Danışmanlık Devi: SHIB ve Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun!

Danışmanlık Devi: SHIB ve Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun!
Danışmanlık Devi: SHIB ve Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası bir dizi makro gelişme nedeniyle yıl başından bu yana aşağı yönde hareket etmek zorunda kaldı. Ancak bazı altcoin’ler mevcut toparlanmaya rağmen geri dönüşten çok uzaklar. Danışman devi Fool’un analistleri SHIB, DOGE ve AXS’nin bu coin’lerden olduğunu söylüyor.

“Dogecoin gerçek bir fayda sağlamaktan yoksun”

Fool analistlerine göre Dogecoin (DOGE), Kasım ayında uzak durulması gereken ilk kripto para birimi olacak. En büyük meme coin Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra %150’in üzerinde ralliyi tamamladı. Bu ivmenin nedeni Musk’ın platforma Dogecoin’i entegre edeceği yönündeki beklentiler. Musk daha önce Dogecoin’i geliştirmek için geliştiricilerle çalışacağını söylemişti. Bu arada şu anda Tesla ve SpaceX, DOGE ile ödeme kabul ediyor.

Ancak bu tuhaf katalizörlere rağmen, Dogecoin’in arkasında sağlam bir katalizör yok. En büyük sorun, sadece bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilecek olmasıdır. Fool analistleri, Dogecoin’in özellikle gerçek bir fayda sağlamaktan yoksun olduğunu belirtiyor. DOGE şu anda Kasım 2021 ATH fiyatı 0.7376 doların %84.38 altında işlem görüyor. Yüzde 150 rallinin ardından geçen haftaya göre çift haneli değer kaybetti.

Axie Infinity, oyuncularının nerdeyse yarısını kaybetti

Geçen yıl özellikle oyun alanında Axie Infinity piyasaya öncülük ediyordu. TokenTerminal.com’dan alınan verilere göre, Ocak ayı ortasında sona eren altı aylık bir süre boyunca Axie Infinity, dApp protokolü gelirinde 1,2 milyar dolardan fazla gelir elde etti. Axie Infinity’nin o sırada öne çıkmasına yardımcı olan başka bir şey de, kullanıcıların oyun içi eşyalara NFT’ler aracılığıyla sahip olmalarına izin vermesiydi.

Ancak, TokenTerminal.com’a göre, 2 Kasım 2022’ye kadar geçen 180 gün boyunca, Axie Infinity protokol dApp gelirinde sadece 1,6 milyon dolar getirdi. Ayrıca veriler gelirinin Ocak 2022’de 126.5 milyondan Haziran 2022’ye kadar 3.2 milyon dolara düştüğünü gösteriyor. Bu düşüşe AXS ve SLP gibi oyun tokenleride %90’nın üzerinde zararla eşlik etti.

AXS şu anda oyuncuların azalan ilgisi eşliğinde serbest düşüşte. Bloomberg’den alınan verilere göre, aylık NFT işlem hacmi Ocak 2022’de 17,2 milyar dolardan Eylül 2022’de 466,9 milyon dolara düştü. Bu yatırımcılar içi %97’lik zarar anlamına geliyor. Fool analistlerine, Blockchain tabanlı oyun gelecekte popüler olsa da, kısa vadede uzak durmak daha mantıklı olacak.

Shiba ınu (SHIB) sadece FOMO gücüne sahip

SHIB, oldukça spekülatiftir ve genellikle sadece bunun için satın alınır. Meme token 1 Ocak 2021’de ilk işlemlerine 0,000000000073 dolar gibi bir fiyatla başladı. Şanslı SHIB yatırımcıları 27 Ekim 2021’e kadar %121.000.000’u aşan kazançlarla kendilerini uzayda buldular. SHIB daha sonra 2021’i yaklaşık %46.000.000 gibi inanılmaz bir kazançla kapattı. Bu da SHIB etrafındaki FOMO’nun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Ancak tıpkı Dogecoin gibi, Shiba Inu da 21.600’den fazla altcoin arasında öne çıkmak için gerekli olan rekabet avantajlarından ve farklılığından yoksundur. Özünde Shiba Inu, Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokenidir. Ayrıca, ödeme yöntemi konusunda herhangi bir yeni özellik sağlamaz.

Cryptwerk’ten gelen veriler, Kasım 2022 itibariyle Shiba’nın yatırımcı sayısının hiç değişmediğini gösteriyor. Meme token Kasım boğasından sonra tüm yatırımcılarına %90’in üzerinde zarar getirdi. Fool analistler, Shibarium ve Shiba Eternity gibi yeni projeler kabul görene kadar SHIB’in bir yatırım olarak tehlikeli olacağını düşünüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SHIB şu anda 0,0001 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.