CFTC, Binance-FTX Arasındaki Olaylara El Koydu: FTT ve Tüm Piyasada Kayıplar Derinleşiyor!

CFTC, Binance-FTX Arasındaki Olaylara El Koydu: FTT ve Tüm Piyasada Kayıplar Derinleşiyor!
CFTC, Binance-FTX Arasındaki Olaylara El Koydu: FTT ve Tüm Piyasada Kayıplar Derinleşiyor!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir CFTC sözcüsünün Reuters’a verdiği demece göre ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Binance-FTX konusunu “izlemeye aldı”.

CFTC’nin Binance-FTX Olayı ile İlgili Açıklamasının Ardından FTT’de Kayıp Derinleşti

Kısa bir süre önce Binance CEO’su Changpeng Zhao, ellerinde bulunan 2.1 milyar dolarlık FTT tokenlerini nakde çevireceklerini açıklamış ve kripto para piyasasında büyük bir şok dalgasına neden olmuştu.

Bununla birlitke Alameda Research CEO’su ise sosyal medyada dolaşan varlık bilançolarının şirketin varlıklarının yalnızca bir kısmını temsil ettiğini söyleyerek bunu yalanlamıştı.

Changpeng Zhao, Alameda Research şirketinin söz konusu FTT satışlarını tezgah üstü tamamlanması önerisini de kabul etmedi. CZ bu tokenleri satıp BNB alma hedefini açıkça dile getirmişti.

Bugün son gelişme olarak ise Binance ile FTX arasında anlaşma sağlandığı bildirildi. Buna ek olarak sürpriz bir şekilde Binance CEO’su FTX’i tamamen satın almak için bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzaladıklarını da Twitter’dan paylaştı.

Son gelişme olarak ise CFTC’nin, birkaç gündür devam eden Binance ve FTX arasındaki gerginliği izlemeye aldığı haberi gündemde yankı buldu.

Bunun ardından FTT token fiyatında büyük bir düşüş başladı ve bu yazının yazıldığı anlarda tokenin fiyatı son 24 saatte %50’nin üzerinde kaybetti. FTT şu anda 10 doların altında işlem görüyor. Zaten düşüşte olan token, son gelişmeyle birlikte daha da zayıfladı.

FTT tokeninin son düşüşünü gösteren günlük grafik.

Binance’in satın alım haberini duyurmasıyla yukarı yönlü hareket eden piyasa an itibarı ile tam tersine döndü. Bitcoin 18.500 dolar seviyelerine kadar gerilerken Ethereum ise 1350 dolarlara kadar gerileme yaşadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.