Dogecoin Milyonerleri, Parasını Bu 10 Altcoin’e Park Ediyor!

Dogecoin Milyonerleri, Parasını Bu 10 Altcoin’e Park Ediyor!
Dogecoin Milyonerleri, Parasını Bu 10 Altcoin’e Park Ediyor!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finbold tarafından sağlanan verilere göre, Dogecoin milyonerlerinin sayısı yıl başından bu yana 1.000’i aştı. En büyük meme coin, yüksek volatilitesi nedeniyle orta çaplı yatırımcıların ilgisini çekiyor. Peki “balina” olarak adlandırılan bu yatırımcı sınıfı başka hangi altcoin’lere yatırım yapıyor?

İşte Dogecoin balinalarının satın aldığı altcoin’ler

WhaleStats tarafından sağlanan veriler, en büyük 100 Dogecoin balinasının ayrıca Cardano, Chainlink, Polygon ve Gala Games gibi popüler tokenleri biriktirdiğini gösteriyor. Dogecoin balinalarının cüzdanlarının büyük bir bölümü ise DeFi işlemlerine ayrılmış durumda. Balinalar özellikle wETH ve wBTC gibi wrapped tokenleri çok sık kullanıyor. Verilere göre Dogecoin balinalarının sahip olduğu diğer ilk 5 kripto para birimi:

LYO Credit (LYO) Wrapped Ethereum (wETH) Binance-Peg BTCB Token (BTVB) Tether (USDT) ZEDXION (ZEDXION)

İkinci beş, piyasa değerine göre ilk 50 arasından ADA ve LINK gibi popüler tokenleri içeriyor. Özellikle Everdome, 40 milyon dolarlık balina fonuyla MATIC, ADA ve LINK gibi devleri geride bırakıyor. Listenin kalan kısmı aşağıdaki gibi:

pTokens GALA (pGALA) Everdome (DOME) Cardano (ADA) Chainlink (LINK) Polygon (MATIC)

Balinaların 4 milyon dolar ayırdığı GALA hack haberliyle sert düştü

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Gala Games (GALA), hacklendiğine dair haberlerin ardından 4 Kasım’da %30’un üzerinde değer kaybetti. Oyun projesi, milyar dolarlık hack haberlerinin ortaya çıkmasından sonra “her şey yolunda” olduğunu iddia etti. Ancak haber yatırımcılar arasında çoktan paniğe neden olduğu için satışlar hız kesmedi. Olayın arkasında Gala’nın ek ihraç edilmesini tetikleyen pNetwork köprüsünün yanlış yapılandırılması yer alıyor. Böylece hackerler akıllı sözleşme protokollerini istismar ederek çok sayıda tokeni basmayı başardılar. Bu tokenlerin bir kısmını Huobi üzerinden nokta çevirdiler. Bu da GALA’nın bir noktada bazı kripto para borsalarında %90 düşmesine neden oldu.

Olayın ardından Binance’de geçici sürelediğine GALA/USDT işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

#Binance suspended deposits and withdrawals for $GALA (BEP-20) on November 3, 19:49pm UTC, due to concerns regarding pNetwork's pGALA token.

We will also cease support of GALA token on BEP-20 (BSC) network, but continue to support the token on ERC-20 network.

— Binance (@binance) November 4, 2022

Gala Games’in başkanı Jason Brink, PancakeSwap’ta tespit edilen ve likidite havuzunu kötü niyetli bir şekilde sömürülmekten korumak amacıyla boşaltmaya çalışan “olağandışı etkinliğin” arkasında pNetwork’ün olduğunu da ortaya koydu. Oyun şirketi ayrıca, Ethereum üzerindeki tüm GALA tokenlerinin yanı sıra GALA köprüsündeki GALA ile ilgili varlıkların güvenli olduğunu ve ekibin köprüdeki işlem aktivitesini geçici olarak durdurmak için pNetwork ile güçlerini birleştirdiğini belirtti.

GALA şu anda Huobi ve Binance gibi büyük borsalardan delist edildi. Binance bu süreçte Ethereum ağı üzerindeki GALA işlemlerini açık bırakacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.