Gözler Bu Bitcoin Borsasında: Cüzdanlarda İlginç İşlemler Var!

Gözler Bu Bitcoin Borsasında: Cüzdanlarda İlginç İşlemler Var!
Gözler Bu Bitcoin Borsasında: Cüzdanlarda İlginç İşlemler Var!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni veriler, piyasanın en büyük Bitcoin borsalarından birinin yüklü miktarda Ethereum (ETH) taşıdığını gösteriyor. Daha önce Gate.io ve Crypto.com’da benzer haberlerle gündeme gelmişti.

Bitcoin borsasından anormal Ethereum işlemleri

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, bu hafta tüm merkezi kripto para borsaları FTX’in iflası ardından rezerv kanıtlarını paylaştılar. Şimdi, Bitfinex’in sıcak cüzdanlarına anormal miktarda Ethereum (ETH) akıyor. Verilere göre, borsanın ETH rezervi 6.000’den 50.000’e yükseldi. Daha sonra kısa sürede 200.000 ETH’ye kadar çıktı.

0xd2 adresi, özellikle wETH için WrappedTokenGateway olan 0xcff’den 100.000 ETH aldı. Bu 100.000 ETH, önce bir aracı adrese, ardından Bitfinex sıcak cüzdanına gönderildi. Daha sonra aynı cüdan başka bir adresten wETH ağ geçidinden 100.000 ETH daha aldı.

Daha sonra bu 100.000 ETH’de yine bir aracı aracılığıyla Bitfinex sıcak cüzdanına aktı. Bu şekilde Bitfinex’in sıcak cüzdanı sadece bir saat içinde 203.000 ETH ile doldu.

Bitfinex şu anda 2 milyon Ethereum tutuyor

Borsanın şu anda onaylanmış 1,4 milyonu onaylanmış toplam 2 milyon Ethereum’u var. Sonuç olarak, şu anda açıklanan rezervlerinin 4 katı kadar Ethereum taşıyor. Sıcak cüzdanlar soğuk cüzdanlara göre daha kolay saldırıya uğrayabilirler. Bu nedenle, yeni veriler borsasının şu anda bu Ethereum’ların bir miktarını soğuk cüzdanlara aktardığını gösteriyor. Şu anda Bitfinex’e ait yaklaşık 15 soğuk cüzdan var. Bunların hiçbirinden son 24 saat içinde Ethereum çekilmedi.

FTX’te yaşanan olaylardan sonra yatırımcıların büyük bir bölümü paralarını borsalardan çekmek zorunda kaldı. Bu nedenle, Bitfinex cüzdanlarından gelen işlemler şimdilik büyük bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca bu d2 adresi, Tether Hazinesinden yaklaşık üç ay önce 100 milyon dolar aldı.

Bitcoin borsaları rezerv kanıtı için ödünç fon kullandılar

FTX’in iflasıyla zorunlu hale gelen rezerv kanıtı uygulaması, borsalar arasında gizli işlemleri de ortaya çıkardı. Yakın tarihli bir rapor, Crypto.com’un soğuk cüzdanlarını halka açmasından sadece iki gün sonra, Gate.io’ya 320.000 ETH gönderdiğini gösteriyor. İfşaların ardından Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, fonların yanlışlıkla transfer edildiğini söyledi. Twitter’dan Gate.io’ya gönderdikleri fonları kısa süre sonra geri aldıklarını bildirdi.

Daha sona bir Blockchain araştırmacı olan Wu Blockchain, Gate.io’nun bu fonu rezerv kanıtı göstermek için kullandığını iddia etti. Araştırmacılar, Gate.io’nun 28 Ekim’de yayınladığı rezerv kanıtlarında bu Ethereum’ları kullandığını öne sürüyor. Daha fazla ayrıntıya bu makaleden ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.