“Depresyona Girdi!” Usta Analist Bu Altcoin İçin Sert Düşüş Bekliyor

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Deneyimli analist Benjamin Cowen, Cardano’nun “depresyon aşamasına” girdiğini ileri sürüyor. Ayrıca analist, altcoin projesi için daha da düşeceği aşağı yönlü bir yörünge öngörüyor.

Bu altcoin depresyon bölgesine girmek üzere!”

Cardano’nun (ADA) türbülansının ortasında, kıdemli analist Benjamin Cowen varlığın fiyat hareketleriyle ilgili endişelerini dile getiriyor. Cowen, ADA’nın “depresyon aşaması” olarak adlandırdığı aşamaya girme olasılığının bulunduğunu öne sürüyor. Bu aşama, varlığın mevcut konumunun altına düştüğünü görebilecek daha fazla düşüşü karakterize ediyor. ADA’nın halihazırda yıllık en yüksek seviyesi olan 0,4617 dolardan %48 aşağıda olduğu düşünüldüğünde, bu eğilim piyasa katılımcılarını yıkıma uğratabilir. Bu bağlamda analist, altcoin için değerlendirmesine şu açıklamayla giriş yapıyor:

Büyük ihtimalle ADA depresyon evresine girmek üzere. Unutmayın, son döngüde ADA yarılanmadan sadece 2 ay önce dip yapmıştı. Ayrıca 2019’un ikinci yarısını da düşüşle geçirdi.

Good chance #ADA is about to enter the depression phase.

Remember, last cycle, #ADA bottomed only 2 months before the halving.

It also spent the second half of 2019 going down (even before the pandemic) pic.twitter.com/SL4CWQPmue

— Benjamin Cowen (@intocryptoverse) August 26, 2023

Düşüş pozisyonu muhtemelen daha da kötüleşecek!”

Önceki piyasa döngüsüyle paralellikler kuran Cowen, Cardano’nun son döngü sırasında Mayıs 2020’deki BTC yarılanma olayından sadece iki ay önce bir fiyat dibi yaşadığına dikkat çekiyor. Nisan 2024’te gerçekleşmesi planlanan bir sonraki halving’e ise hâlâ sekiz ay var. Sonuç olarak analist, mevcut düşüş pozisyonunun döngü ilerledikçe muhtemelen daha da kötüleşeceğine inanıyor.

Cowen, ADA’nın aşağı yönlü gidişatının yeni bir olgu olmadığının altını çiziyor. Pandeminin başlamasından önce bile varlığın düşüş eğiliminde olduğu 2019’un ikinci yarısına atıf yapıyor. Cowen’ın analizi, hem son hem de mevcut döngülerin zirvesinden sonra ADA’nın Yatırım Getirisinin (ROI) bir karşılaştırmasını içeriyor. Bu veriler, altcoin projesinin zaman içinde azalan kayıplarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, tarihsel eğilime dayanarak Cowen, mevcut döngünün benzer bir zaman çizelgesini izlemesi durumunda, ADA’nın dibe ulaşmasına yaklaşık üç ay daha olabileceğini öne sürüyor.

Altcoin

BTC altcoin projesini geride bırakıyor

Nisan ayında Cowen, ADA-BTC paritesinin 2023 yazına kadar 800 sat’a ulaşacağını tahmin etti. Ayrıca, 800 ila 1200 sat arasında bir aralıkta kalacağını öngördü. Ancak, BTC’nin ADA’yı beklenenden daha fazla geride bırakması nedeniyle görünümü değişti. Cowen şimdi önümüzdeki aylarda 400 sat’a kadar bir düşüş bekliyor. ADA geçmişte böyle bir seviyeye düştüğü için analist bunun makul olduğunu söylüyor.

Benjamin Cowen ayrıca ADA’nın 2019 yılına kıyasla Yılbaşından Bugüne (YTD) yatırım getirisine de dikkat çekiyor. ADA’nın yörüngesinin, tam olarak olmasa da 2019’daki genel yoluyla uyumlu olabileceğini öne sürüyor. Kriptokoin.com olarak daha önce analistin bu eğilimine dikkat çekmiştik. Cowen, analizine rağmen, ADA’nın dibini doğru bir şekilde belirlemenin belirsizliğini kabul ediyor. Bu arada altcoin, geçtiğimiz yıl %44 düşüşle 0,2593 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.