Avrupa Birliği Bu Altcoinleri Yasaklayabilir!

Avrupa Birliği Bu Altcoinleri Yasaklayabilir!
Avrupa Birliği Bu Altcoinleri Yasaklayabilir!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son aylarda kripto para düzenlemeleri için çalışmalar yürüten Avrupa Birliği’nin bazı altcoinleri yasaklayacağı iddia ediliyor.

CoinDesk’in haberine göre AB, kara para aklama yasa tasarısı kapsamında gizlilik temalı kripto paraların kullanımını yasaklayabilir. Düzenleyicilerin hedef tahtasında olan gizlilik temalı altcoinler arasında ise öncelikle ZCash (ZEC), Monero (XMR) ve Dash (DASH) projelerinin bulunduğu konuşuluyor.

Avrupa’da kara para aklama yasası için hükümetler arasındaki müzakereyi Çek Cumhuriyeti üstleniyor. Çekyalı yetkililer, iddiaya göre 9 Kasım’da şu cümleyi içinde barındıran bir taslağı diğer üye ülkeler ile paylaştı:

“Kredi kuruluşları, finansal kurumlar ve kripto varlık hizmet sağlayıcıları; anonimlik sağlayan kripto paraları elinde tutamayacak.”

Bir AB yetkilisi, kaynağa verdiği röportajda “gizlilik için tasarlanmış kripto para birimlerinin” izlenebilirliği büyük risk altına attığını açıkladı.

Gizlilik temalı kripto paraların blockchain ağlarındaki hareketleri hiç bir şekilde takip edilemiyor. ZCash, Monero ve Dash gibi altcoinlerin projesi tamamen gizliliğin sağlanması üzerine. Ancak gizlilik, bir çok kötü niyetli kişi veya grubun ekmeğine resmen yağ sürüyor. Devletler ise bu konudan oldukça rahatsız.

Geçtiğimiz yaz ABD, tam gizlilik sağlaması nedeniyle Tornado Cash’e bir dizi yaptırım uygulamaya başladı.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.