Tether, FTX Olaylarına Dahil Olmadı

Tether, FTX ve Alameda’dan Etkilenmedi
Tether, FTX ve Alameda’dan Etkilenmedi
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stablecoin ihraççısı Tether (USDT), son zamanlarda yaşanan FTX ve Alameda olaylarından etkilenmediğini duyurdu.

Kripto para piyasasının yoğun gündeminde, FTX ve Binance olayları yer alıyor. Geçmiş dönemde yaşanan Terra çöküşü, tüm kripto sektörünü olumsuz etkiledi. Tekrar aynı olayların yaşanabileceği korkusu, kripto yatırımcılarını tedirgin etmeye başladı. Ancak stablecoin’ler, yaşanan son olaylardan etkilenmediler. Daha önce Circle tarafından gelen açıklamada, USDC’nin bu olaylardan etkilenmediği belirtilmişti. Son olarak Tether, USDT için herhangi bir problem olmadığını belirtti.

Tether, Rüzgardan Etkilenmedi

Kripto para piyasa değerlemesine göre lider stablecoin olan Tether, USDT için herhangi bir sorun yaşamadıklarını dile getirdi.

Stablecoin üreticilerinden açıklamalar birbiri ardına gelmeye devam ediyor. Terra çöküşünden dolayı UST’nin depeg olması, yine aynı olayların yaşanabilme ihtimalini yarattı. Bu nedenle USDT ve USDC, varlıkların güvende olduğunu duyurdu.

Tether CTO‘su Paolo Adroino, kripto borsaları Binance ve FTX arasında çıkan rüzgardan etkilenmediklerini belirtti. Ardoino, USDT’nin FTX veya Alameda ile bir teması olmadığını da sözlerine ekledi.

Stablecoin şirketlerinin şeffaflık ve güven vermesi, yatırımcıları bir nebze de olsa rahatlatmayı başardı.

Tether Etkilenmedi Ancak USDT Sallandı

Tether, yaşanan bu süreçlerden etkilenmeyen şirketlerden biri olsa da USDT açısından durum öyle gözükmüyor. USDT, anlık dalgalanmalar ile birlikte kısa süreliğine peg’liğinden çıktı.

usdt

Kripto piyasasındaki çalkantılı döngü, USDT için sallantıya neden oldu. USDT, 0.98 dolar seviyelerine kadar temas ederek tekrar 1 dolara sabitlendi.

Kaynak: sizlere www.coinkolik.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.