NFT

BaFin Uyardı: Coinbase Erişim Sorunu Yaşıyor!

BaFin Uyardı: Coinbase Erişim Sorunu Yaşıyor!
BaFin Uyardı: Coinbase Erişim Sorunu Yaşıyor!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev kripto para borsası Coinbase, Almanya’nın mali gözlemcisi Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin)’den iş yapısı nedeniyle uyarı aldı. Bu arada Coinbase, şu anda erişim sorunu yaşıyor.

BaFin’den Coinbase için organizasyon uyarısı

Almanya’nın mali gözlemcisi, Avrupa’nın en büyük ekonomisindeki kurulumuyla ilgili soruları gündeme getiren yıllık bir denetimin ardından kripto para borsası Coinbase’i uyardı. Bağımsız denetim firması Deloitte, yaptığı bir denetimde Coinbase’in Almanya biriminde ‘organizasyonel eksiklikler’ tespit etti. Bunun ardından BaFin Salı günü yaptığı açıklamada, Coinbase’e ‘uygun’ bir iş yapısını sağlamasını emretti.

Mayıs ayında Deloitte, Coinbase’in finansallarına şartsız bir denetim görüşü verdi. Yani, finansal tablolarında bir sorun tespit etmediğini belirtti. Ancak, firmanın organizasyon kusurlarını işaretledi. BaFin’in uyarısı, Coinbase için son darbeyi işaret ediyor. Bu arada Coinbase, ABD listesindeki dijital varlık endüstrisindeki en büyük oyuncular arasında yer alıyor. Şirket geçen hafta kripto fiyatlarında bu yıl yaşanan keskin düşüşün işlem hacimlerini düşürmesiyle, üçüncü çeyrekte 545 milyon dolar zarar açıkladı.

Coinbase

Coinbase, Nisan 2021’deki doğrudan listelenmesinden bu yana hisselerinin neredeyse %80 düştüğüne tanık oldu. Ayrıca Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Coinbase, bu yaz 1.000’den fazla kişiyi oluşturan işgücünün neredeyse beşte birini işten çıkarma planlarını da açıkladı.

BaFin’in uyarısı, Haziran 2021’de Coinbase’in Almanya mali düzenleyicisinden kripto saklama ve tescilli trade hizmetleri sağlamak için izin alan ilk grup olmasının ardından geldi. Coinbase’in BaFin izni, bloğun kriptoya yaklaşımını koordine etmek için belirlenen AB çapında öngörülen düzenlemelerden önce daha geniş endüstrinin Avrupa’ya dönmesinin bir parçasıydı. Bu arada son aylarda Coinbase ve Crypto.com İtalya’da kayıt yaptırdı. Buna karşın güçlü rakip Binance Fransa, İtalya ve İspanya’da kayıt yaptırdı.

Coinbase

Kripto para piyasası üzerinde düzenleyici denetimi artıyor

Düzenleyiciler, tüketici korumalarını artırmak ve mekanların platformlarında kara para aklamayı, yaptırım ihlallerini ve diğer suç faaliyetlerini önlemek için yeterli önlem almalarını sağlamak için kripto borsalarını incelemelerini keskinleştiriyor. Düzenleyiciler tarafından sıklıkla işaretlenen bir konu, toplu olarak ayda 1 trilyon dolardan fazla işlem yapan kripto borsalarının genellikle karmaşık ve şeffaf olmayan kurumsal yapılara sahip olması. Örneğin, en büyük kripto borsası Binance, resmi bir merkezi olmadığını söylüyor.

BaFin geçen yıl yatırımcıları Binance’in hisse senedi token trade’i başlatmasıyla ilgili menkul kıymet kurallarını muhtemelen ihlal ettiği konusunda uyardı. Buna karşılık Coinbase, BaFin düzenleyici onayını alan ilk kripto şirketi olmaktan gurur duyduğunu açıkladı. Ayrıca, Alman rejimi altındaki yasal gereklilikleri karşılamaya kararlı olduğunu söyledi. Bugüne kadar bu planda önemli ilerlemeler kaydettiğini de ekledi. Borsa, BaFin’in endişelerinin her birini ele almak için planlar geliştirdiğini de kaydetti. Öte yandan, BaFin daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.