Bitcoin Madenciliği Rehberi

Bitcoin Madenciliği Rehberi
Bitcoin Madenciliği Rehberi
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

İçindekiler

Kripto Para Madenciliği Nedir?Bitcoin Madenciliği İçin Hangi Cihazlar Gerekir?Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?Ne Kadar Elektrik Faturası Gelir?

Kripto para madenciliği ile ilgili merak edilen sorular ve yanıtları neler? Bitcoin madenciliği yapmadan önce nelere dikkat edilir ve edilmesi gerekir? Sorularının yanıtını aramak birçok madenciliğe yeni başlayacak olan kişi için çok zor olsa bile maalesef ki madencilik yapacak olan ve yapmaya başlayan kişiler hem fiyat, hem gelir, hem ürün kalitesi açısından bazı sorunlar yaşıyorlar.

Madencilik yapmaya başlamadan önce rehberimizde bulunan genel tavsiyelere uymak ve bu bilgilere göre hareket etmeniz daha fazla bilgi sahibi olmanıza fayda sağlayabilir.

Kripto para madenciliği yapmak için asıl önemli olan konu sizin aldığınız enerji hattının bu kadar yükü kaldırıp kaldırmayacak olduğudur. Eğer çok büyük çaplı bir üretim düşünüyorsanız ev enerjisi hatlarında kritik sorunlar ortaya çıkabilecek olduğu üzere, kritik bir enerji harcaması yapacak olduğunuz için olası elektrik sorunları yaşama durumunuz olabilir.

Bitcoin madenciliği yapmadan hemen önce dikkatli olunması gereken asıl konulardan bir tanesi olan enerji fiyatıdır. Yüksek enerji harcaması dolayısı ile dikkatli olunması ve kritik enerji harcamaları konusunda daha fazla dikkatle takip edilmesi gerekir. Eğer ki madencilik yapacaksanız ve madencilik yapmak için gerekli olan bilgiye sahip değilseniz yüksek enerji fiyatları karşısında oldukça ciddi zararlar edebilir ve bu zararlar dolayısı ile ekonomik olarak birçok sorun yaşayabilirsiniz.

Bir işe başlamadan önce mutlaka bilgi sahibi olunması gerektiğinden dolayı bir iş olan madencilik hakkında da detaylı bir bilgiye sahip olmak sizin daha kolay bir şekilde bu işi anlamanıza yarar. Madencilik yapan bazı kimseler milyonlarca dolar para kazanırken, bazı kişiler ise milyonlarca dolar zarar etmekte ve bu konuda yaşanan kritik süreç birçok yeni işe başlayacak olan insanları korkutmaktadır.

Kripto Para Madenciliği Nedir?

Kripto para madenciliği belirli ekipmanlar aracılığı ile kripto para üretimi yapılmasına olanak tanıyan bir işlemin adıdır. Bu yüksek güce sahip olan cihazlar tek tek kazı yaparak  Bitcoin veya diğer kazılan kripto parayı aramakta ve bunun sonucunda ortaya Bitcoin üretimi çıkmakta ve otomatik olarak bu Bitcoin’ler üretilmektedir.

Bunu yapan sistemler oldukça fazla güçlü sistemler olduğu için bazen olası yangın durumları ve benzeri olası aşırı ısınma dolayısı ile patlama durumlarının yaşanması görülebilmektedir.

Bitcoin madenciliğinin temel amacı kişilerin daha fazla madencilik ekipmanı ile daha fazla Bitcoin kazması yani otomatik olarak cihazlar aracılığı ile Bitcoin üretmesi gerekliliğidir.

Madencilik oldukça fazla zor bir iş değil, ama çok kolay bir işte değildir. Sürekli olarak takip gerektirmese bile oldukça sıkı takip etmek ve cihazların durumu hakkında bilgi sahibi olmak adına kripto para madenciliği yapan madencilerin dikkatli hareket etmesinde fayda vardır.

Sistemi başka birine kurdurmuş olsanız bile, devam eden süreçte bozulmalara ve çıkan teknik sorunlara müdahale edebilmeniz için donanım bilginiz olması gerekmektedir.

Bitcoin Madenciliği İçin Hangi Cihazlar Gerekir?

Bitcoin madenciliği yapmak için gerekli olan cihazlar neler? Sorusunun yanıtı ise kripto para madenciliği veya Bitcoin madenciliği için gereken cihazlar belirli bir takım bilgisayar parçalarının birleşmesidir.

Ekran kartı olmazsa olmaz ana sistemin ve üretim sisteminin birinci parçası olmakla birlikte, yatırımcıların en fazla para harcadıkları ekipmandır. Ekran kartı ile birlikte işlemci kullanımı gerekli olduğundan dolayı işlemci gerekir ve bunun yanında bir adet anakart olması mutlaka şarttır.

Günümüzde daha çok Ethereum madenciliği yapılmaktadır. Çünkü normal ekran kartları ile artık Bitcoin kazımı çok zor olduğu için, BTC madenciliğinde madencilik için özel üretilen ASIC Miner cihazları kullanılmaktadır.

Diğer kablo ve kasa ise kişinin kendisine göre ayarlayabilecek olduğu bir mekanizmadır. Eğer ki yüksek sıcaklıklar altında performans düşüklüğü istemezseniz bu konuda daha dikkatli olmalı ve kripto para madenciliği cihazını FAN aracılığı ile soğutmalısınız. Belirli ortamlarda klima kullanımını ve vantilatör kullanımı da uygun olmakla birlikte eğer büyük bir üretim ağı kurmak istiyorsanız devasa boyutlarda soğutucu fanların alınması gerekir. FAN alınmaması durumunda madencilik ekipmanları çok kısa bir süre içerisinde aşırı ısınmadan dolayı yanabilir veya patlayabilir. İşte bu yüzden dolayıdır ki madencilik yapacak olan kişilerin ekipman konusunda tam bilgi sahibi olması ve performanslı, sorunsuz ve sıkıntısız bir süreç için mutlaka soğutucu FAN sahibi olması, FAN kullanımının en önemli konu olduğunun farkında olması gerekir.

Bu arada unutulmamalıdır ki, en önemli ve kaliteli olarak tercih edilmesi gereken parçaların başında PSU (güç kaynağı) vardır. Eğer güç kaynağınız kalitesiz bir marka ise bütün sistem bileşenleri bozabilir veya sisteminizim performansızı kötü yönde etkileyebilir.

Madencilik cihazlarının olduğu odaların sık sık havalandırılması ve bu odalara küçük çocukların girmemesi de hem cihazların, hem çocukların güvenliği için elzem olmakla birlikte güvenilir bir üretim ortamında madencilik yapmak gerekir.

Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Bitcoin madenciliğinden ne kadar kazanırım? Ethereum madenciliği iyi para kazandırır mı? Bu soruların yanıtını vermek son derece zor ve son derece imkansız olmamakla birlikte yatırım oranınız ve cihazlarınıza bağlı olarak ne kadar kar elde edebilecek olduğunuz ve ne kadarlık bir üretim yaparak kaç Bitcoin veya diğer kripto paraları çıkarabilecek olduğunuz size bağlıdır.

Ne kadar daha fazla kaliteli cihaz ve ekran kartı ile üretim yaparsanız ve ne kadar fazla bu cihazları açık bırakırsanız ve soğutursanız o kadar daha fazla performans alırsınız. Alacak olduğunuz performans ve üretim karı konusunda enerji fiyatını çıkardıktan sonra elinize geçen net tutarı hesaplamak sizin kazandığınız toplam tutardır.

Kripto para madenciliği işlemleri yapanların en fazla karşılaştığı büyük sorun, madencilik sırasında yaşanan sorunlar arasında ne kadar kazandıkları değil, ay sonunda ne kadar elektrik parası ödedikleri konusudur.

Eğer ki bir madencilik yapan kişi ay sonunda enerji fiyatını kazandığı tutardan daha fazla ödüyor ise ya cihazlarda bir hata var demektir, ya da gerekli seviyede cihazları kullanmayı bilmiyor demektir. Madencilik yapıp kar elde eden olduğu üzere kaybeden kişi olmasının arkasında en büyük nedende buradan ötürü kaynaklanmaktadır.

Yatırımcılar elde ettikleri kar oranına baktıklarında, ay sonunda elektrik faturasının daha fazla artmış olduğunu gördüklerinde büyük bir şaşkınlık yaşarlar.

Ne Kadar Elektrik Faturası Gelir?

Bitcoin madenciliği çok elektrik harcar mı? Değil, Bitcoin madenciliği cihazları çok yüksek enerji harcar mı? Sorusunu sormak daha fazla sonuca ulaşmanızda etkili olacaktır. Madencilik yaparken eğer ki cihazlara bağlı olduğunuzu unutur ve ay sonunda elektrik fiyatının çok az artabilecek olduğunu düşünürseniz yanılırsınız.

Elektrik faturanız eğer ki üretime bağlı olarak çok fazla artar ise bu durumda enerji kullanımınız dolayısı ile kesintiler yaşayabilir  ve zaman zaman bu kesintilerden daha fazla etkilenebilirsiniz. Enerji dağıtım şirketlerince alınan kararlar ve yasalar dolayısı ile belirli oranların üzerinde enerji kullanımı durumunda incelemeler yapılabilecek olduğundan bu konuda çok dikkatli olmanız sizin adınıza fayda ve yarar sağlayabilecektir.

Kripto para madenciliği karlı bir iş olarak görünse ve tahmin edilse bile bazen yeterince iyi yönetilmemesi ve bazı durumlarda bilgi sahibi olunmamasının etkisi ile kar yerine zarar etmek mümkün olabilir.

Enerji faturanızın daha düşük olması ve daha fazla kar etmek için her saat aynı fiyattan enerji tüketimi tarifelerinden birisini seçmeli ve 24 saat boyunca üretim yaparak daha fazla kar elde edebilirsiniz.

*Bu içerik sadece bir bilgi verme amacı ile hazırlanmış içeriktir.

**Madencilikten kazanacak olduğunuz tutar bilinemez ve ne kadar kar ve zarar edeceğiniz tamamen size bağlıdır.

*** Enerji tarifeleri konusunda nihai karar tüketiciye ait olmakla birlikte tüketici her istediği tarifeyi seçemez ve her istediği tarifeden yararlanamaz.

****Madencilik ile ilgili Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde yasa bulunmamaktadır.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.