Alameda FTT Çöküşünü Durdurmak İçin Bu Altcoin’leri Satıyor!

Alameda FTT Çöküşünü Durdurmak İçin Bu Altcoin’leri Satıyor!
Alameda FTT Çöküşünü Durdurmak İçin Bu Altcoin’leri Satıyor!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sam Bankman-Fried’in kripto borsası FTX ve ticaret şirketi Alameda Research, ciddi bir likidite sorunu yaşıyor. Sorunlar yaşanmaya devam ederken FTT çöküşünü durdurmak adına bu altcoin projeleri satılıyor. Binance CEO’su Chanpeng Zhao, likidite sıkışıklığına yardımcı olmak için bağlayıcı olmayan bir LOI imzalaya hazır. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bunun sonucunda kripto borsası Binance FTX’i almak için bekliyor.

Alameda Research FTT çöküşünden kaynaklı bu token’ları satıyor

Alameda, FTX Token (FTT) düşüşünü kontrol altına alabilmek için ETH rakibi Solana ekosisteminin altcoin’i SOL’u satıyor. Zincir üstü verilere göre, şirketin Polygon’un MATIC’i de dahil olmak üzere birçok altcoin projesini satması muhtemel. FTX’in yan kuruluşu Alameda Research, Binance CEO’su “CZ”nin yaptı açıklamalarda adım attı. Alameda ise, önümüzdeki birkaç ay içerisinde tüm FTT’leri satacaklarını açıkladı. Açıklamanın ardından SOL satışları başladı. Yatırımcılar FTT’lerini satmaya başlayınca, bu hareket FTX’te büyük bir likidite sorununu beraberinde getirdi.

FTX Token Çakıldı! Binance CEO'su Konuştu: Satmadık!

Alameda ve FTX, ETH rezervi Kasım 2021 tarihinden bu yana en düşük seviyelerine düştü. Ardından Ethereum (ETH) ve stabilcoin’leri kripto borsasına aktarmaya başladı. Birkaç borsa kullanıcısı, 5 ila 10 saat boyunca beklediklerini ve Bitcoin çekimlerinde gecikmeler olduğunu bildirdi. FTT token, piyasa genelindeki yaşanan satışlarla ciddi değer kaybı yaşadı.

Solana ve Polygon’un altcoin’leri toparlayabilecek mi?

Alameda, FTT’deki düşüşü önlemek için Solana’nın altcoin’i SOL’u satmaya başladı. Sam Bankman-Fried, Alameda aracılığıyla 1,2 milyar dolarlık SOL’e sahipti. Ancak şu anda neredeyse 500 milyon dolar değerinde SOL’u var. SOL fiyatı ciddi düşüşlerle karşılaştı ve son 24 saatte yüzde 33.02 düştü. SOL şu anda 18.87 dolar seviyesinden işlem görmeye dvema ediyor. Firma, Solana Compass’a göre bir günde 47.28 milyon SOL token’ın kilidi açılacak. Bunun sonucunda ise daha fazla token satacak.

Ayrıca kripto borsası Binance’e 2,9 milyon değerinde 2,97 milyon MATIC transfer etti. Alameda ayrıca daha fazla MATIC’i borsalara aktarabilme potansiyeline sahip. Kripto para analistlerine göre, MATIC fiyatının 0,60 dolar destek seviyesine düşmesi muhtemel. Alameda’nın düşüşü Solana’ya benzer satışları tetikleyebileceğinden, yatırımcıların MATIC fiyatını gözlemlemesi gerekiyor.

Alameda transferred 2.97M $MATIC to the Binance exchange

According to OKLink, the entity tagged as #Alameda transferred 2.97M $MATIC, worth about $2.89M, to #Binance today.

Hash: 0xe54a9a1028fc0c045cfe2c0ad3c58ee19c88095c5699174716136f8ebf6b870d.

🔗https://t.co/b5gyjxv0dR pic.twitter.com/9IH1Bi0DOS

— OKLink (@OKLink) November 9, 2022

Alameda, stabilcoin’ler, ETH, BIT ve FTT dahil olmak üzere cüzdan adreslerinde 150,53 milyon dolar değerinde kripto paraya sahip. Ayrıca önemli miktarda SRM, OP, MATIC, MASK, SAND ve FTM token’a sahip. Bu nedenle, tüm bu altcoin’lerin Alameda tarafından satılma riski bulunuyor.

MATIC fiyatı 1 doların altında

Polygon’un altcoin’i MATIC, piyasa genelindeki bir satış nedeniyle 1 doların altına düştü. MATIC fiyatı son 24 saatte yüzde 19.01 düştü. Şu anda ise 0,93 dolardan işlem görüyor. MATIC’in 24 saatlik en düşük ve en yükseği sırasıyla 0,8837 dolar ve 1,23 dolar. Fiyat bir saat içinde yüzde 10’un üzerine çıktığı için Solana fazlasıyla oynak hale geldi. SOL şu anda 18.73 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.