Dogecoin Bu Altcoine Kapıyı Kapattı! İki Kurucu Twitterda Atıştı!

Dogecoin Bu Altcoine Kapıyı Kapattı! İki Kurucu Twitterda Atıştı!
Dogecoin Bu Altcoine Kapıyı Kapattı! İki Kurucu Twitterda Atıştı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler mem tokeni Dogecoin‘e olan desteğiyle bilinen Tesla CEO’su Elon Musk Twitter’ı resmen satın aldı.

Bu satın almadan sonra DOGE başta olmak üzere Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin Twitter’da ödeme yöntemi olarak kullanıp kullanılmayacağı merak konusu oldu.

Twitter ve kripto paralar hakkında yapılan açıklamalara son olarak Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson da katıldı.

Dün yayınladığı YouTube videosunda Twitter, DOGE ve ADA konusunda konuşan Hoskinson, Twitter’ın Cardano ve Dogecoin’i kullanarak daha kârlı, eğlenceli ve merkeziyetsiz bir platform haline dönüşebileceğini savundu.

Hoskinson ayrıca, Twitter’ın karşılaştığı sorunları çözmek için Cardano ve Dogecoin’i kullanması gerektiğine inanıyor.

Dogecoin’in Cardano ağına geçmesi teklifini yineleyen ünlü isim, bu konuda Dogecoin kurucusu Billy Markus’la Twitter’da yaptığı atışmada şunları söyledi:

“ADA’nın bir mem parası olmanın ötesinde gerçek kullanımı ve faydası vardır. Topluluk da bizi bu konuda destekliyor.

2021’de DOGE’ye yeni girenlerin büyük çoğunluğu spekülatif bir dalgalanmadan hızlı bir çıkış arıyordu. Bu bağlamda Twitter, DOGE’ye yardımcı olabilecek ilk gerçek programdır.

Ayrıca Dogecoin’i Cardano ağının bir yan zinciri yapma teklifimi yineliyorum. Zira Dogecoin ağının mevcut haliyle Twitter’ın gereksinimlerini karşılamayacağını düşünüyorum.”

Hoskinson’un DOGE’nin Cardano ağını kullanması fikrine katılmadığını belirten Markus DOGE, Cardano’yu hiçbir şey için kullanmayacak.” dedi.

Hoskinson’un Dogecoin bir balondur videosunu hatırlatan Markus, Hoskinson’u ikiyüzlülükle suçladı ve Elon Musk’ın kendisini dikkate almayacağını söyledi.

Hoskinson’un mem paralarla ilgili eleştirilerini sıralamasının ardından Markus’tan çarpıcı bir yorum geldi.

“Kripto paralarla ilgilenenlerin pek çoğu hiçbir şeyi umursamıyor ve sadece spekülasyon yapıyor. Takipçilerinizin çoğu ne hakkında konuştuğunuz konusunda fikir sahibi değil sadece onları zengin edeceğinize inanıyorlar.”

DOGE’nin bir şaka ve hiçbir faydası olmayan bir Bitcoin çatalı olarak yaratıldığını belirten Cardano kurucusu, DOGE fiyatının spekülatif hareketlere bağlı olduğunu ve bu gibi durumların kripto sektörünü yanlış lanse ettiğini söyledi.

Buna cevap veren Billy Markus, Hoskinson’un DOGE’yi spekülatif bir varlık olarak göstermesinden de rahatsız olduğunu belirterek “DOGE çok basittir ve başka bir şey olması gerekmez. Bazen basit iyidir.” dedi.

The entire rant was based on a fact that hasn’t changed. The ownership of doge is heavily skewed toward just a few wallets that can dump profitably at pretty much any price. The context of that video was the doge surge to a dollar would result in this event.

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) November 6, 2022

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.