Bu Altcoin Flash Loan Saldırısına Uğradı: Binlerce Dolar Çalındı!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

DeFi protokolü Balancer 27 Ağustos’ta önemli bir saldırının kurbanı oldu. Altcoin saldırısı yaklaşık 870.000 dolarlık bir kayıpla sonuçlandı. Beosin Alert izleme raporlarına göre, saldırı birden fazla flash loan aracılığıyla gerçekleştirildi. Balancer, kullanıcıları varlıklarını daha fazla zarardan korumak için derhal harekete geçmeye çağırdı.  İşte detaylar…

Altcoin projesinde flash loan atağı

Önde gelen bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan Balancer, 27 Ağustos’ta önemli bir güvenlik ihlaliyle karşı karşıya kaldı. Beosin Alert izleme, saldırının öncelikle protokolün altyapısındaki güvenlik açıklarından yararlanmak için birden fazla flash kredi kullandığını bildirdi. Bu planlı saldırı sonucunda Balancer, 870.000 dolar tutarında önemli bir kayba uğradı.

@Balancer was under multiple flashloan attacks. The total losses have reached $870k.
🚨Users are advised to withdraw affected LPs ASAP according to the previous post by the project. https://t.co/WFDTnVqFEj

— Beosin Alert (@BeosinAlert) August 27, 2023

Balancer ekibi 27 Ağustos’ta yayınladığı resmi bir açıklamayla durumun ciddiyetini kabul etti. Saldırının, protokolün V2 havuzunda daha önce açıklanan bir güvenlik açığı ile bağlantılı olduğunu doğruladılar. Ekip, riskleri azaltmak için hafifletici önlemler almış olmalarına rağmen, etkilenen havuzları askıya alamadıklarını vurguladı. Balancer’ın resmi Twitter hesabı @Balancer, durumu ele alan ve kullanıcılara rehberlik eden bir tweet yayınladı. Tweet’te, “Balancer aşağıdaki güvenlik açığıyla ilgili bir istismarın farkında. Azaltma prosedürleri riskleri büyük ölçüde azaltmıştır, ancak etkilenen havuzları duraklatamamaktadır. Daha fazla istismarı önlemek için, kullanıcılar etkilenen LP’lerden çekilmelidir,” dedi.

Balancer is aware of an exploit related to the vulnerability below.

Mitigation procedures have drastically reduced risks, but are unable to pause affected pools.

To prevent further exploits, users must withdraw from affected LPs.https://t.co/PDzX32gqeS https://t.co/b4CSqVFbDg

— Balancer (@Balancer) August 27, 2023

LP’ler harekete geçiyor

Devam eden riskleri azaltmak ve daha fazla istismarı önlemek için Balancer, etkilenen havuzlarla ilişkili likidite sağlayıcı (LP) tokenleri olan tüm kullanıcılara acilen harekete geçmelerini tavsiye etti. Kullanıcıların, LP’lerini savunmasız havuzlardan çekmek için Balancer tarafından sağlanan resmi istemleri takip etmeleri şiddetle tavsiye edilmekte.  Balancer’a yönelik son saldırı, DeFi ekosisteminin karşı karşıya kaldığı zorlukları keskin bir şekilde hatırlatıyor. DeFi protokolleri kripto para dünyasında hayati bir rol oynamaya devam ederken, güvenlik açıklarının hızlı ve etkili bir şekilde ele alınması gerekiyor. Balancer ekibinin bu saldırıya verdiği yanıt, kullanıcıların dikkatli olmasının ve protokol güncellemelerine uymasının önemini vurguluyor.

Bu olayın ardından, kripto para topluluğu saldırıya ilişkin daha fazla gelişme ve analiz bekliyor. Bu olay, DeFi alanında sağlam güvenlik önlemlerine duyulan ihtiyacın yanı sıra kullanıcıları ve varlıklarını korumak için gereken işbirlikçi çabaları da vurgulamaktadır. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Flash krediler, belirli DeFi platformları tarafından sunulan benzersiz ve gelişmiş bir özelliktir ve ödünç alınan tutar aynı işlem içinde geri ödendiği sürece kullanıcıların teminata ihtiyaç duymadan önemli miktarda fon ödünç almasına olanak tanır. Bu kredi türü, DeFi protokollerinin birleştirilebilirliğinden faydalanarak, borç alanların ödünç aldıkları fonları arbitraj, al-sat veya diğer varlıkları teminatlandırma gibi çeşitli amaçlarla kullanmalarına olanak tanır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.