‘2023’te Patlama Yapabilir’ Denilen 9 Altcoin Bunlar!

‘2023’te Patlama Yapabilir’ Denilen 9 Altcoin Bunlar!
‘2023’te Patlama Yapabilir’ Denilen 9 Altcoin Bunlar!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Geçen yıl, çoğu kripto para analisti 2022’de Bitcoin’in altı hanelere ulaşacağını tahmin ediyordu. Bu hedefler Mayıs ayından bu yana tozlu raflarda. FTX’in iflası da bir süre daha ortada kalacaklarını doğruladı. 2023’e yaklaşırken, artık merkezsiz borsa (DEX) ve finans (DeFi) protokollerinin ön plana çıkacağı kesinleşiyor. Analistler bu kategoriden hangi altcoin projelerini seçiyor listeleyelim.

2023 yaklaşırken yakın takibe alınabilecek en iyi DeFi-DEX altcoin projeleri

Uniswap (UNI)

Uniswap, FTX iflasının ardından merkezsizliğe duyulan ihtiyaç nedeniyle öne çıkıyor. UNI, çeşitli kriptoların alıcılarını ve satıcılarını doğrudan birbirine bağlar. Ethereum tabanlı bir DEX platformlu olarak DeFi’nin merkezlerinden biridir. UNI için önemli olan nokta, kullanışlılığını ve benimsenmesini arttırdıkça küresel bir platform haline gelmesidir.

Uniswap’teki en son önemli değişiklik, 2 yıldır üretimde olan bir ürün olan Optimism’in piyasaya sürülmesiydi. Ölçeklenebilirlik, hızlı işlemler ve herhangi bir token ile gas ücreti ödeyebilme yeteneği birkaç avantajdır. Analistlere göre bu nedenlerle Uniswap şimdi yatırım yapmak için ideal altcoin projelerinden biri.

Compound (COMP)

Compound, son günlerde DeFi sektörünün öne çıkan diğer projelerinden biriydi. Şu anda, gelişmekte olan DeFi sektöründe gelişen en başarılı kripto borç verme hizmetlerinden biridir.

Compound, kendi kredi havuzları üzerinden yıllık yüzde 4 faiz kazandıran programda sunuyor. Compound Hazine olarak geçen bu havuz, kredi sektöründe çıtayı yükseltmek için çalışıyor. Bu özeliği, Compound’un likiditesini büyük ölçüde artırıyor. Ayrıca, kripto ödünç verme hizmetlerini de destekliyor. Ek olarak, Compound Hazinesi, 2021’de DeFi talebi arttığında kurumsallar için önde gelen bir yatırımdı. Tüm bu ekstra geliri kontrolü altında tutarak kripto piyasasının bankası olma potansiyeline sahip.

Apecoin (APE)

ApeCoin şu anda NFT piyasasının öncüsü olarak geçiyor. 2021 esnasında satış rekorları kıran Bored Ape Yacht Club tarafından destekleniyor. Bored Ape topluluğu, ApeCoin kullanan Ape DAO tarafından işletilmektedir. Ayrıca, ApeCoin’in Animoca Markaları tarafından oluşturulan P2E oyunlarıyla birleşme arzusu, 2023’te patlamasını sağlayacak bir başka önemli özellikti. Animoca’nın bir yan kuruluşu olan nWay tarafından gelecekte yaratılacak bir oyun da bu Apecoin’i içerecek. Bu işbirlikleri etkili olursa, Bored Ape kendine özgü bir marka adı geliştirecek.

Ripple (XRP)

SEC anlaşmazlığı çözüldüğünde, Ripple’ın finansal kabulü hızla artacak. Böylece XRP, 2023 yılına kadar cüzdanlarda olması gereken altcoin’lerden biri halina geliyor. Bu uluslararası finans platformu, büyük finansal kuruluşların finansal kurumların yardımı olmadan daha etkili bir şekilde işbirliği yapmasını sağlıyor.

Ayrıca, piyasa değerine göre XRP’nin çok uzun bir süre 3. en büyük sırayı koruduğunu hatırlayalım. XRP’yi listenize dahil etmenin ana gerekçesi, Ripple’ın SEC ile olan yasal anlaşmazlığında galip geleceğine dair yaygın beklentidir. Böyle bir durumda fiyat hareketleri için güç sağlıyor.

Cardano (ADA)

Cardano platformunda oluşturulan akıllı sözleşmelerin sayısı, ağın 2021’deki yükseltmesinden sonra önemli ölçüde arttı. Böylece Cardano’nun Ethereum’a rakip olmasına yardımcı olacak bir katalizör ortaya çıkardı.

Cardano, akıllı sözleşmelere ek olarak, token oluşturma yeteneği gibi başka yetenekler de tanıttı. Herşeye rağmen geç gelen başarısız güncellemeler bazı şikayetleri beraberinde getiriyor. Cardano’nun hype’dan başka bir şey olmadığı ve hiçbir zaman söz verdiği kadar etkili performans göstermediği topluluğun dilinde dolaşıyor. Diğer birçok altcoin, yapacakları hakkında makul iddialarda bulunur. Cardano ise her seferin çıtayı yüksek tutuyor. Bu nedenle, analistler ideal bir yatırım olarak çok fazla potansiyele sahip olduğunu öngörüyor.

Binance Coin (BNB)

BNB, piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimidir. Özellikle 2021’de olağanüstü bir yıl geçirdi. Binance’in tokeni olduğu için fazladan güç sağlıyor. Yatırımcılar BNB kullandıklarında işlem ücretlerinde indirim alabiliyorlar.

BSC şu anda DeFi programları için yalnızca Ethereum’un ardından ve Bitcoin’in önünde ikinci en büyük platformdur. DeFi ekonomisi genişledikçe BNB’nin benimsenmesi de ivme kazanıyor. Son olarak, 2023’te büyük bir boğa piyasası olursa, yatırımcılar Binance’e akın edecekleri için BNB’ye sahip olmanın son derece karlı olabileceğini belirtmek önemlidir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, ağının çeşitli sektörlere girmesinin bir sonucu olarak 2023’e doğru güç kazanıyor. Bir meme coin olan DOGE, kripto para piyasasında önemli bir konuma sahip. Bunun arkasında topluluğundan aldığı destek ve tabi ki de Elon Musk var. Bu stratejiyle, kripto para birimleriyle o kadar ilgilenmeyen ve mevcut finansman yapısını ortadan kaldıran genç bir nesil de dahil olmak üzere, Bitcoin’in yapabileceğinden çok daha büyük bir insan grubuyla bağlantı kurabildiler. Sonuç olarak, kripto para birimlerinin benimsenmesine Dogecoin büyük ölçüde yardımcı oldu.

Ethereum (ETH)

Yukarıdaki tüm altcoin projelerinin yanında, Ethereum’un akla gelebilecek en iyi projelerden biri olduğu inkar edilemez. Ethereum ekosistemi, Ethereum’u en pratik Blockchain ağı yapma hedefiyle sürekli olarak gelişmektedir. Analistler, ETH’nin bu nedenle en uygun kripto para birimlerinden biri olduğunu söylüyor. İşlem işleme hızlarını artıran son yükselme olan merge, Ethereum’un son zamanlarda attığı en önemli adımdı. Kriptokoin.com olarak merge hakkında bilemeniz gerekenleri bu makalede ele aldık.

ethereum

Shiba Inu (SHIB)

Blockchain dünyasında en çok aranan ve değerli meme projelerinden biride Shiba Inu’dur. 2021’in başlarında, kripto para piyasası bir dalgalanma yaşarken, 2020’nin sonlarında tanıtılan ve nihai “Dogecoin katili” olarak adlandırılan Shiba Inu’nun fiyatı öne çıktı. Tabii ki, yakın zamanda benzer bir fiyat davranışı yaşayacağını bilimeyiz. Analistler, hala yüksek bir hype gücüne sahip olduğu için Shiba’nın 2023’te mutlaka izleme listesinde olması gerektiğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.