Dikkat: FTX Çöküşüyle Diplere Dalan 5 Altcoin Bunlar!

Dikkat: FTX Çöküşüyle Diplere Dalan 5 Altcoin Bunlar!
Dikkat: FTX Çöküşüyle Diplere Dalan 5 Altcoin Bunlar!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ConstitutionDAO (PEOPLE), FTX krizinin ortasında %27.30 yükselerek haftanın en çok yükseleniydi. Kırmızı tahtada, %86 düşüşle borsanın yerel tokeni olan FTT yer alıyor. Bu yazıda, analist Valdrin Tahiri eşliğinde, 4-11 Kasım haftasında en çok değer kaybeden altcoin projelerinin teknik durumuna bakalım.

FTX Token (FTT) -%86 Curve DAO Token (CRV) -%32.1 Arweave (AR) -%31.98 Aptos (APT) -%30.28 Huobi Token (HT) -%30.28

İşte FTX çöküşünde tarihi dipleri gören 5 altcoin

FTT fiyatı 8 Kasım’da 24 dolar desteğini kaybetti. Bu bölgeyi Haziran 2021’den bu yana koruyordu. Kırılma hızlıydı ve üç gün sonra 2.01 dolara kadar eridi. Daha sonra fiyat, son destek alanında 2,20 dolardan sıçradı. Sıçramaya rağmen, teknik indikatörler düşüş gösteriyor. RSI düşüyor, 50’nin altında ve aşırı satım bölgesinde. Şimdiye kadar, FTT fiyatı %86 değer kaybetti. Analiste göre, 2,20 dolarlık destek alanının altındaki bir kırılma, FTT fiyatını tüm zamanların en düşük seviyelerine götürecek. Tersine, eğer sıçrama devam ederse, 9 dolar sıradaki direnç olacak.

CRV fiyatı çift dip formasyonu oluşturuyor

CRV, 28 Temmuz’dan bu yana alçalan bir paralel kanal içinde düşüyor. Aşağı hareket 9 Kasım’da 0,52 dolarla en düşük seviyesine ulaştı. Dip bölge, 0,42 dolar yatay destek alanını ve kanalın destek çizgisini doğrulamaya hizmet etti. Ek olarak, CRV fiyatının bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilen çift dip oluşturması da mümkün. Analiste göre bu bölgeden yukarı yönde ivme kazanma şansı olacak.

Bununla birlikte, günlük RSI 50’nin altına düşüyor. Bu da yukarı hareket ve kanaldan kopma olasılığı konusunda şüphe uyandırıyor. Dolayısıyla, CRV fiyatının kanaldan çıkıp çıkmadığı veya 0,42 dolar alanının altına düşüp düşmediği, gelecekteki trendin yönünü belirleyecek.

AR fiyatı çapraz destek seviyesine ulaştı

AR fiyatı, 18 Haziran’dan bu yana yükselen bir destek çizgisini izliyor. Bu süre zarfında, 16.50 dolarlık alan direnç görevi gördü ve beş reddedilmeye (kırmızı) neden oldu. 10 Kasım’da AR destek hattına ulaştı ve son 24 saat içinde hafif bir sıçrama başlattı. Bununla birlikte, günlük RSI, yükseliş eğilimi trend çizgisinden kopma riskiyle karşı karşıya. Günlük RSI, yükseliş eğilimi çizgisinden (yeşil) ayrılırsa, destek alanından bir kırılma beklenir. 

APE fiyatı altcoin piyasasının çöküşünden kurtulamadı

APT, görünüşe göre 11 Kasım’da 6 Kasım’dan beri var olan alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Ancak yukarı hareketini sürdüremedi ve kısa bir süre sonra çizginin altına düştü. Bu tür sapmaları genellikle önemli aşağı yönlü hareketler takip eder. Aşağı hareket devam ederse, en yakın destek seviyeleri 1.27 ve 1.61 harici Fib geri çekilme destek seviyeleri (beyaz) tarafından oluşturulan 2,90 dolar ve 2,21 dolar olacak. Tersine, hattın geri alınması bir yükseliş göstergesi olacaktır.

HT fiyatı altcoin ayı piyasasının ortasında eriyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, HT fiyatı 26 Ekim’de 9,57 dolara ulaştığından beri düşüyor. Aşağı hareket 11 Kasım’da 5,50 dolara ulaştı. Ayrıca, şu anda direnç olarak hareket etmesi beklenen 7,40 dolar alanının altında bir kırılmaya neden oldu.  En yakın destek alanı 5,50 dolarda. Bu nedenle, en olası senaryo, HT’nin bu iki seviye arasında bir aralık oluşturacağını öne sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.