Dikkat: Eylül Ayı Bu 3 Altcoin İçin Kritik! İşte Nedeni

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında önemli gelişmeler dikkat çekmeye devam ediyor.  Önde gelen üç altcoin, önümüzdeki ay önemli sayıda tokenin kilidini açmaya hazırlanıyor. Böylece dolaşımdaki arza 100 milyon dolardan fazla para enjekte ediyor. Bu da oldukça yüklü bir miktar. Apecoin, Optimism ve Aptos, her biri kripto dünyası üzerinde benzersiz etkileri olan tokenlerini serbest bırakmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

APE altcoin projesi için kilit açma etkinliği 17 Eylül’de

Apecoin DAO’nun yönetim tokenı olan ve Bored Ape Yacht Club’ın NFT topluluğuyla yakından ilişkili olan Apecoin, en önemli token kilidini açma etkinliğine hazırlanıyor. Token Unlocks’a göre, Apecoin’in 17 Eylül’de 58,1 milyon dolar değerinde 40,6 milyon APE tokenı piyasaya sürmesi planlanıyor. Bu, mevcut dolaşımdaki arzın yaklaşık %11’ini temsil etmektedir. Kilidi açılan tokenlerin çoğunluğu (38 milyon dolar değerinde) projeye erken katkıda bulunanlara dağıtılmakta.

Diğer yandan 10,5 milyon dolar hazineye, 6 milyon dolar Yuga Labs‘ın geliştiricilerine ve 3,2 milyon dolar projenin kurucularına tahsis edilecek. Geri kalan 397.000 dolar ise hayır işlerine yönlendirilecek. CoinGecko’nun verilerine göre, Ağustos ayındaki bir önceki kilit açma etkinliğinde 15,6 milyon APE tokeninin (22,3 milyon dolara eşdeğer) piyasaya sürülmesinin ardından APE, fiyatta %16’lık bir düşüş yaşayarak 1,80 dolardan 1,51 dolara geriledi. Şu anda APE yaklaşık 1,43 dolardan işlem görüyor.

Optimism’in kilidi 30 Eylül’de açılıyor

OP Mainnet tarafından temsil edilen layer-2 çözümü Optimism, 30 Eylül’de toplam değeri yaklaşık 33,3 milyon dolar olan ve dolaşımdaki arzın %3’ünü oluşturan 24,2 milyon OP token’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunun yaklaşık 17,6 milyon doları çekirdek katılımcılara dağıtılacak, 15,7 milyon doları ise yatırımcılara ayrılacak. OP altcoin fiyatı, 30 Ağustos’taki bir önceki kilit açma etkinliğinin ardından %12’lik bir düşüşle 1,37 dolara geriledi. OP’nin dolaşımdaki arzı Mayıs sonunda iki katına çıkmış ve kademeli olarak toparlanmadan önce token fiyatında %25’lik bir düşüşe neden olmuştu.

Kritik İddia: Bu Altcoin Ekibi, Binance Kriptosuna Short mu Açacak?

Aptos’un token kilidi de 12 Eylül’de açılıyor

Son olarak, Blockchain Layer 1 projesi Aptos, 12 Eylül’de dolaşımdaki arzın %2’sine denk gelen ve 25,2 milyon dolar değerinde 4,5 milyon APT tokenı piyasaya sürecek. Bu tokenlerin 17,8 milyon doları topluluğa, 7,4 milyon doları ise Aptos Vakfı’na tahsis edilecek. Aptos daha önce Ağustos ayında 4,5 milyon token piyasaya sürmüş ve APT token fiyatında %23’lük bir düşüşe neden olarak 7,20 dolardan 5,51 dolara gerilemişti. Şu an itibariyle APT yaklaşık 5,54 dolardan işlem görüyor. Eylül ayında toplamda 175 milyon dolardan fazla tokenin kilidi açılacak. Bu ayki diğer önemli token kilidi açma etkinlikleri arasında Sui (17,4 milyon dolar), dYdX (14 milyon dolar) ve ImmutableX (10,2 milyon dolar) yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.