NFT

ABD’li Politikacı: FTX Krizinde Bu Altcoin’den Bolca Alacağım!

ABD’li Politikacı: FTX Krizinde Bu Altcoin’den Bolca Alacağım!
ABD’li Politikacı: FTX Krizinde Bu Altcoin’den Bolca Alacağım!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politikacı kimliğiyle tanınan David Gokhshtein, FTX krizini fırsata çevirmek için “elinden geldiği” kadar satın alacağı bir altcoin’i paylaştı.

David Gokhshtein, FTX krizinde bu altcoin’i biriktirecek

Sam Bankman-Fried’in arkasında olduğu ticaret firması Alameda Research’ün bilançosunun büyük ölçekte FTT’den oluşması piyasayı felakete sürükledi. Bunun ortaya çıkmasından kısa süre sonra Binance CEO’su CZ, borsasının Alameda’nın iflas edebileceği endişelerini öne sürerek elindeki FTT’leri satacağını duyurdu. Daha sonra FTX Token ve Solana başta olmak üzere tüm kripto para piyasası düşüşe geçti. Eski ABD kongre adayı olan Gokhshtein ise FTX krizinin ortasında şansını Binance’den yana kullanacağını söylüyor.

Kripto fenomeni, geçtiğimiz saatlerde Twitter hesabından “elinden geldiği” kadar BNB almayı planladığını belirtti:

Sadece sabırla bekleyeceğim ve toplayabildiğim kadar BNB toplayacağım.

I’m just going to wait patiently and collect as much $BNB as I can.

— David Gokhshtein (@davidgokhshtein) November 8, 2022

BNB Coin, dün Binance’in FTX’i satın almayı planladığını duyurmasının ardından 400 dolara kadar pik yaptı. Bu esnada, FTT fiyatı 15 dolardan 18 dolara kadar toparlanma fırsatı buldu. Ancak satın alma haberinden kısa süre sonra nerdeyse saat içinde %70’den fazla değer kaybetti. Gokhshtein’in toplayacağım dediği BNB 300 dolar civarında tutunurken, FTT fiyatı 5 doların altında serbest düşüşte.

Bu arada, Cardano kurucusu Charles Hoskinson, 9 Kasım’da Binance’in satın almadan vazgeçmesi gerektiğini söyledi. Kurucu isim FTX’in önümüzdeki dönemlerde daha büyük sorunlarla karşı karşıya olduğunu söylüyor.

FTX and the Integrity of the Cryptocurrency Markets https://t.co/Ys309wFfsZ

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) November 9, 2022

Sam Bankman-Fried, yatırımcılara güvence verdiği tweet’lerini sildi

Yukarıdaki olayların başlangıcında FTT yatırımcılarına güvence veren tweet’ler atan SBF, bugün paylaşımlarını silmeyi tercih etti. FTX kurucusu ve CEO’su, FTX’teki müşteri varlıklarının güvenliği hakkındaki sözlerini geri almış görünüyor. Müşterilere FTX ve platformdaki fonların “iyi” olduğuna dair güvence vermeye çalıştığı tweet’leri kaldırdı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, FTX CEO’su 7 Kasım’da yatırımcı endişelerine yönelik dört farklı tweet dizisi yayınladı. FTX’in “tüm müşteri fonlarını kapsayacak kadar” güçlü olduğunu iddia etti. Bankman-Fried ayrıca firmanın müşteri fonlarıyla yatırım yapmadığını söyledi. Bununla birlikte, tüm para çekme işlemlerini gerçekleştirdiğini ve “buna devam edeceğini” belirtti. Şimdi silinen bir tweet’te, “Müşteri fonlarını koruma konusunda uzun bir geçmişe sahibiz. Bu bugün de geçerlidir” demişti.

Bazı kripto gözlemcileri, fonlarını FTX’de tutmaya devam edenler için gelecekteki olaylar konusunda çok iyimser değiller. UTXO Management’ta kıdemli analist olan Dylan LeClair, FTX kullanıcılarının artık teminatsız alacaklılar olduğunu söylüyor:

Burada kötü haberlerin taşıyıcısı olmayı kastetmiyorum. Ancak FTX’te hala paranız varsa, onlar gitti. Artık teminatsız bir alacaklısınız. Muhtemel sonuç, Bölüm 11 iflası. Sonra yıllarca süren bir toplu dava süreci.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.