Bu Altcoin’leri Not Alın: FTX Hacker’ı Hala Coin Boşaltıyor!

Bu Altcoin’leri Not Alın: FTX Hacker’ı Hala Coin Boşaltıyor!
Bu Altcoin’leri Not Alın: FTX Hacker’ı Hala Coin Boşaltıyor!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birden fazla FTX cüzdanı, hack’ten üç gün sonra bile “FTX Drainer” adresi 0x59A…32b’ye kripto varlıkları göndermeye devam ediyor. FTX hacker’ının adresi şu anda yaklaşık 62 milyon dolarlık kripto varlığını elinde tutuyor. Hacker veya hackerlar, şimdiye kadar 600 milyon doların üzerinde kripto varlığı aktardı. İşte detaylar…

FTX hacker’ı hala harekette

Blockchain güvenlik firması CertiK, 15 Kasım’da attığı bir tweet’te, hem borsa hem de FTX’in ABD kolundaki birden çok adresin, FTX Drainer adresi 0x59A…32b’ye hala kripto tokenleri gönderdiğini ortaya çıkardı. FTX Drainer Adresi, yaklaşık 62 milyon dolarlık kripto varlığına sahiptir. Ayrıca FTX Drainer adresi, 12 Kasım’dan bu yana neredeyse 3,5 milyar aldı ve takas etti.  Onchain uzmanlar tarafından 600 milyon doların üzerinde anormal transfer bildirildi, bazı para çekme işlemlerinde Tether’den DAI ve altcoin’ler Ethereum’a değiştirildi. CertiK’e göre hackerın işlem yaptığı cüzdanlar aşağıdaki şekilde:

FTX/US’in genel danışmanı Ryne Miller, belirli varlıklara yetkisiz erişim nedeniyle alım satım ve para çekme işlevlerinin kaldırıldığını da doğruladı. Ayrıca FTX’in kripto varlıklarını hack’ten korumak için yeni bir soğuk cüzdan saklayıcısına taşıdığını söyledi. Bununla birlikte, borsa ve FTX US cüzdanlarına hala erişimi olan bilgisayar korsanları, cüzdanlarında 0 dolar bakiye bildirdiği için kullanıcılar için bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

Hacker’ın elinde hangi kripto paralar var?

Kripto istihbarat platformu Arkham Intelligence ve bir Blockchain uzmanına göre kripto borsası FTX’in gizemli yağmacısı, Cuma günü geç saatlerde borsadan sızdırdıkları 339 milyon dolarlık kripto paraya sahip. Arkham, istismarcıyla ilişkili cüzdanların 215 milyon dolarlık Ethereum, 48 milyon dolarlık DAI, 44 milyon dolarlık BNB, 4 milyon dolarlık USDT ve 3.8 milyon dolarlık MATIC tuttuğunu ortaya çıkardı.

The original address that tokens were sent to, 0x59, received and dumped a multitude of FTX's remaining token holdings.

The attacker appeared to be panicking, and lost a large amount of their token holdings to slippage.

— Arkham | Crypto Intelligence (@ArkhamIntel) November 14, 2022

Ayrıca Paxos’a ABD makamları tarafından hesapları kara listeye alması emredildiğinde, altın fiyatına bağlı bir Paxos stablecoin’i olan PAXG’deki yaklaşık 20 milyon dolar donduruldu. Bu da sahibinin tokenları taşımasını veya nakde çevirmesini engelledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Sam Bankman-Fried’in iflas etmiş kripto borsası FTX, 600 milyon doları aşan şüpheli çıkışlara maruz kaldı.

İstismarın merkezindeki bir adres, borsanın kripto cüzdanlarından yaklaşık 400 milyon dolar çaldı. Saldırı, FTX ve Bankman-Fried’in kripto holdinginin diğer 137 firmasının aynı gün iflas koruması başvurusunda bulunmasının ardından geldi. Arkham’ın raporuna göre hacker, Blockchain’deki davranışlarına göre aceleyle hareket etti. Tokenleri dönüştürmek için UniSwap, 1inch ve CowSwap dahil olmak üzere çeşitli merkezi olmayan borsaları kullandılar. Fiyat kaymasından kaynaklanan kayıpları önlemek için MATIC, LINK ve PAXG gibi daha küçük miktarlara bölünmüş coin’i elden çıkarmak için mücadele ettiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.