Binance CEO’su CZ’den Yeni FTT Açıklaması: Komplo Teorilerine Son Verdi!

Binance CEO’su CZ’den Yeni FTT Açıklaması: Komplo Teorilerine Son Verdi!
Binance CEO’su CZ’den Yeni FTT Açıklaması: Komplo Teorilerine Son Verdi!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ) dün ellerindeki tüm FTT varlıklarını sattığını açıklayarak piyasada büyük bir şok yaratmıştı.

Gelişmenin ardından FTT fiyatında ani bir düşüş yaşanmış ve rakip kripto para borsası FTX’in mali açıdan sağlığı hakkında spekülasyonlar yapılmıştı.

Binance CEO’su: “FTT Satışı ile İlgili Attığım Tweet Önceden Planlı Değildi”

CZ, FTT satışı ile ilgili attığı Tweet’in uzun bir süredir planlanan bir adım olduğu ve kendisinin tüm bunların arkasındaki isim olduğu gibi komplo teorileri hakkında açıklama yaptı:

CZ, arkadaşlarıyla dışarıda otururken 580 milyon dolarlık Whale Alerts FTT transfer bildirimi hakkında konu açıldığını ve bunun üzerine ayaküstü Twitter üzerinden basit bir açıklama yapmak istediğini savundu:

“Dün arkadaşlarımla dışarıdayken Whale Alerts konusu gündeme geldi. İlkelerimiz doğrultusunda şeffaf olmaya karar verdim. Böylece 5 dakika içinde bir tweet yazdım ve gönderdim. Bunun “bardağı taşıran son damla” olacağını bilmiyordum.

Herkes sektörümüzde daha fazla şeffaflık istiyor, değil mi? Benim tweetlerim basitti. Binance’e yatırılan büyük miktarda (580 milyon dolar) FTT ile ilgili sorular vardı ve FTT pozisyonumuzu kapattığımız konusunda şeffaf davrandık.”

I was out with friends yesterday when the topic of whale alerts came up. Following our principles, I decided to be transparent. So I wrote a thread in 5 mins, and posted it. Little did I know it was going to be “the straw that broke the camel’s back.” 1/4

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) November 7, 2022

CZ, bu Tweet’in bu denli büyük tartışmalara neden olmasının kendisi için sürpriz olduğunu söyledi:

“Bu düzeyde “tartışmalara” yol açmış olması şaşırtıcıydı. Tüm bunları bir şekilde benim düzenlediğime dair komplo teorileri de vardı. Bu başlığı okursanız, kimsenin bunu planlayamayacağını takdir edersiniz.

Komik meme’ler, medya ve bazı insanlar bunu bir “kavga” olarak yansıtmaya çalıştı. Hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm ama ben enerjimi inşa etmeye harcıyorum, savaşmaya değil. Bugün günümü işimize ve topluluğumuza harcadım. Başkalarına da aynısını yapmalarını öneririm. İnşa etmeye geri dönelim.”

“580 Milyon Dolarlık BNB Tokenleri Varsa Satışı Tezgah Üstü Kapatabiliriz”

CZ ayrıca attığı bir sonraki Tweet’inde ise Alameda Research’ün söz konusu FTT satışını tezgah üstü gerçekleştirerek piyasada dalgalanmanın önüne geçme önerisiyle ilgili bir Tweet’e cevap verdi:

“580 milyon dolarlık BNB tokenleri var mı ya da satın almayı düşünüyorlar mı?”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.