Balinalar Topluyor: O Dev Altcoin için ‘Satın Al’ Sinyali mi?

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son saatleri saymazsak kripto para piyasasında bu hafta çoğunlukla nötr bir duygu hakimdi. Bu süreçte XRP balinaları, daha fazla token biriktirme fırsatını kaçırmadı. Yatırımcılar, XRP’nin en büyük sahibi Ripple ile ilgili gelişmelerin ortasında bunun altcoin için bir alım sinyali olup olmadığını merak ediyor. Kripto analisti Vinicius Barbosa, verileri yorumluyor.

XRP balinaları toplam zulalarını 110 milyon XRP artırdı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa hafta başında karışık bir seyir izledi. Bununla birlikte balinalar hareket halindeydi. Popüler analist Ali Martinez, Santiment’in X’e ilişkin verilerini yayınladı. Martinez, son 15 gün içinde bakiyesi 1 milyon ile 10 milyon arasında olan balina adreslerinde kayda değer bir XRP birikimi olduğunu vurguladı. Bu XRP balinaları toplam zulalarını 110 milyon XRP artırarak 3,60 milyardan 3,72 milyara çıkardı. Özellikle, bu yatırımcı kategorisi Mart ayından bu yana yükseliş trendinde daha fazla token biriktiriyor. Ayrıca, daha yüksek dipler ve daha yüksek zirveler yapıyor.

Dahası, bugünkü veriler ‘1M-10M’ balinaların elindeki XRP arz miktarı için yılın en yüksek seviyesini gösteriyor. Bu aynı zamanda, altcoin fiyatının o zamandan beri ters yönde düştüğü düşünüldüğünde, yükseliş eğilimli bir ayrışmaya işaret ediyor.

XRP Fiyatı, + 1M ila 10M coin (XRP). Kaynak: Santiment / Ali Martinez

Balinalar biriktikçe XRP sosyal hacmi artıyor!

Santiment’in verileriyle XRP’nin sosyal hacmini balina birikimiyle kesiştirince ilginç bir resim çıktı. Altocin için sosyal ilgi ve bahisler (mention) Mart ayındaki zirveden bu yana düşüyor. Bu, balinaların yükselişte göründüğü, kalabalığın ise ilgisini kaybettiği bir başka sosyal ayrışma göstergesi. Uzmanlara göte, genellikle bu asimetri, fiyatların gelecekte yükseleceğini gösterir. Ayrıca, bilgili traderlar ve yatırımcılar için bir alım sinyali olarak kabul görür.

Fiyat + Sosyal Hacim + 1M ila 10M coin (XRP). Kaynak: Santiment

Altcoin balinaları 110 milyon biriktirirken Ripple 150 milyonu çöpe attı

Buna karşılık Ripple, Mayıs’ta yaklaşık 75 milyon dolar değerinde 150 milyon XRP sattı. Böylece, Şirket aylık satışlarına başladı. Satış, şirketin gelir modelinin bir parçası. Şirket, kilitli tokenleri genesis bloğundan çıkarıyor ve dolaşıma sokuyor. Bu da esasen XRP arzını şişiriyor.

Ripple her ayın ilk günü 1 milyar XRP’nin kilidini açıyor. Ayrıca, 200 milyonunu hazine rezervlerine gönderiyor. Bu faaliyet, balinaların satın alabileceği yeni XRP tokenlerinin mevcut olduğu düşünüldüğünde altcoin fiyatına baskı yapıyor. Örneğin, şirketin son arz artışı, son 110 milyon balina talebini bastırdı. Bu arada yatırımcılar, varlığın ekonomik dinamiklerine göre bir alım yapmak ya da bir pozisyondan çıkmak için en uygun zamanın ne zaman olduğunu anlamak için piyasadaki diğer gelişmeleri aktif olarak takip ediyor.

Yorumlar kapalı.