Bu memecoin’leri tutan yatırımcılar dikkat etsin: Tehlike artıyor!

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in (BTC) düşüşüyle arka arka satışlar görmeye başlayan memecoin’lerde hangi projeler kırmızı alarm verdi.

65.500 dolara ulaştıktan sonra yönünü aşağı çeviren Bitcoin, haliyle de altcoin piyasasında düşüş yarattı. Çoğu proje yüzde 10’a yakın değer kaybederken memecoin’lerdeki bu istatistiğin çok daha fazla olması kafaları karıştırdı. Yalnızca Türkiye kripto ekosisteminde değil, global anlamda büyük bir ilgi gören memcoin’lerde en çok hangi isimler düşüş yaşadı?


1- Dogecoin (DOGE)

Memecoin denildiğinde akla gelen ilk isim olan DOGE, 6 Mayıs’tan bu yana toplamda yüzde 13,30 değer kaybetti. 0,16905 dolardan beri düşen trend içinde yer alan popüler coin, 0,14656 dolara temas ederek yatırımcısını korkuttu. Memecoin trendi adına belirleyici bir unsur olan DOGE, tekrardan yükselişe geçemediği taktirde büyük bir tehlike yaratacaktır.


2- Pepe (PEPE)

Piyasa değeri bakımından pek çok memecoin’e oranla üst seviyede olan PEPE, yalnızca ün gün içinde yüzde 15,68 düşüş yaşadı. Bitcoin’deki geri çekilme ve artan dominans değeri, popüler coin’i adeta yerle bir etti. Özellikle de vadeli işlem piyasasında yüklü satışlar ile karşı karşıya kalan PEPE, henüz toparlanma sinyali vermiyor.


3- dogwifhat (WIF)

Memecoin kategorisinin yeni isimlerinden WIF, kısa bir sürede yüzde 22,54 düşüş kaydetti. Diğer memecoin’lere oranla sert geri çekilen WIF, hem Solana ekosistemi hem de parite açısından tedirginlik yarattı. 6 Mayıs’ta 3,6865 dolardan işlem gören memecoin, 2,8545 dolardan tepki alarak 2,9394 dolara geldi. Ancak bu yükseliş şu an için oldukça zayıf görünüyor.


4- Shiba Inu (SHIB)

Köpekli coin’ler kategorisinin önemli isimlerinden SHIB, son iki gün içinde yüzde 12,58 değer kaybetti. Memecoin furyasında beklenti altında kalan SHIB, düşüşlerde de tehlike saçmaya devam ediyor. Shiba Inu topluluğu yerel token’a her ne kadar destek vermeye devam etse de SHIB için işlerin iyi gittiği söylenemez


5- Book of Meme (BOME)

Piyasaya sürülme şekliyle sektörü yerinden oynatan BOME, BTC’deki geri çekilmeye yenik düşen bir diğer proje oldu. 6 Mayıs’tan bu zamana kadar yüzde 19,08 düşüş yaşayan BOME, yatırımcılarını hüsrana uğrattı. Dönem dönem sert yükselişleriyle gündeme gelen memecoin için boğa sezonunda büyük beklentiler devam ediyor.


6- Popcat (POPCAT)

Memecoin kategorisinin GEM projelerinden biri olan POPCAT, geçtiğimiz günlerdeki yükselişiyle rüzgar estirmişti. Fakat daha sonrasında BTC’nin düşüşe geçmesi, POPCAT’teki ivmeyi tersine döndürdü. 4 Mayıs’ta düşüş yönlü hareketine başlayan memecoin, 8 Mayıs’ta 0,4497 dolara iğne atarak toplamda yüzde 38,37’lik bir düşüş kaybetti.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorumlar kapalı.