FTX Olayı, Ripple Davasına Yansıdı: 2 Kuruluş Brifing Verdi!

FTX Olayı, Ripple Davasına Yansıdı: 2 Kuruluş Brifing Verdi!
FTX Olayı, Ripple Davasına Yansıdı: 2 Kuruluş Brifing Verdi!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP topluluğunun üyeleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki dava hakkındaki yeni bir gelişmeye tepki gösteriyor. İki kuruluşun SEC’i destekleyen bir brifing vermesi, topluluğun canını sıktı. İşte detaylar…

Ripple davasında yeni gelişme: Brifing’ler verildi

İki kuruluşun, Ripple’a karşı devam eden yasal savaşında SEC’i desteklemek için bilirkişi brifingleri sunmak için izin talep etmesi dikkat çekti.  Yeni Spor Ekonomisi Enstitüsü (New Sports Economy Institute-NSEI) ve InvestReady, devam eden davada SEC’i destekleyen brifingleri sunmak isteyen kuruluşlar oldu.  NSEI, brifing’inde, kripto para birimi endüstrisinde faaliyet göstermediğini belirtti. Ancak kurumun davaya olan ilgisinin, şeffaf olduğu ve kamu menfaatini desteklediği ölçüde finansal yeniliklere saygı duyulduğu bir ortamı teşvik etme taahhüdünden kaynaklandığını belirtti.

Analist: FTX Patlamasından Sonra Bu 3 Altcoin'den Kaçın!

NSEI, geleneksel finansal araçların aksine kripto para birimlerinin temel yönlerine dikkat çekti. Bunun mahkemeye davaya yeni ve benzersiz bir bakış açısı sağlamayı planladığını söyledi. NSEI, kriptoların nakit akışı oluşturmayan varlıklar olduğunu ileri sürdü. İnsanların yalnızca yeni ortaya çıkan varlıkları alıp satabileceklerini ve bunlara yatırım yapamayacaklarını da sözlerine ekledi. NSEI, Howey testinin yanı sıra 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın “o sırada kullanılan finansal araçların arka planına göre bağlamda kalması gerektiğini” sürdürdü.

InvestReady brifing’inde neler vardı?

Öte yandan InvestReady, özetinde kripto piyasasında yatırımcı koruması eksikliğinin ABD’deki çevrimiçi pazarı etkilediğini belirtti. “Belirtilen kurallara uymaya çalışanların seslerinin duyulduğundan emin olmak istiyoruz” dedi. Ayrıca kripto patlaması nedeniyle insanların sorun yaşamaması gerektiğine işaret etti. InvestorReady, piyasanın düzenleyici incelemenin dışında yozlaştığını belirtti. Yatırımcıların fonlarını riske atan firmaların başka bir “biçimlendirmeye” gerek olmadığını da sözlerine ekledi.

Ünlü Borsa XRP'yi Yeniden Listeliyor! Ripple Ne Olacak?

XRP topluluğundan tepki geldi

XRP topluluğunun üyeleri sırayla özetleri incelerken, özetler kripto topluluğunda tepkilere yol açmaya devam etti. Avukat Jeremy Hogan, Ripple’a karşı SEC’i desteklemek için sunulan bu brifingin “Bir Araştırma Belgesi” olduğunu söyledi. Hogan & Hogan P.A’nın bir ortağı olan Avukat Jeremy Hogan, SEC’i destekleyen kuruluşlar tarafından sunulan son özetlere tepki gösterdi. NSEI tarafından dosyalanan brifingi ile ilgili bir sorun tespit etti ve şirketin kripto para sektöründe faaliyet göstermediğine dikkat çekti.

Avukat Hogan, kripto olmayan bir oyuncunun davaya getireceği benzersiz bakış açısı konusunda endişeliydi. Avukat Hogan, “Bu bir amicus curiae brifinginden çok bir araştırma makalesi” dedi. Ayrıca, Digital Perspectives’in kurucusu, InvestReady tarafından SEC’i desteklemek için sunulan brifing’lere de tepki verdi. Bu belgelerin “Ripple merkeziyetsiz mi?” testi olduğunu ortaya koydu.

New #AmicusBrief Filing in #SECvsRipple appears to support #XRP as a security. A “Ripple Decentralization Test”?#RETWEET #Ripple #XRP pic.twitter.com/7RPKrcG8je

— Digital Perspectives (@DigPerspectives) November 10, 2022

Ripple karşıtı brifing’ler neden şimdi sunuluyor?

Bu arada, NSEI ve InvestorReady tarafından sunulan son özetler, SEC’in önde gelen Blockchain şirketine karşı yasal savaşında aldığı ilk desteği işaret ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, şimdiye kadar birçok kuruluş SEC’e karşı Ripple’ı destekleyen brifingler vermişti. Blockchain şirketine karşı şimdi brifing verilmesinin arkasında kripto para birimlerinin mevcut çöküşü yer alıyor olabilir. Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki düşüş, kripto para borsası FTX’in iflasının ardından geldi. Yani FTX olayının dolaylı olarak Ripple’ı da etkileme olasılığı var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.