NFT

JP Morgan Bitcoin İçin Yeni Dip Hedefini Açıkladı!

JP Morgan Bitcoin İçin Yeni Dip Hedefini Açıkladı!
JP Morgan Bitcoin İçin Yeni Dip Hedefini Açıkladı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX borsasının iflas etmesi ve Binance’ın FTX’i almaktan vazgeçmesi üzerine kripto para piyasasında yaşanan düşüşler sert bir şekilde devam etti.

Dün akşam saatlerinde Binance’ın FTX’i almaktan vazgeçtiğini söylemesi üzerine Bitcoin 15.500 dolar seviyesine kadar geriledi. ABD enflasyon verilerinin olumlu gelmesi ile beraber piyasa bir miktar da olsa nefes aldı.

Ancak Bitcoin ve tüm kripto para piyasasında yaşanan düşüşleri değerlendiren ABD bankacılık devi JP Morgan analistleri, Bitcoin‘de düşüşün devam edeceğini söyledi.

FTX’in iflası nedeniyle Bitcoin’in 13.000 dolara kadar düşebileceğini belirten analistler, FTX krizinin haftalarca sürebilecek aşırı kaldıraç işlemelerinden kaynaklı kayıplara neden olabileceğini belirtti.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, FTX, Alameda Research ve kripto ekosisteminin geri kalanı arasındaki etkileşim göz önüne alındığında, kripto piyasasının bir dizi marjin çağrısı ile karşı karşıya kalacağını ifade etti.

“Alameda Research ve FTX’in çöküşünün neden olduğu bu yeni kripto kaldıraçlı pozisyonunu azaltma aşamasını daha sorunlu hale getiren şey kripto alanındaki düşük sermayeli ve yüksek kaldıraçlı olanları kurtarabilecek daha güçlü bilançolara sahip kuruluşlarının sayısını azalmış olmasıdır.”

Bitcoin’in daha ne kadar düşebileceğini bulmanın bir yolu olarak üretim maliyetine dikkat çeken JP Morgan analistleri, BTC fiyat tahminleriyle ilgili şunları söyledi:

“Şu anda bu üretim maliyeti 15.000 dolar, ancak Bitcoin’in yaz aylarında görülen 13.000 dolarlık en düşük üretim maliyeti seviyesini ziyaret etmesi muhtemel.”

Üretim maliyeti, esas olarak Bitcoin ağını çalıştıran güçlü bilgisayarları çalıştırmak için gereken elektriktir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.