12500$’a Kadar Destek Yok Diyen Morgan Stanley’den Korkutan Bitcoin Tahmini!

12500$’a Kadar Destek Yok Diyen Morgan Stanley’den Korkutan Bitcoin Tahmini!
12500$’a Kadar Destek Yok Diyen Morgan Stanley’den Korkutan Bitcoin Tahmini!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası FTX’in iflası sonrası Bitcoin (BTC) ve altcoinlerde sert düşüşler yaşandı.

Haftaya düşüşle başlayan Bitcoin, Binance CEO’su CZ‘nin paylaşımı sonrası yükseldi ve yazım esnasında 16,760 dolar seviyesinde bulunuyor.

FTX ve kardeş ticaret şirketi Alameda Research’ün iflasını değerlendiren Morgan Stanley, bir araştırma raporunda FTX ve Alameda’nın iflası sonrası kripto piyasalarındaki kaldıraçların temizlendiğini söyledi.

Alacaklıların şu anda risklerini karşılamak için kripto varlıklarını satarak piyasa oynaklığına katkıda bulunduğunu belirten Morgan Stanley, FTX’in iflasının şu ana kadar hisse senedi piyasalarına yayılmasının sınırlı olduğunu söyledi.

Morgan Stanley, birçok olayın kripto pazarındaki son volatiliteye yol açtığına işaret etti. Ancak FTX’in kendi tokeni FTT’yi teminat göstermesine atıf yapan banka, burada önemli olan noktanın kaldıraç için token kullanmanın etkilerinin değerlendirilmesi olduğunu belirtti.

“Boğa piyasasında, kaldıraç için teminat olarak böyle bir token kullanmak iyi görünüyor, ancak ayı piyasasında bu strateji riskli oluyor.”

Bitcoin’de (BTC) ayı piyasasının yaklaşık bir yıl önce başladığını belirten banka, satış yapanların çoğunlukla kurumsal yatırımcılar olduğunu, perakende yatırımcıların ise hodl modunda olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin grafiğinde 18.000 dolar ile 12.500 dolar arasında net bir teknik destek seviyesi olmadığını söyleyen banka, son 12-18 ayda BTC satın alan yatırımcıların ortalama başa baş fiyatını yaklaşık 45.000 dolar olarak tahmin ettiğini ifade etti.

“Bitcoin, 10.000 doların altında işlem görürse perakende yatırımcılar satmaya başlayabilir.”

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.