ABD Kongre Adayı: Twitter’ın Parası Bu Altcoin!

ABD Kongre Adayı: Twitter’ın Parası Bu Altcoin!
ABD Kongre Adayı: Twitter’ın Parası Bu Altcoin!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein, Dogecoin’in (DOGE) Twitter’daki kullanımını öngörüyor. Bu sefer DOGE, Tesla CEO’su Elon Musk’ın sözleriyle pompalamadı. Altcoin fiyatı neden tepki vermedi?

“Twitter’da kullanılan ilk para birimi DOGE olacak”

Bir Dogecoin (DOGE) hayranı olan Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ı resmen devralınca herkesin aklına aynı şey geldi. Twitter’da DOGE’nin bir ödeme seçeneği olarak ekleneceğini bir çok kişi söyledi. Bunlardan birisi de Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein’dı.  Gokhshtein, DOGE’nin Twitter’ın para birimi olacağı yönündeki açıklamasını yineliyor.

Elon, platform için ödeme sistemini kullanıma sunduğunda Twitter’da kullanılan ilk para birimi DOGE olacak. Bence BTC’yi trollemeyi seviyor.

$DOGE will be the first currency used on Twitter when Elon rolls out his payment system for the platform.

I think he loves trolling BTC.

— David Gokhshtein (@davidgokhshtein) November 13, 2022

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Elon Musk, 28 Ekim’de, Twitter’ı satın aldığı zamana Gokhshtein, “Twitter’ın resmi para birimi DOGE” diye paylaşım yaptı. Gokhshtein yakın tarihli bir tweet’te, Elon Musk Twitter için ödeme sistemini başlattığında, Dogecoin’in sosyal medya ağında kullanılacak ilk para birimi olacağını iddia ediyor. Bunun gerekçesi olarak Elon Musk’ın Twitter entegrasyonunu kastetmek için Dogecoin üzerinde çalıştığına dair açıklamasını alıntılıyor. Bu bağlamda Gokhshtein, şu açıklamayı yaptı:

Elon’un aslında ‘Dogecoin to the Moon!’ demesine şaşırdım! Ayrıca BTC, ETH ve açıkça DOGE’ye girdiğini belirtti. Bunları bir borsada değil, soğuk cüzdanınızda bulundurmanız gerektiğini söyledi. DOGE üzerinde çalıştığını söyledi. İşte bunun Twitter’a entegre etmek anlamına geldiğine inanıyorum.

Tesla patronu Elon Musk, Twitter Spaces’ta canlı bir konferans düzenlerken dinleyicilere Dogecoin üzerinde çalıştığını bildirdi. Ayrıca “Dogecoin to the Moon!” diye bağırdı.

Altcoin

Elon Musk’ın Twitter ödemeleri için vizyonu

Elon Musk, firmayı devraldığından beri ilk kez Twitter’ın işi için planlar hazırladı. Burada Twitter’ın ödemeleri işleme koyma vizyonunu tartıştı. Bu arada Twitter, ödeme almanın yolunu temizlemek için kayıt evraklarını dosyalayarak bir adım öne geçti. Bu doğrultuda, Mali Suçları Uygulama Ağı veya Hazine Bakanlığı’nın FinCEN’e başvuru yaptı. Bununla birlikte, mevcut haliyle, Elon Musk, önerilen Twitter ödemeleri planında Dogecoin’den doğrudan bahsetmedi. Bu yüzden, açıklamalar ve tahminler sadece spekülasyon olarak kalıyor.

Altcoin fiyatı neden patlamadı!

Elon Musk’ın dün yaptığı yorumlar, iyiye işaret gibi görünen altcoin fiyatını önemli ölçüde artırmadı. Böylece, tuhaf milyarder, Twitter Spaces’ta canlı bir konferans düzenlerken, dinleyicilere Dogecoin’in geleceği üzerinde çalıştığına dair güvence verdi. Aynı zamanda bir meme haline gelen ifadeyi haykırdı. Bu sözlerden sonra, altcoin fiyatı iki saat içinde neredeyse %14 arttı. Ancak momentum satıldı ve daha fazla çekiş kazanmadı.

AltcoinDOGE fiyatı / Kaynak: CoinMarketCap

Bu neden iyiye işaret? Gerçek şu ki, daha önce her seferinde DOGE pompalaması kripto pazarında büyük bir düzeltmenin habercisiydi. Tabii ki, buna bir kalıp denilemez. Dogecoin, Musk’ın Twitter’ı satın alması nedeniyle Ekim ayı sonundaki %100 veya daha fazla artış kaydetti. Ancak bu, FTX borsasının çöküşünden bir hafta önceydi. Çöküşten sonra yatırımcılar ve traderlar uzak durmayı tercih etti.

DOGE’nin Musk’ın açıklamalarından yeterince etkilenmemesi, mevcut kripto piyasası ortamını tanımlamada da oldukça anlamlı. Piyasanın tükendiği açık görünüyor. Satıcılar FTX çöküşünden sonra tükendi. Alıcılar çoğunlukla korku içinde ve ‘bekle-gör’ taktiklerine bağlı kalıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.