Dokunan kazanıyor: Sıradaki Notcoin hangisi?

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Notcoin’in (NOT) airdrop yapması ve Telegram oyuncularının 10 milyonu aşmasıyla birlikte hangi oyunlara akın edildi?

Telegram ile entegrasyonlu bir şekilde çalışan blokzincir Toncoin (TON), sansasyonel bir şekilde büyümeye devam ediyor. Milyonlarca kullanıcı Toncoin ekosistemine dahil olmaya başladı. Son verilere göre, Toncoin ekosisteminde yer alan ve Telegram üzerinden oyun sunan projeler 10 milyonun üzerinde oyuncuya erişti.

Notcoin (NOT), Telegram üzerinden sunulan bir tap to earn (TTE) projesi olarak ipi göğüsledi. Tıklama başına ödül veren ve bu ödülleri airdrop’a dönüştüren Notcoin, yeni bir furyayı başlattı. Kripto kullanıcıları, sıradaki Notcoin’leri aramaya başladı.

Telegram destekli oyunlar, Toncoin dışındaki blokzincirlere de sıçradı. Farklı blokzincirlere ait projeler de Telegram üzerinden oyun çıkarmaya başladı. Peki Notcoin gibi airdrop yapma ihtimali olan ve milyonlarca oyuncunun akın ettiği TTE oyunları hangileri?


1- Yescoin

Notcoin’i baz alan ve Not’ın tersi olarak Yes imajını kullanan Yescoin, dünya çapında çok sayıda oyuncu ile Telegram’da öne çıkan bir sosyal oyundur. Yescoin’de, tıpkı Notcoin gibi ekrana dokundukça puan kazanılır ve puan kazanma olasılığını artırmak için çeşitli sosyal görevler yerine getirilir.

Yescoin, Toncoin blokzinciri tarafından desteklenmektedir. Lansmandan bu yana hızla oyuncu kazandı ve kısa sürede viral oldu. Milyonlarca oyuncu, Telegram üzerinden bağlandıkları Yescoin’de dokunarak puan kazanmaya çalışıyor.

Oyuncuların Telegram’da hesap sahibi olması gerekiyor. Telegram’a Yescoin yazıldığında çıkan bot, oyuncuları direk oyuna yönlendiriyor. Oyun ise oldukça basit, ekranda yer alan pizzaları veya coin’leri toplamak ve puan kazanmak. Oyun içerisinde yer alan yükseltme ile daha fazla puan toplanabilir.


2- TapSwap

20 milyondan fazla oyuncuya sahip olan ve günde 1,5 milyon kullanıcının aktif olarak oynadığı tap to earn (TTE) oyunu TapSwap, kısa sürede kripto sektörünün popüler projeleri arasında yer aldı. TapSwap, tıpkı Notcoin gibi başarılı olacağı düşünülen ve potansiyel bir airdrop beklentisiyle oynanan Telegram merkezli oyundur.

Resmi X hesabının yaptığı açıklamaya göre, TapSwap düşük ücretler ve yüksek verimli merkeziyetsiz finans (DeFi) hizmeti sunan bir borsa olarak piyasaya sürülecek.

Tapswap, tıpkı Notcoin veya Yescoin gibi işlemektedir. Oyuncular, Telegram üzerinden TapSwap’e girebilir. Oyunun merkezinde, T harfli coin’e hızlı ve sürekli dokunmak yer alıyor. Bunu yapan oyuncular bol miktarda puan kazanıyor. Puanlar arttıkça oyuncular lig (altın, platin vb) atlayabiliyor. Kazanılan puanlar kullanılarak, daha fazla puan kazanmak amacıyla çeşitli yükseltmeler alınabiliyor. Ayrıca sosyal görevler yapılarak da puan kazanılabiliyor.


3- QuackQuack

Listemizde yer alan bir başka Telegram merkezli sosyal oyun projesi ise QuackQuack oldu. QuackQuack, TapSwap, Yescoin ve Notcoin’den farklı bir mekanizmaya sahip olmasıyla popülerlik kazandı. Oyun, benzer şekilde dokunarak puan toplama sistemiyle çalışsa da mekaniği farklı işlemektedir. Oyuncular, ördek yetiştirmek ve mümkün olduğunca çok yumurta toplamak için ekrana dokunuyor. Basit bir arayüze sahip olan oyunda, amaç ördeklerin yumurtalarını toplamak ve biriktirmek.

Telegram’da hesap açan veya hesabı olan oyuncular, QuackQuack şeklinde aratarak oyuna giriş yapabilir. Oyuncular, başlangıçta üç kuluçka ile başlıyor. Oyuncuların, 15 adet ördek toplama hakkı bulunuyor. Ördekler kuluçkada yumurtluyor ve oyuncular bu yumurtayı isterse toplayabiliyor isterse ördek çıkarmak için açabiliyor. Toplanılan yumurtalar, ilerleyen dönemlerde airdrop kazanma şansını artırıyor.

Ayrıca görevler kısmında yer alan sosyal görevler yerine getirilirse ödüller kazanılabiliyor. Bu ödüller de oyun mekanizmasında yumurta kazanmak için kullanılabiliyor.


4- Catizen

Telegram odaklı sosyal oyun projesi Catizen, kısa sürede popülerlik elde etti. Toncoin konferansında TON Labs CEO’su Catizen oyunundan bahsetti. Bu nedenle Catizen’e milyonlarca oyuncu akın etti. Alanında uzman isimler, Catizen’in Notcoin’den sonra en önemli tap to earn (TTE) projesi olduğunu düşünüyor. Catizen, airdrop gerçekleştireceğini de onayladı. Proje, airdrop için toplam arzın yüzde 35’ini ayırdı.

Catizen, diğer oyunlar gibi dokun kazan modeliyle çalışıyor. Oyun, diğer oyunların aksine farklı bir konsept sunmasıyla milyonlarca oyuncuyu bünyesine kattı. Oyunda kedi sahibi olmak ve bu kedilerin seviyesini artırmak amaçlanıyor. Kedilerin seviyesi ne kadar artarsa puan kazanma süreci de hızlanıyor. Kediler saniyede belirli puanlar veriyor. Oyuncular kazandıkları bu puanlar ile isterlerse belirli seviyelerde kedi satın alabiliyorlar. Oyunda bir de balık parası bulunuyor. Bu para, yükseltmeler ve hızlı puan kazanma sürecinde kullanılıyor.


5- MemeFi Coin

Listemizde yer alan bir başka tap to earn (TTE) sosyal oyunu MemeFi Coin oldu. MemeFi Coin, tıpkı Notcoin ve TapSwap gibi ekrana dokundukça puan kazanılan bir algoritmaya sahiptir. Bu oyunda ise dokunulan figür diğerlerinden farklıdır. Oyuncular, MemeFi Coin’de her seviyede değişen figürlere dokunuyor. Örneğin seviye 2’de ekrana ninja kostümlü bir kedi geliyor. Bu figürlere dokundukça puan toplanıyor.

MemeFi Coin de airdrop sinyalleri veriyor. Proje, kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaşarak popülerlik kazandı. Oyuncular, ekrandaki figürlere dokunarak topladıkları puanları, daha fazla puan kazanmak ve oyunda seviye atlamak için harcayabiliyorlar. Her seviyede değişen figürler, belirli canlara sahip ve bu canlar bittiğinde yeniliyorlar. Figürlerin canları ise dokundukça azalıyor.

Oyuncular, MemeFi Coin’in eğlenceli ve akıcı bir oyun olduğunu öne sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.