Çalınan Ethereum’ların İzi Sürüldü! Çarpıcı Gerçek Ortaya Çıkıyor

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güvenlik firması SlowMist bugün bir hack sonrası çalınan Ethereum ETH’lerle ilgili önemli bilgiyi kamuoyuyla paylaştı. Buna göre BitBrowser saldırısının ardından yaşananları yakından takip ederek faillerin bazı önemli hamlelerini ortaya çıkardı. Hackerlar kısa süre önce Çinli muhabir Colin Wu’nun dikkatini çeken bir işlem gerçekleştirdi. 236,27 Ethereum ETH’yi, yani yaklaşık 386.000 doları eXch adlı bir kripto mikserine aktardılar. Dikkat çekici bir şekilde, bu işlem toplam çalınan fonların %70,6’sını temsil ediyor.

According to SlowMist monitoring, the attackers of Bitbrowser, which is often used by airdrop hunters, have transferred 236.27 ETH to the mixer eXch, worth about 386,000 US dollars, accounting for 70.6% of the total stolen funds. Previously, Bitbrowser issued a notice saying that…

— Wu Blockchain (@WuBlockchain) September 3, 2023

Çalınan Ethereum ve izleri gizlemek

Bu Ethereum transferinin ardındaki neden çok açık. Bilgisayar korsanları bir kripto karıştırıcı kullanarak mali izlerini gizlemeyi hedefliyor. Ayrıca herhangi bir dikkat çekmeden merkezi borsalardaki varlıkları tasfiye etmeyi mümkün kılmayı amaçlıyor.

Bu 2 Altcoin Hacklendi! İşlemler Durdu, Coinler Çöktü!

İşleri daha da karmaşık hale getirmek için, SlowMist Cuma günü bir güncelleme yaptı. Buna göre, bilgisayar korsanlarının çalınan fonların 110.000 dolarını Ethereum, zkSync Era, Arbitrum ve Optimism dahil olmak üzere birden fazla blockchain ağına yayılan yeni adreslere dağıttığını ortaya çıkardı. Bu çeşitlendirme stratejisi, çalınan varlıkların izini sürme çabalarını daha da karmaşık hale getiriyor.

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.