Balinalar Popüler Altcoin’i Boşaltıyor! Çöküş Nerde Bitecek?

Balinalar Popüler Altcoin’i Boşaltıyor! Çöküş Nerde Bitecek?
Balinalar Popüler Altcoin’i Boşaltıyor! Çöküş Nerde Bitecek?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balinalar, FTX krizinin ortasında ilk on arasından uzaklaşmak üzere olan bir altcoin üzerinde ek satış baskısına neden oluyor. Yıl başından bu yana, milyonlarca tokeni dolaşıma sürdüler.

Altcoin balinaları, 204 milyon dolarlık ADA sattı

İlgili altcoin Cardano (ADA), hafta boyunca FTX krizinin etkisi altında düştükten sonra toparlanmaya çalışıyor. Son 24 saat içinde 0,34 dolara kadar eridi. Analistler, 0,38 doların üzerinde kapanış yapmasını bekliyor. ADA fiyatını bu seviyelere çeken sadece FTX krizinin neden olduğu satışlar değildi. Cardano balinaları da yıl başından bu yana 600 milyon ADA sattı. Olumlu haber, tüm satışlara rağmen ADA fiyatının 0,34 dolar üzerinde kalması. Balinalar sadece 2022’de 204 milyon dolar değerinde 600 milyon ADA sattılar.

Cardano, FTX’in likidite krizine ve piyasa çöküşe yanıt olarak geçen haftadan bu yana %19 eridi. Dogecoin’in %29, XRP’nin %26 ve Solana’nın %60 değer kaybı göz önüne alındığında, ilk 30’daki rakiplerine göre daha iyi performans gösterdi. Bugün 0.30 dolara düşmeden önce bir önceki kritik desteği 0.38 doları kırdı.

Teknik analist John Isige, rallinin kısa ömürlü olacağını söylüyor

Cardano fiyatı 10 Kasım’da boğalar 0,38 dolar desteğini kaybettikten sonra 0,30 dolara kadar derinleşti. Şu anda yeni alıcılar eşliğinde güçsüz bir ralliyle 0,34 dolar civarında işlem görüyor. Analisti John Isige, fiyat rallisinin riskten uzak piyasa hissiyatı göz önüne alındığında kısa ömürlü olacağını söylüyor.

Cardano, Covid dönemine benzer kapitülasyon belirtileri gösteriyor

Cardano’yu Gerçekleşen Kâr/Zararı indikatörüne göre değerlendirdiğimiz, Mart 2020’ye benzer teslim olma işaretleri ortaya çıkıyor. Net gerçekleşen kâr/zarar metriği, satan yatırıcıların elde ettiği kâr veya zararın genel büyüklüğünü gösterir. Bir altcoin son hareket ettiğinde fiyata göre değerlendirilir. Büyük kapitülasyon olayları genellikle iki dalga halinde gerçekleşir, ikinci dalga birinciden daha kısadır. İlk dalga, ikinci dalgadan önce hızlı kar elde etmek isteyen yatırımcıları cezbeder. 

Twitter’dan RektCapital, olumlu bir seyir için Cardano fiyatının haftayı 0,36 doların üzerinde kapatması gerektiğini söylüyor. Aksi durumda, Cardano fiyatı destek olarak 0,33 dolar tekrar test etmek zorunda kalacak.

Balinalar Altcoin Boşaltıyor

RektCapital, Cardano’da bir hamle yapmadan önce 0,33 dolar seviyesinin destek olarak zayıflayıp zayıflamadığını izlemeyi tavsiye ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Cardano, teknik görünümü destekleyebilecek bir gelişme olarak, 3 Kasım’da Cardano Babbage v5.0.0 uygulamasını kullanarak akıllı sözleşmeler oluşturabileceğini duyurdu. Bu entegrasyon sayesinde, artık akıllı sözleşmeler Vasil’in yükseltilmiş Plutus betiğini kullanabiliyor. Uygulama şu anda Ledger Live üzerinde indirmeye hazır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.