Kripto paralarda bugün: Hangi gelişmeler dikkat çekti?

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, Wall Street Journal’da yer alan ve piyasaları manipüle ettiği yönündeki DWF iddialara karşı çıktı. Eski ABD Başkanı Donald Trump’tan kripto endüstrisini şaşırtan açıklama “. Bunlara ek olarak, birkaç ABD milletvekili kripto karıştırıcılarını geçici olarak yasaklamayı umuyor.

Binance-DWF Labs savaşı!

Binance, DWF Labs’ın piyasa manipülasyonu iddialarına yanıt verdi. DWF Labs’ın piyasa manipülasyonu yaptığı iddiaları tekrardan gündeme düştü. The Wall Street Journal’de yayınlanan bir haber ışığında, eski bir Binance çalışanı olduğunu iddia eden kimliği belirsiz kaynak, Binance müfettişlerinin 2023 yılı boyunca DWF’den 300 milyon dolar değerinde wash trading yapıldığını öne sürdü.

Binance ise bu iddiaları yalanladı. Cointelegraph’a konuşan Binance sözcüsü şunları söyledi:

“Binance, piyasa gözetim programının platformumuzda piyasa manipülasyonuna izin verdiği yönündeki iddiaları kesin bir dil ile reddetmektedir. Piyasanın kötüye kullanımını tespit eden ve buna karşı önlem alan sağlam bir piyasa gözetim çerçevemiz var. Kullanım koşullarımızı ihlal eden kullanıcılar platformdan çıkarılır; piyasanın kötüye kullanılmasına müsamaha göstermeyiz.”

WSJ raporuna göre, DWF Labs 2023 yılında Yield Guild Game’i (YGG) ve en az altı kripto para fiyatını manipüle etti. Fakat Binance, gözetim programının bunu imkansız hale getirdiğini söyledi.

Donald Trump yeniden kripto sahnesinde!

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Çarşamba günü Florida’daki evinde bir grup nonfungible token (NFT) meraklısını ağırladı. Kripto sektörüne dair açıklamalarda bulunan siyasetçi şunları dile getirdi:

“Gensler buna çok karşı. Demokratlar buna çok karşı ama benim için sorun yok, iyi ve sağlam olduğundan ve diğer her şeyden emin olmak istiyorum.”

Trump ayrıca ” Mugshot NFT’lerinin ve diğer koleksiyonlarının NFT pazarının görünüşte hızını kaybettiği bir zamanda NFT’leri “yeniden trend yaptığını belirtti.” Trump, rakibi Joe Biden’ın BODEN isimli memecoini hakkında da konuştu. ABD başkan adayı, 260 milyon doların üzerinde piyasa değerine sahip olan BODEN’in pek hayranı değil.

ABD’de kripto hareketli geçiyor!

ABD’li Demokratlardan oluşan beşli bir grup, Temsilciler Meclisi’ne, yürürlüğe girmesi halinde kripto para karıştırıcılarının kullanımını geçici olarak yasaklayacak bir yasa tasarısı sundu.

“Blockchain Dürüstlük Yasası” olarak adlandırılan mevzuat, mikserlerden gelen fonları işlerken yakalanan finans kurumlarına 100.000 dolara kadar ceza öngörüyor.

Geçici önlem iki yıllık bir süre için yürürlüğe girecek. İddialara göre milletvekillerine mikser kullanımı ve etkileriyle ilgili ayrıntıları içeren bir rapor derlemeleri için yeterli zaman verilecek. Bu gelişmenin ardından yatırımcılar, kripto paraların “günah keçisi” ilan edildiğini iddia etti. 


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorumlar kapalı.