Bilgiler Sızdı: FTX ile İlgili Skandal Olaylar Açığa Çıktı!

Bilgiler Sızdı: FTX ile İlgili Skandal Olaylar Açığa Çıktı!
Bilgiler Sızdı: FTX ile İlgili Skandal Olaylar Açığa Çıktı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sam Bankman-Fried, kripto para kuyusuna daha da düşerken bazı anonim ifadeler ve belgeler, düşüşünü daha da hızlandırıyor. İşte geçtiğimiz gün iflasını duyuran FTX ve arkasındaki kişilere yönelik iddialar…

Neler olmuştu?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu ayın başlarında, Bankman-Fried’in iki girişiminin – kripto borsası FTX ve ticaret şirketi Alameda Research – varlıklarının büyük ölçüde FTX’in kurum içi kripto tokeni olan FTT’de olduğunu gösteren bir bilanço sızdırıldı. Kripto piyasası zaten sallantıdayken, raporlar traderlar arasında bir paniğe yol açtı. Bankman-Fried’in serveti gibi FTT’nin fiyatı da düştü.

Kripto Piyasasında Lehman Anı: FTX Krizi Neden Kritik?

Perşembe günü CoinDesk, Bankman-Fried’in kripto imparatorluğunun işleyişi hakkında, yakın çevresinin geleneksel olmayan yapısı da dahil olmak üzere daha fazla sır ortaya çıkardı. Raporlar konuya aşina olan bir kaynağa atıfta bulunarak, “Bütün operasyon Bahamalar’daki bir çocuk çetesi tarafından yönetildi” dedi. Yayın, FTX ve Alameda Research’ün birkaç mevcut ve eski çalışanının, anonimlik koşuluyla deneyimleri hakkında konuşmayı kabul ettiğini söyledi.

FTX, “çıkar çatışmalarıyla” dolu

Bu kaynaklar her iki operasyonun da Bankman-Fried’in 10 oda arkadaşından oluşan yakın çevresi tarafından yürütüldüğünü söyledi. Bildirildiğine göre, bir noktada birbirleriyle romantik ilişki içerisindeydi. Tüm kaynaklar arasındaki fikir birliği, FTX’in “Çıkar çatışmaları, adam kayırmacılık ve gözetim eksikliğiyle dolu bir yer” olduğuydu.

İşte FTX ve Alameda'nın Cüzdanındaki Altcoinler

Bankman-Fried’in yakın çevresinin adı geçen üyeleri arasında Alameda’nın şu anki CEO’su Caroline Ellison da vardı. Ellison, bir noktada Bankman-Fried ile romantik ilişki içerisinde olduğu bildirilen tek çalışan oldu. Diğerleri arasında FTX’in kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Gary Wang ve FTX’in mühendislik direktörü Nishad Singh vardı. Bankman-Fried, Wang ve Singh ile ilgili olarak bir kaynak, “Birbirleri için her şeyi yaparlar” dedi.

Yayın ayrıca, 10 oda arkadaşının çoğunun ya Bankman-Fried’in Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden üniversite arkadaşları ya da Jane Street’ten eski meslektaşları olduğunu kaydetti. Bankman-Fried’in yakın çevresi dışındaki bazı çalışanlar, geçen hafta yaşananların herkes için şok edici olduğunu kaydetti. Anonim bir kaynak “Bazı çalışanlar tasarruflarını FTX’te tutuyordu. Her şeyin yolunda olduğuna inandık,” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.