Bitcoin’e (BTC) Coinbase darbesi: Panik satışları geldi!

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika’nın en büyük kripto borsası Coinbase‘in sitesinin çökmesi, Bitcoin’de (BTC) satış baskısı yarattı.

Sabah saatlerinde yaşanan Coinbase gelişmesi, kripto para piyasasını yıkıp geçti. Coinbase’in resmi sitesinin çökmesi, Bitcoin’de düşüş etkisi yarattı. 62.765 dolardan el değiştiren BTC, yalnızca birkaç dakika içinde 61.383 dolara iğne atarak toplamda yüzde 2,20’lik bir kayıp yaşadı. Özellikle de altcoin piyasasında büyük düşüşlere yol açan kripto paraların amirali, doğal olarak yatırımcılarda panik yarattı.


Bitcoin’de (BTC) haber akışı belirleyici olacak!

Bir süredir piyasaya dair haberler ile fiyatlayan Bitcoin, bu sefer de şaşırtmadı. Coinbase sitesinin çöküşüyle beraber yüklü satışlar görmeye başlayan kripto paraların lideri, 62.000 dolara kendisini atmayı başardı. Şu an için ara bir fiyatta işlem gören BTC, haber akışının pozitife dönmesi veya spot BTC ETF’lerine olan ilginin artması halinde sırasıyla 62.757 – 64.318 – 65.452 ve 67.107 doları test edebilir.

Spot BTC ETF’lerinden yüklü çıkışarın yaşanması, fud haberlerin devam etmesi veya halving coşkusunun başlayamaması, Bitcoin’i düşüşe itecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 60.613 – 59.075 – 57.353 ve 56.550 dolara geri çekilebilir. BTC için özellikle de 57.353 – 56.550 dolar aralığı belirleyici olacaktır. Bu bölge kaybedildiği taktirde satıcıları ipleri eline alıp, daha büyük düşüşleri tetikleyebilir.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorumlar kapalı.