Büyük Bitcoin Borsası Şaşırttı: Fonlar O Meme Coin’de!

Büyük Bitcoin Borsası Şaşırttı: Fonlar O Meme Coin’de!
Büyük Bitcoin Borsası Şaşırttı: Fonlar O Meme Coin’de!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük kripto borsaları Proof of Reserve denetimleri hazırlamaya çalışıyor. İlk adım atan büyük Bitcoin borsası Crypto.com oldu. Ardından borsanın rezervlerinde ne kadar köpek temalı meme kripto para birimi olduğunu ortaya çıkıyor.

Bitcoin borsasının elinde hangi memecoin bulunuyor?

FTX’in çöküşü, rakipler arasındaki varlıklara şeffaflık sağlamanın bir yolu olarak rezervlerinin kanıtlarını yayınlamaya yönelik bir adım attı. Bitcoin borsası Crypto.com, bir dizi ön açıklama sağlamak için proaktif bir adım attı. Borsa yaklaşık 3 milyar dolarlık rezerv ve diğer varlıklardan oluşan bir gösterge tablosunu sundu. Blockchain analiz firması Nansen ile cüzdan adreslerini paylaştı.

Varlıkların büyük ölçüde Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilen meme coin Shiba Inu (SHIB) olduğu belirtildi. Cüzdan adreslerindeki 2.88 milyar dolarlık toplam varlığın yaklaşık 558 milyon dolar veya yüzde 20’si SHIB’de. Kripto para borsasında, yüzde 31’i temsil eden 872 milyon dolar değerinde Bitcoin(BTC) bulunuyor. Nansen verilerine göre miktar, lider altcoin Ethereum’u aşıyor. Bununla birlikte, 1.5 milyon dolarlık Dogecoin’i(DOGE) geride bırakıyor.

Borsa sözcüsü: Rezerv Kanıtımız, müşteri varlıkları tarafından belirlenmektedir

Bir Crypto.com sözcüsü konu ile ilgili açıklama yaptı:

Rezerv Kanıtımızın Shiba Inu’yu içermesinin nedeni, müşterilerin bakiyelerini 1:1 tutmamızdır. Bu nedenle, Rezerv Kanıtımız, müşteri varlıklarımız tarafından belirlenir.

Shiba Inu Tahmini: Düzeltme Bitti mi? Sırada Ne Var?

Nansen veri gazetecisi Martin Lee, bir Telegram mesajı aracılığıyla, Crypto.com’un büyük SHIB holdingi olduğu paylaştı:

Kullanıcı ilgi/aktivitesinin bir yansımasıdır. İdeal bir dünyada, en iyi varlıkların en değerli olanlar olmasını isteriz. Ancak SHIB ve DOGE’nin her ikisinin de son derece yüksek piyasa değeri var. Perakende ağırlıklı borsaların bu tür token’ları daha yüksek konsantrasyonuna sahip olması şaşırtıcı değil. Ve ne olursa olsun, bir borsa olarak, ana gelir kaynağınız büyük olasılıkla alım satım ücretleri olacaktır. Bu nedenle ister meme coin olsun, isterse daha temelde sağlam varlıklar olsun, iş modeliniz bozulmamış.

Shiba Inu hızla benimsendi

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Shiba Inu (SHIB), Mayıs 2021’de Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e 1,2 milyar dolarlık bir transfer aracılığıyla ortaya çıktı. Ardından Buterin, SHIB’leri Hindistan COVID-19 Yardım Fonu’na gönderdi. SHIB en popüler kripto para birimlerinden biridir. Twitter’daki Shibtoken hesabının 3,6 milyon takipçisi var. Ayrıca kripto piyasalarındaki yaşanan krizin ardından altcoin 5,74 milyar dolarlık bir piyasa değerinve sahip.

Nansen, daha sonra tek bir gösterge panosunda topladığı cüzdan adresleri aracılığıyla rezervlerini ortaya çıkardı. Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, gösterge tablosundaki verileri bir tweet aracılığıyla doğruladı. Borsanın önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bulundurduğu tüm kripto paralar hakkında ek ayrıntılar sağlayacağını söyledi.

Borsalar, sahip oldukları altcoin projelerini paylaşıyor

FTX’in önemli likidite krizinin ardından, bu hafta iflas etmesiyle birlikte borsalar şeffaflık konusunda harekete geçti. Beyaz Saray, kripto para endüstrinin daha fazla düzenlenmesi için çağrıda bulundu. Şu anda FTX platformunda, potansiyel olarak milyarlarca dolar değerinde erişilemez varlık var. CoinGecko verilerine göre SHIB, 5,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle 14. sırada. Bunlarla birlikte SHIB, ERC-20 token’idir ve Ethereum ağında çalışır.

Shiba Inu Mucidi Büyük Haberi Duyurdu: Çok Yakında...

SHIB, son 24 saatte yüzde 4.1 oranında düştü. Şu anda ise 0,00000966 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bununla birlikte memecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 88.6 daha düşük. 2021’de piyasa değeri, kısa bir süre 41 milyar doların üzerine çıktı. Sonucunda, S&P 500’deki birçok şirketten daha büyük bir piyasa değeri sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.