Bitcoin (BTC) balinaları hareketli: Fiyatı nasıl etkiler?

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin‘in günlük grafiğindeki kırılma ve balinaların artan talebi, fiyatın yükselebileceğini gösteriyor. Ancak analistler bunun zaman alacağı görüşünde.

Kripto analistleri, Bitcoin balinalarının son dönemde fiyatın artmamasına rağmen elindeki adeti artırdıklarını bildirdi. Ünlü trader Rekt Capital, Cointelegraph’a verdiği bir röportajda, “Bitcoin muhtemelen destek seviyelerine bir süre daha test edecek, fakat ana yön yukarı olacak ” dedi.

Analist, Bitcoin fiyatının günden güne düşmesiyle devam eden günlük düşüş trendinin “kırıldığını” ifade etti. CoinMarketCap verilerine göre BTC, 15 Mayıs’ı yüzde 6,9 yükselişle 65 bin 854 dolardan kapattı.


Rekt, Bitcoin’deki akümülasyon aralığının dip seviyesinden toparlandığı görüşünde. Ancak, BTC’nin 14 Mart’taki 73.797 dolarlık zirvenin aşılmasının zaman alabileceğini düşünüyor. Trader’lar ise bu eğilimin devam etmesi halinde fiyatlarda büyük bir artış yaşanabileceği konusunda oldukça pozitif.

Mister Crypto, 15 Mayıs tarihli bir X gönderisinde, “Bu Bitcoin boğa bayrağının kırılımı heyecanlı olacak. Sözlerimi bir kenara yazın,” dedi.

CryptoQuant 15 Mayıs tarihli bir raporunda, aükümlasyon aralığının alt noktasından toparlanmaya rağmen, Bitcoin balinalarının iştahının iki aylık bir düşüş trendi sonrası yeniden “hızlanma modunda” olduğunu paylaştı.

“Bitcoin talebi, Mart ayından bu yana yavaşlayan bir trend sonrasında istikrar kazanıyor gibi duruyor.”

Raporda, “Kalıcı sahiplerin Bitcoin portfötylerinde ve büyük yatırımcıların toplam bakiyesindeki artışın yeniden hızlanma modunda olduğu görülüyor” ifadesi yer aldı. Ancak CryptoQuant, fiyat yükselişinin devamı için talebin daha da hızlanması gerektiğini iddia etti. Haberin yazımı itibarıyla Bitcoin 65.863 dolar civarında seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorumlar kapalı.