Dikkat: FTX ve Alameda Research’ün Yatırım Yaptığı Altcoin ve Kripto Para Şirketleri Açıklandı!

Dikkat: FTX ve Alameda Research’ün Yatırım Yaptığı Altcoin ve Kripto Para Şirketleri Açıklandı!
Dikkat: FTX ve Alameda Research’ün Yatırım Yaptığı Altcoin ve Kripto Para Şirketleri Açıklandı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX ve Alameda Chapter 11 uyarınca iflas ve yeniden yapılanmaya başlarken, yatırım yaptıkları şirketler ve tokenler de tasfiye edilmenin eşiğindeler.

Kripto para gazetecisi Wu Blockchain, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında FTX ve bağlantılı şirketlerin hangi diğer şirketlere ve token projelerine yatırım yaptığını ortaya koydu.

FTX ve Alameda Research Çok Sayıda Altcoin ve Kripto Para Şirketine Yatırım Yapmış

İflas eden FTX’in en çok yatırım yaptıkları şirket ve projeler arasında 450 milyon dolar ile dünyanın en büyük NFT koleksiyonlarını üreten Yuga Labs yer alıyor. Bu şirket Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonuna sahip olmasıyla tanınıyor.

FTX ve Alameda Research’ün yatırım yaptığı altcoin ve şirketleri gösteren tablo.

Şirketin yatırım yaptığı diğer projeler arasında 440 milyon dolar ile Circle dikkat çekiyor. Bu şirket de Dünyanın en büyük ikinci stablecoini USDC’nin dağıtıcısı olarak biliniyor.

Altcoin projeleri arasında ise, Facebook’un eski geliştiricileri tarafından oluşturulan Aptos görünüyor. FTX’in Aptos’a iki ayrı yatırım şeklinde toplamda 350 milyon dolar yatırım yaptığı kaydedildi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Son Dakika: FTX Resmen İflas Etti, Sam Bankman-Fried Görevinden Ayrıldı!

Kripto para borsası şirketin yatırım yaptığı diğer bir altcoin projesi ise NEAR Protocol. Bu projeye yapılan yatırım miktarı ise 350 milyon dolar olarak gözleniyor.

FTX’in yatırım yaptığı diğer bir şirket ise 250 milyon dolar ile BlockFi. Şirket bugün platformdan çekimleri durdurmuştu.

As FTX and Alameda begin bankruptcy and reorganization in accordance with Chapter 11, the companies and tokens they invest in are also on the verge of being liquidated. We have counted the companies that FTX and Alameda have invested in so far: https://t.co/IvkDKlddSI pic.twitter.com/tIgerIlHQB

— Wu Blockchain (@WuBlockchain) November 11, 2022

Bağlantılı şirket Alameda Research’ün ise yatırım yaptığı projelerin listesi daha kalabalık ancak miktar olarak daha düşük seviyelerde.

Alameda Research’ün en fazla yatırım yaptığı projeler 450 milyon dolar ile Polygon, 200 milyon dolar ile Immutable, 22 milyon dolar ile Astar Network, 150 milyon dolar ile NEAR Protocol, 5 milyon dolar ile STEPN, 350 milyon dolar ile Anchorage Digital, 175 milyon dolar ile 1inch.

Solana ise Alameda Research’ün 314 milyon dolar yatırım yapmasıyla dikkat çekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.