FTX Çökerken Herkes O Altcoin’e Koşuyor: 40x Yaptı!

FTX Çökerken Herkes O Altcoin’e Koşuyor: 40x Yaptı!
FTX Çökerken Herkes O Altcoin’e Koşuyor: 40x Yaptı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX çökerken Tron ağının yerel TRX tokenı sıçrama yaşıyor. Coin, Binance ve OKX gibi diğer önde gelen borsalarda 6 sent karşılığında el değiştirseler de, güç durumdaki kripto borsası FTX’te 6 sentten 2,5 dolara anlık olarak yüzde 4,000 arttı. İşte detaylar…

Tron (TRX), FTX’te 40x yaptı

BTT, SUN ve JST gibi Tron tabanlı varlıklar da diğer borsaların aksine FTX’te birkaç kat yükseldi. Yüksek fiyatlar, Tron kurucusunun iflas sürecindeki FTX ile bir çözüm için çalıştıklarına dair açıklamalarla ilgili olabilir. Ancak birçoğuna göre bu yükseliş, TRON kurucusu Justin Sun’ın FTX’teki bazı kripto paraların yatırımcılarının mağduriyetini engellemeye yönelik duyurusuyla alakalı. Uzmanlara göre yatırımcılar, Tron kurucusunun bazı coin’leri 1:1 esasına göre itfa edeceğini düşünerek TRX’e yığılmış halde.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Sun, FTX’te herhangi bir sorun çıkması durumunda, yatırımcıların coin’lerini çekememesi durumunda 5 altcoin’in yatırımcılarına 1:1 oranında coin sağlayacaklarını açıklamıştı. Söz konusu coin’ler, Tron ekosisteminde yer alan Sun (SUN), BitTorrent (BTT), Just (JST), Huobi Token (HT) ve Tron’dan (TRX) oluşmakta.  Bilindiği gibi şu anda FTX’teki traderlar, FTX’te herhangi bir çekim işlemi yapamıyor.  Ancak TRX, bazı kripto umutları için bir çıkış yolu olabilir. Sun, tweet’inde aşağıdaki ifadeleri kullanmıştı:

FTX platformundaki tüm #TRX, #BTT, #JST, #SUN, #HT varlıklarınızı 1:1 oranında sunmak dahil, kullanıcılarımızı korumak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Sun, FTX için çözüm önerisi sunmakta

Sabah saatlerinde Sun, iflas durumuna düşen FTX için bir “çözüm” sunmak için çalıştıklarını açıkladı. Devam eden likidite sıkışıklığının “sektörün gelişimi ve yatırımcılar için benzer şekilde zararlı” olduğunu belirtti. Binance kurucusu Changpeng Zhao daha önce FTX’i devralarak sıkıntıyı giderebileceklerini söyledi. Ancak bu anlaşma FTX’in “muhasebe defterlerinin” incelenmesinden sonra son buldu.

TRON Mucidi, FTX ile Ortaklık Kurabilir!

Sun; BTT ve SUN gibi Tron tabanlı varlıkların yanı sıra Huobi’nin yerel HT tokenlarına sahip yatırımcılar için sıkıntıyı sonlandırmak. Hamle, büyük traderların Tron ekosistemi için duyarlılığını artırırken bazı varlıklarını tasfiye etmelerine izin veriyor. Sonuç olarak TRX ve ilgili varlıkların ticareti, Perşembe günü sabah saatlerinde FTX’te yeniden başlatıldı. Fiyatlar 2,5 doların üzerine çıktı. Fiyatlar, Sun’un tweet’inden saatler sonra-düzeltme yaşadı.  Yine de, diğer borsalara kıyasla hala yüzde 400 primle işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.