzmanları bu yıl için ETF onayına %75 ve önümüzdeki %95 ihtimal veriyor. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: sizlere coin-turk.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.