DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!
DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bitcoin ve altcoin piyasasındaki toparlanma FTX’in iflasıyla hızla söndü. DOGE, MATIC, XRP ve diğer hacim devleri, şimdi kritik destekleri kırmaktan sadece bir adım uzaktalar.

FTX krizi DOGE, MATIC ve Bitcoin’i sert vurdu

Coinbase’in bir araştırma raporuna göre , FTX kripto para borsasının çöküşü, kripto alanında kripto kışını 2023’ün sonuna kadar uzatabilecek bir likidite krizi yarattı. Analistlere göre, FTX’in patlaması kurumsal yatırımcıları uzak tutabilir. Bunun nedeni; bir süre daha temkinli davranma olasılıklarının yüksek olması. Kriz, şirketin 11 Kasım’da iflas başvurusu yapmasının ardından fonları FTX’te kalmış olan kripto odaklı birkaç şirketi olumsuz etkiledi. Kriptokoin.com ayrıntıları bu makalede ele aldık.

Press Release pic.twitter.com/rgxq3QSBqm

— FTX (@FTX_Official) November 11, 2022

Birçok yatırımcı FTX’in çöküşünden rahatsız olsa da, milyarder risk sermayedarı ve seri Blockchain yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin konusunda iyimserliğini koruyor. 15 Kasım’da yaptığı bir röportajda Draper, 2023’te Bitcoin için 250.000 dolarlık hedefini ikiye katladı.

Bununla birlikte, yatırımcılar fiyat projeksiyonunu bir tutam tuzla almalı. Çünkü Bitcoin’in yakın gelecekte kükreyen bir boğa piyasası başlatması pek olası değil. Peki, Bitcoin ve altcoinlerde dikkat edilmesi gereken temel destek ve direnç seviyeleri nelerdir? Öğrenmek için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizlerine göz atalım…

BTC/USDT

Bitcoin (BTC) 9 Kasım’da Haziran’ın dip seviyesi olan 17.622 doların altında kapandı. Bu da düşüş trendinin yeniden başladığının işaretiydi. Boğalar 10 Kasım’da güçlü bir toparlanma sergilemeye çalışsa da, çabaları 17.622 dolarda yetersiz kaldı. Bu da ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösteriyor.

Teknik kısımda, 18.271 dolarlık 20 günlük EMA geri döndü ve RSI negatif bölgede. Bu, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 17.622 doların altında kalırsa, 15.588 doların altına kırılma olasılığını artıracaktır. Bu gerçekleşirse, BTC fiyatı düşüşünün 12.200 dolara kadar uzama ihtimali var. Aksine, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösterir. Bitcoin daha sonra psikolojik 20.000 dolar bölgesine meydan okuyacak.

ETH/USDT

Ethereum son birkaç haftadır azalan bir kanal içinde düşüyor. 4 Kasım’da fiyatın kanalın üzerine çıkamaması, kısa vadeli yatırımcıların kar elde etmesine yol açtı.

Alıcılar, 10 Kasım’da destek hattındaki düşüşü agresif bir şekilde satın aldılar. Ancak rahatlama rallisi, 1.372 dolarlık 50 günlük SMA yakınlarında başarısız oldu. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar yine fiyatı kanalın altına çekmeye çalışacak. Bu olursa, satış yoğunlaşabilir ve ETH/USDT çifti 1.000 dolara düşebilir. Üstünlük için, alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Analiste göre fiyat daha sonra düşüş çizgisine yükselecek.

BNB/USDT

BNB, 8 Kasım’da 398 dolara yükseldi. Ancak boğalar, günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Satış 9 Kasım’da devam etti. Böylece fiyatı 258 dolardaki güçlü desteğin yakınına çekti.

Boğalar düşüşü 10 Kasım’da satın aldılar. Ancak fiyatı 295 dolarlık 20 günlük EMA’nın üzerine çıkaramadılar. Bu, duyarlılığın negatife döndüğünü ve ayıların yardım rallilerini 20 günlük EMA’ya sattığını gösteriyor. Ayılar şimdi desteği tekrar 258 dolar kırmaya çalışacaklar. Başarabilirlerse, BNB/USDT çifti 239 dolara ve ardından 216 dolara yönelecek. Boğalar fiyatı 313 doların üzerine çıkarır ve sürdürürse, bu olumsuz görüş yakın vadede geçersiz olacak.

XRP/USDT

XRP, 8 Kasım’da 0,41-0,30 dolar aralığına yeniden girerek daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret etti. Satış 9 Kasım’da devam etti ve fiyat 0,32 dolara düştü.

Alıcılar düşüşü satın aldı ve fiyatı tekrar 0,41’in üzerine çıkarmaya çalıştı, ancak ayılar pes etmedi. Bu, ayıların 0,41 dolar seviyesini dirence çevirdiğini gösteriyor. Ayılar tekrar pariteyi 0,30 dolardaki kritik desteğe çekmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye. Çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başladığına işaret edecek. Yukarı yönde, ilk güç işareti 0,41 doların üzerinde olacak. Analiste göre XRP daha sonra 50 günlük SMA olan 0,45 dolara yönelecek.

ADA/USDT

ADA şu anda güçlü bir düşüş trendinde. Her iki hareketli ortalama da aşağı doğru eğimli olsa da, RSI bir yükseliş sapması oluşturmaya çalışıyor. Bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor.

İlk güç işareti, düşüş çizgisinin üzerinde kırılması olacak. Böyle bir hareket, potansiyel bir trend değişikliği önerecek. ADA/USDT boğaları daha sonra 0,52 dolara yükselme girişiminde bulunabilirler. Öte yandan, fiyat düşmeye devam edip 0,31 doların altına düşerse parite destek hattına düşe ihtimali var. Bu çizgi, önceki üç durumda düşüşü durdurdu. Bu nedenle boğalar bu seviyeye düşüşü tekrar satın alabilirler. Alıcılar seviyeyi savunamazlarsa, ADA fiyatı düşüş trendini 0,25 dolara çıkaracak.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), 25 Ekim’de 0,06 dolardan 1 Kasım’da 0,16 dolara keskin bir ralliye tanık oldu. Bu, RSI’yi aşırı alım seviyelerine itti. Bu da kısa vadeli traderları kar kaydetmeye teşvik ediyor.

Satış, boğaların %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,11 doları savunamamasının ardından ivme kazandı. Alıcılar 9 Kasım’da 50 günlük 0,08 dolarlık SMA’yı savundular. Ancak ayılar toparlanmayı 20 günlük 0,09 dolarlık EMA’da durdurdu. DOGE son birkaç gündür hareketli ortalamalar arasında işlem görüyor. Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekerse, parite %100 geri çekilmeyi tamamlayabilirler. Daha sonra 0,06 dolara düşebilirler. Aksine, 0,10 doların üzerinde bir kırılma, boğaların oyuna geri döndüğünü gösterecek. Analiste göre daha sonra 0,12 dolara yönelecek.

MATIC/USDT

Polygon, 4 Kasım’da 1,05 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Ancak ralli 5 Kasım’da 1,30 dolarda sert bir dirençle karşılaştı. Alıcılar 7 Kasım’da yukarı hareketi sürdürmeye çalıştı ancak genel engeli aşamadı.,

Ayılar 8 ve 9 Kasım tarihlerinde agresif bir şekilde satış yaptı ve fiyatı hareketli ortalamaların altına çekti. Ancak alıcılar yükseliş çizgisini korudu. MATIC, 10 Kasım’da keskin bir şekilde toparlandı. Ancak ayılar daha yüksek seviyelerden satış yaptı. Böylece fiyatı 12 Kasım’daki 20 günlük EMA olan 0,96 doların altına çektiler.

Fiyat 50 günlük SMA’nın (0,89 dolar) altına düşerse, MATIC fiyatı yükseliş trendi çizgisine yönelecek. Bu desteğin altında bir kırılma, kritik desteğin 0,69 dolardan yeniden test edilmesi için kapıları açıyor. Aksine, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa 1,05 dolara yükselme ihtimali var.

DOT/USDT

Polkadot, 9 Kasım’da 6 dolarlık güçlü destek bölgesinin altına düşerek 5.68 dolara indi. Bu, düşüş trendinin yeniden başladığını gösteriyor.

Alıcılar fiyatı tekrar 6 doların üzerine çıkarmaya ve saldırgan ayıları tuzağa düşürmeye çalıştı. Ancak satıcılar yerlerini korudu. Bu, ayıların 6 dolar seviyesini dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. 20 günlük 6,12 dolarlık EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayılar için bir avantaja işaret ediyor. Satıcılar, DOT/USDT çiftini 5,32 doların altına çekmek için bir kez daha girişimde bulunacak. Başarılı olurlarsa, parite düşüşünü 4,32 dolara çıkarabilir. Bu olumsuz görüşü geçersiz kılmak için, boğaların fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek.

UNI/USDT

UNI, son birkaç gündür 5,14 ile 7,36 dolar arasında işlem görüyordu. Alıcılar, fiyatı 4 Kasım’daki direncin üzerine çıkardı ancak bu avantajı geliştiremedi. Ayılar, fiyatı 6 Kasım’da aralığa geri çekti.

Bu, daha sonra çıkışa koşan saldırgan boğaları tuzağa düşürmüş olabilir. Uzun tasfiye ve ayılar tarafından yapılan satış, fiyatı 8 Kasım’da 5,14 dolarlık desteğin altına çekti. Ancak bunun bir ayı tuzağı olduğu kanıtlandı. Boğalar düşüşü satın aldı ve fiyatı 10 Kasım’da aralığa geri itti.

İyileşme, hareketli ortalamalarda sert bir dirençle karşılaşıyor. Bu da daha yüksek seviyelerde satışlara işaret ediyor. Ayılar yine fiyatı düşürmeye ve aralığın altında tutmaya çalışabilirler. Ancak boğaların desteği agresif bir şekilde savunması bekleniyor. Bu, UNI/USDT paritesinin birkaç gün daha 4,71 dolar ile 7,79 dolar arasında menzile bağlı kalabileceğini gösteriyor.

LTC/USDT

Litecoin son birkaç haftadır 46 ila 75 dolar arasında değişiyor. Boğaların 7 Kasım’da fiyatı 75 doların üzerine çıkaramaması, kısa vadeli traderların tarafından kar rezervasyonu yapmış olabilir. Bu, fiyatı 9 Kasım’da 46 dolarlık desteğin yakınına çekti.

Fiyat bir aralığın içinde sıkışıp kaldığında, yatırımcılar genellikle düşüşleri destek seviyesine kadar satın alırlar. 10 Kasım’da olan da buydu. LTC/USDT paritesi 11 Kasım’da yükselişini sürdürdü. Ancak 65 dolar civarında güçlü bir satışla karşılaştı. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor. Yatay hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu, paritenin bir süre için 53 ile 65 dolar arasında dar bir aralıkta işlem görebileceğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.