FTX Krizinde SHIB Detayı: Trilyonlarca Coin Harekete Geçti!

FTX Krizinde SHIB Detayı: Trilyonlarca Coin Harekete Geçti!
FTX Krizinde SHIB Detayı: Trilyonlarca Coin Harekete Geçti!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX fiyaskosunun piyasa geneline bulaşmasıyla Bitcoin ve altcoin sert bir şekilde düşüyor. CEO’lar arasındaki karşılıklı atışmaların ardından trilyonlarca SHIB de harekete geçti.

FTX krizinin ortasında trilyonlarca SHIB hareket halinde

Alameda Research’ün iflas riski nedeniyle Binance’in 2,1 milyar dolar değerinde FTT satmaya karar vermesi ayılara fırsat veriyor. Bu esnada, balina izleme botları, devasa boyutlarda Shiba Inu’nun (SHIB) hareket halinde olduğunu bildiriyor. İşlemlerin büyük bir bölümü FTX’den ayrılan SHIB yığınlarını içeriyordu. Devasa transferlerin ortasında SHIB fiyatı son 24 saatte göre %8,5 civarında düşüşte.

Etherscan’den elde edilen veriler, son 24 saat içinde üç gizemli balinanın büyük miktarda Shiba Inu taşıdığını gösteriyor. Bu işlemlerde 502,385.000.000, 183.243.945.997 ve 108.280.591.660 olmak üzere toplamda 794 milyar SHIB hareket etti. Taşınan Shiba Inu miktarı dolar bazında 8,7 milyon dolara eşdeğer.

Balinalar FTX’in mali durumundan endişeleniyor

Cüzdanın detayları, tüm token’lerin her biri 500 milyarlık iki toplu ödemede FTX’ten alındığını ortaya koyuyor. Bu da balinanın borsa hakkında endişe duyduğunu gösteriyor. Bu arada, FTX, yakın zamanda para çekme işlemlerini 1.000 dolar ile sınırlandırmıştı. Bu da borsanın mali olarak sıkıntıda olduğunun başka bir göstergesi olarak yorumlanıyor. Diğer işlemlerde, Coinbase’den 183.243.945.997 SHIB anonim bir cüzdana aktı. Etherscan verilerine göre 108.280.591.660 Shiba Inu bir anonim cüzdandan diğerine aktarıldı.

FTX, Binance’e yanıt veriyor

Kriptokoin.com olarak Binance ve FTX arasında yaşananlara bu makalede yer verdik. Son açıklamalar nedeniyle ve CZ, “diğer piyasa oyuncularına karşı lobi yapan insanları” desteklemek istemediğinden, Binance’in elindeki FTT tokenleri satacağını duyurdu.

FTX’in milyarder kurucusu Sam Bankman-Fried ve borsanın kurucu ortağı Ryan Salame buna öfkeyle tepki verdi. FTX’e ait önemli bir ticaret firması olan Alameda Research’ün finansal sorunlar yaşadığını öğrendikten sonra Binance, FTT’de büyük bir satış yapmaya başladı. Şirketin CEO’su Caroline Ellison, işletmenin elinde yeterli nakit olduğunu iddia ediyor. Hatta Binance’e satacağı FTT’leri satın almayı teklif etti.

@cz_binance if you're looking to minimize the market impact on your FTT sales, Alameda will happily buy it all from you today at $22!

— Caroline (@carolinecapital) November 6, 2022

Ancak, Binance CEO’su CZ bu teklife “Serbest piyasada kalacağımızı düşünüyorum” şeklinde yanıt verdi:

Bunu söylemedim. Bu bir soruydu, taahhüt değil. Serbest piyasada kalacağımızı düşünüyorum. Bugün hala LUNA’yı (şimdi LUNC) tutuyoruz.

I didn't say that. It was a question, not a commitment. I think we will stay in the free market.

We still hold LUNA (now LUNC) today.

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.