SEC’in Son LBRY Zaferi Ripple-SEC Davasını Nasıl Etkiler? Avukat Açıkladı!

SEC’in Son LBRY Zaferi Ripple-SEC Davasını Nasıl Etkiler? Avukat Açıkladı!
SEC’in Son LBRY Zaferi Ripple-SEC Davasını Nasıl Etkiler? Avukat Açıkladı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avukat Deaton, SEC’in Ripple’ın özet karar talebine vereceği yanıtta bu davaya atıfta bulunacağını söyledi.

Kripto para topluluğu, SEC’in popüler peer to peer içerik dağıtım şirketi LBRY’ye karşı kazandığı haberlerine tepki gösteriyor.

SEC’in Mayıs 2021’de LBRY’ye ABD’li yatırımcılara kayıtsız menkul kıymet sunduğu için dava açtığını hatırlatalım. SEC, Silikon Vadisi teknoloji firması Ripple’a karşı benzer bir dava açtıktan sadece aylar sonra P2P içerik dağıtım şirketine karşı dava açmıştı.

“SEC, Ripple ve Diğer Kriptolara Karşı LBRY Kararını Kullanacak”

Birçok kripto ve hukuk analisti, LBRY davasının sonucunun Ripple davasında çok önemli bir rol oynayacağını öngörüyor. Crypto Law’ın kurucusu Avukat John Deaton, SEC’in LBRY’ye karşı kazandığı zafere tepki gösteren hukuk analistleri arasındaydı.

Avukat Deaton bugün attığı bir tweet’te, henüz kararın üzerinden çok geçmemiş olsa da, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, Ripple’ın özet karar önergesine vereceği cevap özetlerinde LBRY kararına atıfta bulunacağına inandığını belirtti.

Haven’t had time to read it, but I’m sure @SECGov will cite it in the reply brief due in a couple of weeks and @Ripple will distinguish it on the facts. This decision is in the 1st Circuit. The Ripple XRP case is in the 2nd Circuit and has different precedent like the Upton case. https://t.co/72gEIJ6vMi

— John E Deaton (220K Followers Beware Imposters) (@JohnEDeaton1) November 7, 2022

Deaton Ripple’ın ayrıca SEC’in özet karar talebine şirketin kendi cevabındaki gerçeklere dayanarak davayı muhtemelen farklılaştıracağını söyledi:

“Bu karar 1. Daire’de alındı. XRP davası 2. Daire’de ve Upton davası gibi farklı bir emsali var.”

Deaton ayrıca ayrı bir tweet’te, SEC’in LBRY’ye karşı kusursuz bir zafer kazandığını, çünkü mahkemenin token satışı arasında ayrım yapmadığını söyledi. SEC ve başkanı Gary Gensler’in bu davayı ileride kripto projelerine karşı bir örnek olarak kullanacağını da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.