ADA fiyat tahmini: 2023 Cardano rallisi bu desteğe bağlı!

PEPE ve Bu 2 Altcoin Çöktü: Peki Hangileri Patlamaya Hazır?
PEPE ve Bu 2 Altcoin Çöktü: Peki Hangileri Patlamaya Hazır?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ADA fiyat tahmini, yatırımcıların öngörü sağlayabilmesi açısından oldukça önem arz ediyor. 2023 yılı bitmeden yaşanması beklenen Cardano rallisi ise fiyat tahmin grafiğindeki bazı destek bölgelerine bağlı.

ADA fiyatı, 0,31 dolar civarındaki yüksek seviyelerden 0,25 dolar seviyesindeki ana desteğe düşüşlerle karakterize edilen nispeten kötü bir Ağustos ayının ardından istikrar kazandı. Akıllı sözleşmeler token’ı son üç hafta boyunca üst sınırı 0,275 dolar olan bir aralık içinde kaldı. Özellikle, Cardano canlı fiyatı şu anda aynı desteğe sahip daha dar bir aralık kanalında seyrettiğini görebiliyoruz.

ADA fiyat tahmini

Desteğin 0,25 dolar üzerinde tutulması son üç haftadır ADA fiyatının istikrar kazanmasına yardımcı oldu. Daha geniş aralık sınırını zayıflatmak için birkaç girişimde bulunuldu, ancak bakıldığında boğalar yükseliş trendini sürdürecek momentumdan yoksundu.

ada fiyat

Öte yandan daha dar aralıktaki yatay ticaret, ne alıcıların ne de satıcıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Ancak, yatırımcılar Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinden gelen yükseliş çağrısına kulak verir ve yaklaşan satış öncesinde Cardano’daki pozisyonlarını rezerve etmeye başlarsa bu çıkmaz çözülebilir.

Mavi MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerine çıktığında momentum göstergesinden bir satın alma sinyali ortaya çıkıyor. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere bu yeterli değil, göstergenin ortalama çizgiye (0,00) ve pozitif bölgeye doğru yukarı yönde hareket etmesi gerekir.

Yatırımcılar, özellikle dalgalı piyasa devam ederken, şu anda aktif olarak Cardano alım satımı yapmak istemeyebilir. Ancak, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) 0,2584 doların ve ardından dar aralık sınırının üzerine çıkması, daha geniş aralıkta birkaç kârlı fırsat sunabilir.

ada fiyat tahmini

Yeni satın alma emirlerinin 50 günlük EMA’nın üzerinde, 0,25 dolar veya biraz daha düşük aralık desteğinde bir stop loss ile yayınlanmaya başlayabileceğini de ayrıca belirtmek gerekir. Yukarı yönde, böyle bir kırılmaya artan hacim eşlik edecektir. Kâr rezervasyonu 100 günlük EMA’da başlayabilir, ancak bazı yatırımcılar ADA fiyatı 0,275 dolarlık üst aralık sınırına ulaşana kadar beklemek isteyebilir.

Günlük grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satım bölgesine yaptığı yolculuğun ardından 40’a yükselmiş görünüyor. Demek ki zayıf piyasa yapısına rağmen boğalar hala Cardano’yu etkiliyor.

ADA’nın yükseliş trendini sürdürebilmesi için yatırımcıların token’a para yatırmaya istekli olması gerekiyor ki bu durum popüler kripto para birimine ivme kazandırsın… Şimdilik, On-Balance Volume göstergesi, fon girişinin çıkış hacmine eşit olduğunu, böylece iptal edildiğini ve ADA fiyatını yeterli likidite olmadan bıraktığını gösteriyor.

Kaynak: sizlere www.coinkolik.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.