FTX Token Krizi Bu Altcoin’e Sıçradı: Fiyat Düşüyor!

FTX Token Krizi Bu Altcoin’e Sıçradı: Fiyat Düşüyor!
FTX Token Krizi Bu Altcoin’e Sıçradı: Fiyat Düşüyor!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerdeki ortaklık ve geliştirme haberleriyle ivme kazanan Solana’ya (SOL) nazar değdi. Piyasayı etkisi altına alan FTX Token (FTT) draması şimdi de Solana üzerinde etkili oluyor. Güçlü bir Ethereum rakibi olarak kabul edilen altcoin, Top 10’dan düşme riskiyle karşı karşıya.

FTX Token etrafındaki kriz Solana’ya sıçradı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğini üzere, Solana (SOL), Google ortaklığı haberleriyle cesaret verici bir ivme kazandı. Bunula birlikte, şimdi bu ivme tresine dönmüş gibi görünüyor. SOL son 24 saatte yaklaşık %7,5 fiyat düşüşü gördü. Kripto para birimi, Google Cloud haberlerinden elde ettiği kazanımları neredeyse tamamen kaybetti. Bu arada, kripto ekosisteminin bir bölümü, düşüşü Binance’in FTX Token (FTT) tasfiye etme planlarına bağlıyor.

Daha önce Binance, kalan FTX Token (FTT) tasfiye edeceğini açıkladı. Borsa, geçen yıl Sam Bankman-Fried liderliğindeki borsadan hisse senedi çıkışı yaptı. Bildirildiğine göre, 584 milyon dolar değerinde FTT Token Binance borsasına aktarıldı. Bu, FTT fiyatında anında bir düşüşe yol açtı. CoinMarketCap verilerine göre, FTT token fiyatı son 24 saatte %3,94 düşüşle 22,33 seviyesinde işlem görüyor.

FTX Token

Şimdi ise Solana, piyasa değerine göre en büyük kripto paralar arasında 10. sıraya geriledi. Dahası Top 10’dan düşme riskiyle karşı karşıya. Uzmanlara göre SOL, FTX borsasını çevreleyen büyüyen dramanın bir sonucu olarak zirvedeki yerini kaybetmesi mümkün. FTT ve SOL tokenleri Alameda Research’ün olası iflası sızdıktan sonra bir satışa konu oldu. Yerel bir FTX tokeni ve Alameda hesaplarında önemli bir varlık olarak FTT’nin etrafındaki durum açık. Bununla birlikte, şimdilik Solana hakkında çok az şey biliniyor.

Bu arada, verilere göre Alameda, bilançolarında 1,2 milyar dolar eşdeğeri SOL tutuyor. Bu bağlamda uzmanlar, Alameda ve FTX çevresindeki genel durum nedeniyle, büyük holder’ın ödeme gücünü artırmak için SOL tokenlerini satma riskinden bahsediyor. Dolayısıyla bu da SOL fiyatı üzerinde bir baskıya neden oluyor.

FTX Token

Kripto liginde Top 10’da bir değişimi mi olacak?

Solana piyasa değerine göre en büyükler arasında yer alıyor. Son satış dalgası Solana’nın bu konumunu tehdit ediyor. Polygon’un yerel Blockchain tokeni MATIC ile Solana’nın yer varlığı SOL arasındaki mesafesini oldukça azaldı. Bununla birlikte Solana’nın değer kaybetmeye devam ettiği durumda Polygon değer kazanıyor. 11. kripto para olan MATIC son yedi günde %40’ın üzerinde artış kaydetti. Mevcut durumda Solana ile Polygon arasında yaklaşık 650 milyon dolar fark bulunuyor. Eğer, SOL üzerindeki satış baskısı devem eder ve MATIC güçlü yükselişini korumayı başarırsa, bir çevirme mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.