Hayvan çiftliğinde binlerce kripto para madencilik ekipmanı bulundu

Hayvan çiftliğinde binlerce kripto para madencilik ekipmanı bulundu
Hayvan çiftliğinde binlerce kripto para madencilik ekipmanı bulundu
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arjantin Vergi Dairesi (AFIP), kayıt dışı kripto para madenciliğine yönelik baskılarını sürdürüyor. Kurum, söz konusu çabaların bir parçası olarak bir hayvancılık çiftliğine baskın düzenledi. Baskında, 20 milyon dolar değerinde kripto para madenciliği ekipmanı bulundu.

Arjantin ulusal vergi dairesi AFIP tarafından yayımlanan bildiride, donanımın henüz internete bağlanmadığı görüldü, bu nedenle çiftlik operatörlerinin daha ağır cezalardan kurtulabileceği bildirildi. Ayrıca, teçhizatları ülkeye kaçak yollardan soktuğu görülen işletmecilerinin para cezasına çarptırılması da muhtemel görülüyor.

AFIP geçtiğimiz ay ülkenin en büyük limanlarından birinde ele geçirilen 340’ın üzerinde yasa dışı yollardan getirilmiş madencilik teçhizatını sergilemişti. Makineler, çeşitli tüketim malları içeren nakliye konteynerlerinin içine gizlenmişti.

Arjantin’de çok sayıda yasa dışı işletme yakalandı

AFIP ayrıca Santa Fe şehri yakınlarında elektrik tüketiminin yüzde 800 oranında arttığı bir mülkte başka bir operasyon gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Soruşturma için gönderilen memurların 96 ekran kartı da dahil olmak üzere çok sayıda ekipmanı ortaya çıkardığı bildirildi. AFIP, donanımın tahmini değerinin 14 milyon dolar olduğunu ve kripto para madenciliği yapmak için kullanıldığını belirtti.

Vergi kurumu, mülk sahibinin kripto varlıkların madenciliği ile ilgili herhangi bir faaliyet beyan etmediğini söyledi. Kurum, madenciye para cezası verileceğini ve vergi düzeltilmesi uygulanacağını bildirdi.

AFIP, bakanların bu yıl şubat ayında kripto ile ilgili vergi reformları çağrısında bulunmasının ardından son birkaç aydır faaliyetlerini kaydettirmeyen kripto madencilerini ülke çapında arıyor.

Kaynak: sizlere uzmancoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.