FTX ve FTT Çökerken Türkler Bu Altcoin’lere Koştu!

FTX ve FTT Çökerken Türkler Bu Altcoin’lere Koştu!
FTX ve FTT Çökerken Türkler Bu Altcoin’lere Koştu!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası Kasım ayında FTX ve bağlı şirketlerinin iflasıyla vuruldu. Borsanın 11 Kasım’da resmen iflas ettiğini duyurmasının ardından, Bitcoin fiyatı 15,682 dolara kadar geriledi. Bu esnada, Türk yatırımcılar FTT ve Solana için neler olacağını endişeyle izliyordu.

Türk yatırımcılar FTX krizinde bu altcoin’leri yakından izledi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance CEO’su CZ’nin Alameda Research’ün FTT yoğunluklu rezerv tuttuğunu öne sürerek elindeki 2,1 milyar dolarlık FTT tokeni satma kararı krize neden oldu. Twitter’dan yaptığı açıklama yatırımlar arasında panik havasını tetikledi. FTX kısa süre sonra para çekme taleplerini karşılayamadığı için likidite krizinin ortasında kaldı. İlk yardım eli uzatan Binance, satın alımdan vazgeçtikten sonra FTX 11 Kasım tarihinde resmin iflasını duyurdu.

Coingecko verileri, Türk yatırımcıların bu esnada en fazla hızla eriyen FTT ve Solana’yı izlediğini gösteriyor. Bitcoin’de 16.000 doların altında düşerken yatırımcıların ortak noktasıydı. Verilere göre Türkiyeli kullanıcılar bu esnada en fazla aşağıdaki kripto para birimlerini aradı:

Solana (SOL) FTX Token (FTT) STEPN Green Satoshi Token on Solana Aleph Zero (AZERO) Terra Luna Classic (LUNC) Bitcoin (BTC) FC Barcelona Fan Token (BAR) Bone ShibaSwap Vita Inu (VINU) CEEK Smart VR (CEEK)

Dünya çakındaki yatırımcılar kırmızı bayrak altında

FTX’in iflas başvurusunda bulunmasından bir gün önce, likit varlıkları sadece 900 milyon dolar iken 9 milyar dolarlık borçları vardı. Perşembe tarihli bir FTX uluslararası bilançosuna dahil edilen bu likit varlıkların çoğunluğu, Cuma günkü iflas başvurusunda yer almayan bir Bankman-Fried şirketine ait Robinhood hisselerindeki 470 milyon dolardan ve diğer 134 şirketten oluşuyordu.

İflastan önce potansiyel yatırımcılara sunulan belge, FTX kripto imparatorluğunun finansmanındaki boşluğun kapsamlı bir resmini çiziyor. FTX International kullanıcılarının borsada sahip oldukları kripto paralar üzerinde önemli kayıplar yaşayabileceği konusunda uyarıyor.

CEO, FTX Hackini Doğruladı: Bu Altcoin'ler Boşaltıldı!

Şirketin iflasıyla birlikte küresel ölçekte bir mağduriyet ortaya çıktı. Bununla birlikte, kurucusu SBF, kriptodaki uzun temerrütler listesinde en nefret edilen adamlardan biri haline geldi. Coingecko verilerinden dünya çağında aranan kripto para birimlerine baktığımızda, FTT tokenin yeni ilk sıralarda yer aldığı karşımıza çıkıyor. Geçen haftadan bu yana dünya genelinde en çok aranan altcoin’ler şu şekilde:

Callisto Network, Chiliz, Optimism, Magic Internet, FTX Token (FTT), Solana ve Aptos en çok arananlar arasında. Polygon, Hashflow, BNB Coin, Gala, Tether, Prosper, Bitcoin ve Ethereum listenin diğer büyük isimleriydi. Civilization, Stargate Finance, GMX, TRON, Baby Doge Coin, XCAD Network, Money Metavault Trade, BitDAO, Cosmos Hub, Evmos, Unidef, USDD, Dogecoin, Gains Networ ve Chainlink.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.