Bitcoin Düşüşlerini Öngören Analist: Bu 3 Altcoin Çökecek!

Bitcoin Düşüşlerini Öngören Analist: Bu 3 Altcoin Çökecek!
Bitcoin Düşüşlerini Öngören Analist: Bu 3 Altcoin Çökecek!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda doğru Bitcoin (BTC) ve altcoin çağrılarıyla öne çıkan bir analist, yeni açıklamalar yaptı. Uzman isim Crypto Capo; DOGE, HT ve MATIC sahiplerine seslendi. İşte detaylar…

Bitcoin analisti 3 coin için izlenecek seviyeleri verdi

Crypto Capo, yeni bir kripto para analizi yaptı. Analizinde, üç altcoin’e yer verdi. Öncelikle en büyük meme coin olan Dogecoin’den (DOGE) bahsetti. Önde gelen meme coin’in 0.15 dolardaki destek seviyesinin dirence çevrilmesi durumunda olacakları açıkladı. Analist, böyle bir değişimden sonra DOGE’un değerinin yaklaşık yüzde 90’ını kaybedeceğini söylüyor. Ayrıca Capo, DOGE’un 0,01 dolardaki hedefine ulaşana kadar geniş zaman diliminde desteğe sahip olmadığını gösteren bir grafik paylaşıyor.

Diğer yandan kripto stratejisti, layer-2 ölçeklendirme çözümü Polygon’un (MATIC) fiyat hareketine değindi. Capo’ya göre, MATIC muhtemelen 1.24 dolardaki direnci aşamama yolunda ilerliyor.  Bu seviyenin aşılmaması ise coin’i yüzde 68.75’lik bir çöküşe hazırlanıyor. Capo, MATIC’in 0,30 dolara düşene kadar herhangi bir destek seviyesi olmadığını aktarıyor.  

Son olarak Capo, kripto borsası Huobi’nin tokenı Huobi Token (HT)’a dikkat çekti. Capo’ya göre, HT’nin grafiği çapraz desteğinin altına düştü. Ardından 10 dolarlık yatay desteği direnç seviyesi haline getirdi. Bu nedenle şu anda düşüş işaretleri sergiliyor.  Hatta Capo, “HT grafiği çirkin görünüyor” diyerek HT grafiğini paylaştı.  Analistin grafiğine bakıldığında, HT’nin 0,88 dolara düşeceğini tahmin ediyor.

Kripto para piyasasında büyük kapitülasyon beklentisi

Genel olarak kripto piyasalarına gelince, Capo, altcoinlerin ortalama olarak değerlerinin yüzde 40-50’sini kaybettiği acımasız bir kapitülasyon aşaması beklediğini söylüyor. Ayrıca Bitcoin (BTC) için başka bir adımın yakın olduğunu söylüyor. Bitcoin’de 14.000 dolarlık seviyenin beklediğimizden daha erken geleceğini aktarıyor. Bilindiği gibi Capo, BTC’de düşüş beklediğini açıklayan analistlerden biridir. Özellikle geçtiğimiz günlerde kripto alanındaki büyük borsalardan olan FTX’in iflası, piyasada düşüşe neden oldu.

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, iki yıldır görmediği düşük seviyeleri kaydetti. Yazım sırasında BTC, 16.500 dolar seviyelerinden el değiştiriyor. Yani Crypto Capo, BTC’nin 2.000 dolar daha düşme olasılığının yüksek olduğunu düşünmekte.

Bitcoin, ETH, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Oluyor!

Birçok tahmini tutmuştu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Crypto Capo, kripto para piyasasına yönelik doğru tahminleri dolayısıyla geniş çapta takip edilmekte. Özellikle bu yıl, Haziran ayındaki kripto para çöküşünü doğru tahmin etmesiyle öne çıktı. Bu nedenle Capo’nun tahminleri, özellikle son zamanlarda, düşüş dalgası ile merakla beklenmekte. Daha öncesinde ise analist, 2021’de BTC’nin 50.000 dolara düşeceğini öngörmüştü. Ayrıca yaklaşık üç yıl önce BTC’deki 3.500 dolara düşüşü de doğru bilmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.