FTX Faciası, Solana (SOL) Ağındaki DeFi Uygulamalarını da Vurdu: Milyonlarca Dolar Silindi!

Solana (SOL) COO’su: FTX Krizi Bizi Zorluyor!
Solana (SOL) COO’su: FTX Krizi Bizi Zorluyor!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz Kasım ayında zirveye ulaşan merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları Solana (SOL) ağında 10 milyar dolardan fazla para saklıyordu. FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried ağın önde gelen destekçilerinden biriydi.

FTX Çöküşünde Solana (SOL) DeFi Yaklaşık 700 Milyon Dolar Değer Kaybetti

Bu popülerlik FTX kripto para borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried, Multicoin Capital, Sino Global Capital ve diğer girişim fonlarının da aralarında bulunduğu yüksek profilli destekçiler tarafından yönetiliyordu.

Aradan bir yıl geçtikten sonra, FTX’in iflas başvurusunda bulunması ve soruşturma açılması, Multicoin ve Sino Global’in ve Solana Vakfı’nın milyonlarca dolar zarar bildirmesi ile birlikte kilitli toplam değer (TVL) 300 milyon dolar civarına geldi.

FTX Eski CEO’su Bankman-Fried geçmişte bir kripto yatırımcıyla dalga geçerek elinizdeki Solana’ları 3 dolardan alacağım. Şimdi defolun gidin demişti.

Solana’daki 10 milyar dolarlık TVL geçtiğimiz yıl boyunca düşerken, SOL’un fiyatı da bu düşüşe katkıda bulundu, ancak son iki haftada daha sert düşüşler yaşandı.

FTX ve kardeş şirketi Alameda Research’teki hazine hesapları arasındaki gizli anlaşmanın ortaya çıktığı 2 Kasım’da 1 milyar dolarlık TVL’den %70’lik bir düşüşle 700 milyon dolardan fazla bir miktar Solana tabanlı uygulamalardan çıktı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Eski FTX CEO'su SBF'den Kullanıcıları Kızdıracak Açıklama: ''Video Oyunu Oynuyorum!''

Tüm bu yaşananların ortasında, bazı analistler düşüşlerin piyasanın Solana ve diğer ağlar için adil bir değer bulmasına yardımcı olabileceğini söylüyor.

Walken’in kurucu ortağı Alexei Kulevets yaptığı açıklamada, “Solana şüphesiz büyük bir darbe aldı ve bu darbenin sonuçları diğer Blockchain’lere kıyasla çok daha ağır ve acı verici görünüyor,” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.