Binance CEO’su Bu 4 Altcoin İçin Konuştu: Sadece Onlar Kâr…

Binance CEO’su Bu 4 Altcoin İçin Konuştu: Sadece Onlar Kâr…
Binance CEO’su Bu 4 Altcoin İçin Konuştu: Sadece Onlar Kâr…
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Sam Bankman-Fried ile hiçbir zaman savaş içinde olmadığını söylüyor. Ayrıca, uzun vadede kazanç sağlayacak BTC, ETH dışında da altcoin projeleri olduğunu kaydediyor.

“SBF ile bir savaş içinde olmadık”

Son açıklamalarında Binance patronu CZ, Binance’in FTX’i asla bir rakip olarak görmediklerini belirtiyor. Ayrıca, FTX’e karşı bir strateji olarak FTT varlıklarını elden çıkarmaya çalıştığı iddialarını yalanlıyor.

FTX’ten Sam Bankman-Fried ile uğraştığı için pişman olup olmadığı sorulduğunda CZ, Binance’in hiçbir zaman SBF ile herhangi bir savaşa girmediğini söylüyor. SBF, rakibi olarak Binance ile alanı bir savaş alanı olarak görüyorsa, CZ, FTX’i asla bir rekabet olarak görmedikleri için bunu asla fark etmediklerini vurguluyor. Bu bağlamda şu açıklamayı yapıyor:

Onunla (SBF) asla bir savaş içinde olmadık. Kendisi, bizimle bir savaşta olduğunu düşünüyor olabilir. Farkına bile varmadık.

Binance

Binance FTT’leri stratejik olarak mı satmaya karar verdi?

Bununla birlikte, Binance’in FTX’teki hissesini satma kararının, SBF’nin DC’de ve diğer siyasi lobicilik çevrelerinde kendilerini kötülediğinin ifşa edilmesiyle tetiklendiğini açıklıyor. Binance’in Temmuz 2021’de FTX öz sermayesinden çıkmaya karar verdiğini kaydediyor. Bunun borsanın Binance USD (BUSD) cinsinden 2,1 milyar dolar ve FTX’in yerel token’ı FTT’yi almasına yol açtığını hatırlayın. Bu çıkış, Binance’in Aralık 2019’da FTX’e açıklanmayan bir miktar yatırım yaptığını kaydetmesinden neredeyse iki yıl sonra geldi.

Ayrıca CZ, FTT satmaya yönelik son kararın, yaklaşmakta olan bir FTX iflası raporlarından kaynaklandığını belirtiyor. Bu nedenle mutlaka bir rakibi alt etmek için bir strateji olmadığını söylüyor. Bu konuda ise şu ifadeleri kullanıyor:

Tüm yaptığımız buydu. Biz hiçbir zaman onlara karşı olmadık. Diğer küçük borsalara odaklanmıyoruz. Enerjimizi oraya odaklamak bize en iyi getiriyi sağlamaz. Sektörün büyümesine yardımcı olmak, diğer borsalardan müşteri çekmekten daha fazla müşteri getirir. Bu nedenle Binance, sektörü ‘diğer borsalarla birlikte’ büyütmek istiyor.

Binance

Binance CEO’su, Bitcoin ve Ethereum tekeline inanmıyor

Bu arada, FTX fiyaskosunun ve FTT’nin çöküşünün ardından, günün sonunda ayakta kalacak tek token’ın Bitcoin ve Ethereum olduğu yönünde iddialar var. Bu konuda ne düşündüğü sorulduğunda CZ, kripto alanının tek parayı alan bir endüstri olmaktan çok uzak olduğuna inandığını söylüyor. Buradan hareketle şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bundan 5-10 yıl sonra sektöre bakarsanız, sektör çok ama çok daha büyük olacak. Bitcoin ve Ethereum’un kâr edecek tek kripto para olacağını düşünmüyorum.

Son fiyaskolara rağmen CZ, endüstrinin bir iskambilden ev olduğunu düşünmüyor. Bu durumun altını çizerek, alanın büyüyeceğini söylüyor. Ayrıca, sadece BTC ve ETH’nin değil, şu anda inşa edilen diğer birkaç projenin bundan faydalanacağını belirtiyor.

Binance

CZ, bir Binance iflas endişesini gidermeye çalıştı

Ek olarak, Binance’in varlıkları hakkında sorgulamalar yapıldı. CNBC’nin Squawk Box sunucusu Becky Quick, CZ’ye öne sürülen iddiaların doğruluğundan ne kadar emin olduğunu sordu. Bu kapsamda Binance’in notlarının ve değerlemelerini nereden aldığını anlamaya çalıştı.

Kriptokoin.com’dan ta, 11 Kasım’da FTX çöküş tırmanmaya başladığında, Binance’in varlıkları ilgi odağı haline geldi. 74,7 milyar dolarlık varlığa sahip olan Binance’nin varlıklarının %40’ı BUSD ve BNB’deydi. Becky Quick’in sorusuna yanıt olarak CZ, varlıkların Binance varlıklarını değil, müşteri varlıklarını ifade ettiğini belirtti. Bu doğrultuda şu açıklamayı yaptı:

Açıkladığımız varlıklar %100 kullanıcı varlıklarıydı. Bu, kullanıcıların platformumuzda o kadar BUSD tuttuğu anlamına geliyor. Herhangi bir dönüşüm yapmıyoruz. Sadece olduğu gibi tutuluyor.

Öte yandan FTX patlamasının, borsanın kendi tokeni olan FTT’nin likit olmayan varlıklardaki mevcudiyetine bağlı olması nedeniyle, Binance’in BUSD ve BNB tutmasıyla ilgili sorular gündeme geldi. CZ, bu varlıkların kullanıcı varlıkları olduğunu söyledi. Ayrıca, BNB veya BUSD’ye dönüştürülen diğer tokenler olmadığını açıklamak zorunda kaldı. CZ, herhangi bir iflas endişesini gidermeye çalışarak, şunları ekledi:

Dahili işletme fonlarımızın yaklaşık üçte biri, stablecoin’lerde. Hâlâ kârlıyız. Bu yüzden para için rezervlerimizi kazmıyoruz.

CZ, FTX kurtarma paketinden çekilmenin nedeni açıkladı

Ayrıca CZ, Binance’in neden FTX kurtarma anlaşmasından çekilmeye karar verdiğini de açıkladı. CZ, hareketi etkileyen birkaç işaretin altını çizdi. Binance ekibinin, SBF’nin müşterileri ve yatırımcıları da dahil olmak üzere herkese yalan söylediğini fark ettiklerini söyledi. Bu yüzden daha fazla veriye güvenemeyeceklerini kaydetti. Ayrıca, FTX kullanıcılarının fonlarının büyük ölçüde kötüye kullanıldığını fark ettiklerini açıkladı. Bu bağlamda Binance CEO’su, şu açıklamayı yaptı:

Kullanıcı fonlarının kötüye kullandıklarını çok kısa bir süre sonra anladık. O noktada, kullanıcılarına, yatırımcılarına ve çalışanlarına yalan söylediği açıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.