FTX Hack Olayından Etkilenen Bu Altcoinde Geliştiriciler Hard Fork’a Hazırlanıyor!

FTX Hack Olayından Etkilenen Bu Altcoinde Geliştiriciler Hard Fork’a Hazırlanıyor!
FTX Hack Olayından Etkilenen Bu Altcoinde Geliştiriciler Hard Fork’a Hazırlanıyor!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana (SOL) geliştiricileri FTX tarafından geliştirilen token likidite merkezi altcoini Serum’u, FTX’teki bir hack saldırısında tehlikeye girmiş olabileceği ihtimalinin ardından hard fork güncellemesine hazırlıyor.

Cuma günü, bir hacker FTX’ten 400 milyon doların üzerinde yetkisiz para çekme işlemi gerçekleştirdi. Bu durum borsanın iflas krizini daha da şiddetlendirdi ve Chapter 11 iflas koruması için başvuruda bulunmasına neden oldu.

“Serum Altcoinine Ait Özel Anahtar FTX Ekibi Tarafından Kötüye Kullanılabilir”

Birçok Solana geliştiricisi, saldırının FTX tarafından geliştirilen ve Solana blok zincirindeki birçok uygulama tarafından kullanılan iyi bilinen bir protokol olan Serum’u da tehlikeye atmış olabileceğinden şüpheleniyor.

Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko, geliştiricilerin bugün Serum’un kodunu fork etmek ve FTX’in katılımı olmadan protokolü devam ettirmek için aceleyle çalıştıklarını belirtti.

Kripto para geliştiricilerinin Serum’un başka bir versiyonuna ihtiyacı var çünkü orijinali yalnızca FTX’teki biri tarafından kontrol edilen ve Serum DAO tarafından kontrol edilmeyen özel bir anahtar aracılığıyla güncellenebiliyor. FTX’in hacklenmesinin bir sonucu olarak, bu anahtar tehlikeye girmiş olabilir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dikkat: Binance'ten FTX Token (FTT) ile İlgili İlk Delist Haberi Geldi!

Yakovenko, “Bildiğim kadarıyla, Serum’a bağımlı olan geliştiriciler programı fork ediyor çünkü şu anki programın güncelleme anahtarı tehlikeye girmiş durumda” dedi.

Mango Max adlı bir geliştirici, Serum hard fork çabalarına liderlik ettiğini de sözlerine ekleyerek şunları söyledi:

“Serum programının güncelleme anahtarı kendi kuruluşu tarafından değil, FTX’e bağlı özel bir anahtar tarafından kontrol ediliyordu. Şu anda hiç kimse bu anahtarı kimin kontrol ettiğini ve dolayısıyla Serum programını güncelleme ve muhtemelen kötü niyetli kod dağıtma gücüne sahip olmadığını doğrulayamıyor.”

Solana’daki en büyük DEX toplayıcı borsası olan Jupiter, güvenlik endişeleri nedeniyle Serum’un likiditesini kullanmayı durdurduğunu kullanıcılara bildirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.